Tientallen beelden verstoffen in Vlissingen Biervuetse in de HeadCandy ageert tegen Tholen k!jigt 00k 'Man Bijt Hond' hardnekkig misverstand burgemeester ZEEUWS-VLAANDEREN 29 race voor plek in vrouwelijke The Good, The Bad Bart in Porgy The Good, The Bad Bart, de bekendste coverband van Zeeuws-Vlaanderen, geeft zaterdag een concert in cul tuurcafé Porgy en Bess in Terneuzen. Het optreden be gint om 20.00 uur. Covers vanaf de jaren vijftig tot nu, van The Everly Brothers, The Beatles tot Anouk, staan op het repertoire. Entree: vijf euro. Motorpech treft containerschip Het containerschip MSC Ilo- na (300 meter lang, 40 me ter breed) heeft na motor pech urenlang, van 8.00 tot 14.30 uur, noodgedwongen voor anker gelegen voor de oude veerhaven van Kruinin- gen. Bij kentering van het tij hebben Union-slepers gehol pen het schip te draaien. De scheepvaart ondervond geen hinder, al lag de MSC Ilona wel in de vaargeul. Dierenartscentrum houdt open dag Dierenartsencentrum West aan de Noordwal in Oost burg doet morgen mee aan de landelijke open dagen van dierenartsenpraktijken. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn mensen én honden wel kom. De viervoeters mogen meedoen aan een honden- parcours. Er is ook een die renpreparateur en kinderen mogen op een ezel rijden. Menno Lauret gepromoveerd Menno Lauret, afkomstig uit Sint Jansteen, is aan de Tech nische Universiteit Eindho ven gepromoveerd tot doc tor, met de thesis 'controle of mixing and oscillations in plasmas en fluids'. Herfstgrassendagen bij In Goede Aarde Kwekerij In Goede Aarde aan de Kapitalendam bij Biervliet houdt vandaag, morgen en zondag 'herfst grassendagen'. Combinaties van siergrassen en laat- bloeiende planten zijn te zien in de grote, idyllisch ge legen siertuin. De kwekerij is te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. Toegang gratis. Ruben Troost rondt kunstenstudie af Ruben Troost uit Axel is af gestudeerd aan de Universi teit in Gent. Hij deed er de studie Kunstwetenschap pen. Troost volgt nu nog een éénjarige documentaireop leiding bij Thomas More in Mechelen. Hij genoot voort gezet onderwijs aan het Zel- denrust-Steelantcollege in Terneuzen. BIERVLIET - Anoucha Steijaert uit Biervliet is in de race om drie we ken 'op expeditie' te gaan in het tv-programma Man Bijt hond. Uit achthonderd inzendingen gingen er 29 door naar de volgende ron de. Een van die 29 kandidaten is Anoucha. Zondag wordt bekend welke twee kandidaten de komen de weken samen op zoek gaan naar onbekende plekjes in Neder land. De uitslag van een Facebook- verkiezing is daarbij van belang. Stemmen op Anoucha kan nog tot vanmiddag 16.00 uur via www.expeditiemanbijthond.nl. Gis teren stond Anoucha op de derde plaats. Het kan maar duidelijk zijn, vindt de organisatie van dancefeest HeadCandy XXL zaterdag in Ka- pellebrug. De mededeling is deze week onder meer op Facebook ge zet. „Omdat hierover een hardnek kig misverstand bleef rondzin gen", meldt Paul Morres, één van de organisatoren van HeadCandy XXL. „We dachten dat iedereen wel wist dat we niets met dat oud-en-nieuwfeest te maken had den, maar kennelijk niet." Het misverstand heeft er waar schijnlijk mee te maken dat Head Candy eerder feesten hield in Rey naertland, maar niét dat met de jaarwisseling 2013-2014. HeadCan dy'is volgens Morres een serieuze club. „Van onze ruim veertig vrij willigers bestaat de helft uit vol wassen vaders en moeders. Wij hebben tien man security." The Party Squad is één van de hoofd acts zaterdag aan de Gentsevaart 21 bij het Interjuteterrein waar het van 19.00 tot 3.00 uur feest is. Morres: „We stevenen af op dui zend bezoekers." THOLEN - Na Sluis krijgt ook Tho len een vrouwelijke burgemees ter. De gemeenteraad heeft Ger van de Velde-de Wilde voorgedra gen voor de functie. De minister neemt zo'n voordracht praktisch altijd over. Van de Velde (58) was eerder wet houder in de gemeente Schou- wen-Duiveland en burgemeester in Goedereede en Albrandswaard. De keuze voor een vrouw op Tho len komt voor veel mensen als een verrassing. Op het eiland wo nen veel gereformeerden; de SGP is er de grootste partij. Van de Velde (VVD) begint waar schijnlijk 1 december. VLISSINGEN - Cees van der Burght is als kunstenaar grotendeels auto didact. Gerard Jacobs, een tijdens de Eerste Wereldoorlog uit België naar Vlissingen gevluchte kunste naar, hielp hem voor zijn schil derscarrière een beetje op weg. Maar het beeldhouwen leerde Cees zichzelf grotendeels aan. In het begin maakte hij wat hou ten beelden, maar toen het hout niet meer voorhanden was, ging hij over op papier-maché. „Dat was goedkoop. Andere materialen waren veel te duur." Het maken van beelden van papier-maché was geen sinecure. Om anato misch verantwoorde gestaltes te scheppen, ontwierp Van der Burght een soort mal waarop het geraamte van ijzerdraad gemodel leerd kon worden, alvorens hij aan de papieren lichamen begon. Cees van der Burght vindt het fan tastisch dat een dozijn van zijn beelden een ereplek in museum Het Bolwerk heeft gekregen. Dat Sluise gemeentebestuurders en vrijwilligers van het IJzendijkse museum hem heel dankbaar zijn, doet hem ook goed. Dat dankbaarheid geen vanzelf sprekendheid is, bewijst zijn woon- en geboorteplaats Vlissin gen. In archieven en depots moe ten vele tientallen beelden van hem zijn te vinden. Die kunst werkjes, de meesten ook van pa pier-maché, staan te verstoffen, terwijl ze een prachtig beeld van allerlei historische situaties in en om Vlissingen kunnen geven. In het MuZEEum is wel wat werk van Van der Burght te vinden. „Maar daar hebben ze tekeningen en beelden die bij elkaar horen, gescheiden. Zo komt het werk minder tot zijn recht." VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 TERNEUZEN KRUININGEN OOSTBURG SINT JANSTEEN BIERVLIET AXEL door Harmen van der Werf KAPELLEBRUG - 'HeadCandy was NIET de organisator van het desas treus verlopen oud en nieuw feest 2013-2014 in Reynaertland Hulst.' De marketentsters met duif en keteltje hebben de gezichten van kleindochters Lotte en Roos. Ze sieren de collectie van Het Bolwerk, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77