Discussie supermarkten is vicieuze cirkel Veel Jaarbeursvoordeel! IT W 28 BEVELANDEN en THOLEN ZONDAGOPENSTELLING SUPERMARKTEN GOES www.mechielsen.eu Zes van de zeven OV-chippaaltjes Goes defect Rolstoelhockey van de bovenste plank De top van het Nederlandse rolstoelhockey speelt van daag, zaterdag, een landelij ke competitiedag in Om nium in Goes. In de competi tie voor handbewogen rol stoelhockey spelen mensen met en zonder beperking, onder wie Corné de Koning uit Goes. Tussen 10.30 en 16.30 uur worden supporters hartelijk welkom geheten. Autopuzzelrit bij MAC de Bevelanden Motor Auto Club De Beve landen houdt vandaag, zater dag, een autopuzzelrit langs de mooiste weggetjes tus sen Goes en Lewedorp. Deel nemers moeten diverse vraagstukken oplossen, die vaak te maken hebben met het landschap. Er zijn ritten voor beginners en gevorder den. Inschrijven tussen 13.30 en 14.00 uur bij Autotaalglas aan de Scottweg in Goes. Schuurverkoop om nazomer te vieren Omdat de zomer niet van wijken weet maar ook om dat de voorraad nog lang niet is uitgeput, is er van daag, zaterdag, een laatste schuurverkoop in Kortgene. De opbrengst van de ver koop van goede tweede hands goederen is voor res tauratie van de Nicolaaskerk in Kortgene. Kopers kunnen van 10 tot 16 uur terecht in de schuur aan de Kaaioprit. Open repetitie bij Mannenensemble Het Zeeuws Mannen Ensem ble dat onder leiding staat van Mark Christiaanse, houdt dinsdag 7 oktober een open repetitie in de hoop er jonge leden bij te krijgen. De repetities, waar hard ge werkt wordt aan een ambiti eus repertoire, worden elke dinsdagavond gehouden in het Calvijn College aan Klein Frankrijk in Goes. Aanvang 20.00 uur. GOES - Andermaal zorgde de zon dagsopenstelling van supermark ten deze week voor discussie in de Goese raadscommissie. B en W, cq de coalitie van CDA, SGP-CU en WD, wil per 1 janua ri uitvoering geven aan de af spraak in het collegeprogramma om de openingstijden op zondag te beperken: van 10.00 tot 18.00 uur nu, wordt dat van 13.00 tot 18.00 uur straks. De oppositie en coalitie staan in die discussie tegenover elkaar, bleek tijdens de vergadering. Voor de confessionele partijen is de zondagsrust duidelijk het zwaarstwegende argument, maar GroenLinks, D66, Partij voor Goes en PvdA willen onderbou wing zien: wat zijn bijvoorbeeld de gevolgen voor de bestedingen? Want, zou merkte D66'er Pieter Romijn op, 'je kunt zo'n besluit niet puur op levensbeschouwelij ke grondslag nemen'. Het voornemen van het college lijkt ook een beetje een midden weg waar eigenlijk niemand echt iets aan heeft. De huidige ope ningstijden lijken goed te werken, drie uur minder zal zorgen voor een 'piekbelasting', zo zouden on dernemers te kennen hebben ge geven aan Wiert Omta van de PvdA. Anderzijds is de beperktere openingstijd voor de confessione le partijen slechts een pleister op de wonde, want zij zouden het liefst zien dat winkels op zondag helemaal niet open zijn. De partij in de grootste spagaat is de WD. Het is een publiek geheim dat de partij vóór - onbeperkte - zon dagsopenstelling is, maar met een handtekening onder het collegeak koord kunnen de liberalen niet an ders dan het voorstel steunen. Zolang de zondagsopenstelling van winkels een politiek besluit is, zal er discussie over blijven be staan en moet het beleid mogelijk elke vier jaar weer worden aange past, afhankelijk van welke coali tie er zit. Het beste zou daarom zijn om de zondagsopenstelling van supermarkten óf helemaal af te schaffen, óf juist helemaal vrij te laten. Alleen dan wordt de vi cieuze cirkel die nu bestaat, door broken. ner Gildeweg 35, Vlissingen - T 0118-44 01 00 - E info@mechielsen.eu Nieuw bij de Katse Kaai Menu €27,50 Kreeften menu GOES - Treinreizigers die gister ochtend op station Goes wilden inchecken met hun OV-chip- kaart, konden dat maar bij één paaltje doen. Zes van de zeven exemplaren wa ren of zijn defect, meldde een rei zigster op Twitter. De enige wel werkende OV-chip- paal bevond zich aan de achterzij de van het station. Het is niet bekend wat de oorzaak van het defect was en of mensen hun trein hebben gemist door het probleem. Bij het ene wel werkende chip paaltje was het in elk geval drin gen geblazen. GOES GOES KORTGENE GOES Kasper de Feijter en Jasper Riemens: „Wij zijn beiden van de kerk maar een dagje rust in de week kan niemand kwaad." foto Marcelle Davidse ANALYSE door Luc Oggel Wij staan van 8 t/m u oktober op de jaarbeurs bij Bürstner. Jaarbeursvoordeel ook geldig in Vlissingen t/m u oktober! Kampeercentrum^' Mechielsen Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of toumedos Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 600 ^ram kreeft p.p. Dame Blanche, Irish coffee of koffie met cognac €49,50 Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van 'toepassing op zaterdag Veerhaven 3,4485 PL Kats. Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 061170 56 15 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100