Zondagsopening supers leidt weer tot discussie I 1 I Dag van het Paard voortaan in Oosterland 1 Energieveld op het dak 28 BEVELANDEN en THOLEN ONDERWIJS Het gloednieuwe gebouw is een dikke maand in bedrijf, maar nog niet alles functioneert naar behoren. ïiiHli &eft§w^9nüal Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie. Per 1 januari wil len B en W uitvoering geven aan het voornemen in het collegepro gramma om de openingstijden van supermarkten op zondag in te perken. Nu mogen de supers tussen 10.00 en 18.00 uur hun deu ren openen, straks tussen 13.00 en 18.00 uur. Drie uur korter. Carel Bruring (GroenLinks) noem de het voorstel 'merkwaardig'. „Wat zijn de gevolgen voor de be stedingen? Is dat onderzocht en hoe wordt dat opgevangen?", wil de hij weten. Wiert Omta (PvdA) gaf aan supermarktondernemers te hebben gesproken die vrezen voor het wegvallen van inkom sten. „Ik vind oök dat dit onder werp uit de politieke sfeer moet worden gehaald, want nu moet er steeds weer nieuw beleid worden gemaakt." Pieter Romijn (D66) zou graag ZONNEKRACHT A een onderzoek zien. „Want op welke gegevens is dit gebaseerd? Je kunt zo'n besluit niet alleen op levensbeschouwelijke grondslag nemen", verwees hij naar het over wegend confessionele college van CDA, SGP-CU en WD. De Partij voor Goes verbaasde zich dat over andere beroepsgroe pen die op zondag activiteiten ontplooien, nooit discussie is. „Dit is een politiek akkoord dat wordt uitgevoerd", reageerde bur gemeester René Verhulst. Volgens hem is er geen sprake van een on gebruikelijke regeling. „Ik snap dat u mij in de mond wil leggen dat dit slecht is voor Goes", sprak hij richting Carel Bruring van GroenLinks. „Dat is het niet, weg- lekeffect heb je altijd en overal. De consument is grillig." „Maar u kunt" dat niet onderbou wing", wierp Bruring hem voor de voeten. Johnny Lukasse (SGP-CU) kondig de aan in de debatraad uitgebreid op de kwestie te zullen ingaan. Gisteravond hield hij zijn kruit droog. De WD had 'geen opmer kingen'. „Een zeldzaamheid", al dus Dick van der Velde. GOES - Klaas Terlage, bestuurs voorzitter én tijdelijk rector van het Goese Lyceum aan de Oranje- weg, houdt er niet van om de he te brei heen te draaien. Daarom laat de recentste nieuwsbrief van de school aan duidelijkheid niets te wensen over. 'Het Goese Ly ceum beleeft in zijn nieuwe ge bouw geen prettige start. Helaas zijn ook de leerlingen hiervan de dupe', schrijft hij. De gloednieuwe school is nu een dikke maand in bedrijf, maar nog lang niet alles loopt gesmeerd. Leerlingen en docenten zijn ook nog een beetje zoekende. „We zit ten duidelijk in een kinderziekte periode", zegt Terlage, sinds een jaar aan de school verbonden. De oud-marineofficier, geboren in Den Helder en nu woonachtig in Spijkenisse, heeft de rectorspet even opgezet vanwege het vertrek van Leo de Kraker. Dat de school uitgerekend in zo'n hectische pe riode zonder rector zit, is wat on handig, beaamt Terlage. „Ik heb besloten dat zelf op te vangen, want ik ken de interne proces sen." Voor de functie is overigens veel animo; 51 mensen reageerden op de vacature. „We zitten nu midden in het selectieproces, in december hopen we een naam te hebben." Wat als eerste opvalt rond de nieuwe school, zijn de fietsen die echt overal staan, tot zelfs buiten het plein. „Wij vragen ons ook af wat er fout is gegaan", zegt direc teur bedrijfsvoering Paula de Nooijer. „In het bestek stonden 1300 plekken." Volgens De Nooijer ligt het aan het feit dat veel kinderen een fiets hebben met een krat voorop. „Die nemen drie plekken in. Daarnaast zien we dat er niet goed wordt aange schoven." Als 'oplossing' parkeren de brug klassers hun fiets nu op het schoolplein in plaats van in de rek ken. In de bouwplannen was ooit een fietsparkeerkelder opgeno men, maar die werd geschrapt vanwege de kosten. Bij de oude school aan de Van Dusseldorps- traat konden leerlingen hun fiets wel in een soort schuurtjes zet ten, maar daar is volgens De Nooijer nu bewust niet voor geko zen. „Daar gebeurt van alles wat het daglicht niet kan verdragen." En dan zijn er nog perikelen met de klimaatinstallatie ('dat kost een jaar om dat goed in te rege len') en het volledig draadloze iet-netwerk, dat ook nog kuren heeft. „Het is allemaal nieuw, maar ik wil het niet bagatellise ren", zegt Terlage. „Het is gewoon vervelend, docenten kunnen soms hun werk niet doen en dat gaat me aan het hart." Toch is het zeker niet allemaal kommer en kwel. De gebruikers zijn volgens De Nooijer over het algemeen heel positief over het ge bouw. „Het is licht, ruim, en met korte looplijnen. Je ziet dat leerlin gen meer binnen zitten dan op het plein, dat geeft aan dat ze zich prettig voelen." Het grootste verschil met het oude school is dat de docenten geen eigen lokaal meer hebben. Voorheen wisselden de leerlingen na een les van klaslokaal, nu doen de docenten dat. Terlage: „We eva lueren rond de herfstvakantie of dat wel zo handig is, want ze moe ten al hun spullen steeds meene men en in de andere klas weer aansluiten. Dat kost tijd." De leerlingen zelf lijken zich niet al te erg te storen aan het feit dat nog niet alles helemaal gaat zoals het moet. „Ik vind het op zich een gezellig gebouw", zegt Noortje Geijs uit 4 vwo. „Vooral de we's zijn een hele grote verbetering." Minder te spreken is ze over de trappen. „Die staan altijd prop vol." Dat zeggen ook havo-5-leerlingen Niek van Sabben, Gavin Kwekke- boom en Ruben Hamelink, die in de enorme aula huiswerk zitten te maken. Maar over het alge meen zijn ze te spreken over het gebouw. Lichter en rustiger, luidt het oordeel. Op 28 juni werd de paardendag voor de 45e keer op de manege aan de Rijkebuurtweg gehouden. Naar nu bekend is geworden, was dat voor de laatste keer op die lo catie. Gisteren meldde de organi satie dat de 46e en volgende edi ties van de Zeeuwse Dag van het Paard op Schouwen-Duiveland plaats zullen vinden. Met de eige naresse van het men-evenemen- tenterrein langs de N59 in Ooster land is een langlopend contract af gesloten. Reden voor de verhui zing is dat manege De Eendracht wijzigingen wilde in de opzet van de dag en het bestuur van het eve nement niet. Het bestuur moest op zoek naar een andere locatie. Die werd snel gevonden in Oosterland. Volgend jaar is het evenement op zaterdag 27 juni, traditiegetrouw dus wee op de laatste zaterdag van juni. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Universeel Autobedrijf SAAB specialist Zeeland nieuwe of gebruikte auto, wij verzorgen dit graag voor u. Ampèreweg 58 Middelburg 0118 611622 door Luc Oggel GOES - Oppositie en coalitie in Goes staan tegenover elkaar als het gaat om de openingstijden voor supermarkten op zondag. Y"> U&Sft i KRUININGEN - Dik de helft van het dak van het gemeentehuis van Reimers- waal gaat schuil onder de zonnepanelen; al tien jaar lagen er vijftig stuks, dat worden er dezer dagen 110. Zo wil de gemeente circa 10 procent van het ei gen stroomverbruik zelf opwekken. Op het dak van de gemeentelijke gymzaal in Krabbendijke komen ook panelen, foto Johan van der Heijden Goese Lyceum werkt aan de kinderziektes door Luc Oggel Nog niet alles werkt naar behoren, maar over het algemeen zijn docenten en leerlingen tevreden WEEKENDAANBIEDING www.densoeteninval.nl VERKOZEN TOT BESTE BAKKER VAN ZEELAND' OOSTERLAND - De Zeeuwse Dag van het Paard verhuist naar Ooster land. Sinds 1970 was Vrouwenpol der een keer per jaar de verzamel plaats voor duizenden paardenlief hebbers uit Zeeland en van ver daarbuiten. Manege De Eendracht was eind juni gastheer van het eve nement met zo'n zevenhonderd paarden, wedstrijden, keuringen en demonstraties. www.tema~automotive.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68