Dag van het Paard verhuist naar Oosterland Afsluiting weg SCHOUWEN-DUIVELAND 29 0 Goes naar A58 en Architectuur) deze week tij dens een presentatie in de Nieu we Kerk in Zierikzee. Het CBK had die weerstand bij eerdere edi ties van 'Krot of Kans' in Zeeuws-Vlaanderen en Zonne maire (over krimp van de bevol king) nog niet zo ervaren. In Zie- 'rikzee blijkt het plotseling moei lijk een geschikt pand voor het project te vinden. „Niemand wil in een 'krot' zitten zo lijkt het", zegt Kwakernaak. De bedoeling is dat gedurende enkele maanden bijvoorbeeld kunstenaars, filoso fen en architecten het betreffende pand bij toerbeurt tijdelijk bewo nen. Zij krijgen als opdracht sa men met ondernemers, inwoners en bezoekers te onderzoeken hoe het centrum van Zierikzee vitaal en leefbaar gehouden kan wor den. Het CBK had al veel eerder in Zierikzee met dit project wil len beginnen, maar de beoogde panden bleken dan ter elfder ure toch niet beschikbaar om verschil lende redenen. Kwakernaak en di recteur Kathrin Ginsberg van het CBK erkennen dat wellicht dat woord 'krot' daar debet aan is. Zij overwegen nu hetzelfde te gaan doen maar dan onder de titel 'Van Knoop naar Knop'. Tenslotte blijkt een begrip als 'Zeeuwse Knop' juist heel goed aan te slaan. Welke naam uiteindelijk wordt ge bruikt, feit blijft dat er wel iets ge daan moet worden ten behoeve van een levendig stadscentrum. Welke concrete ideeën hebben Kwakernaak en Ginsberg daar zelf over? Het antwoord blijkt niet klip en klaar te geven. Vol gens hen moeten de voorstellen daarover in eerste instantie uit on- Vanuit tegenslagen voor de één kunnen anderen soms kansen creëren dernemers en bevolking zelf ko men. Doel van het project is crea tiviteit te ontdekken en bijeen te brengen. Kwakernaak maakt het aanschouwelijk met een foto van een lange rij auto's langs een vang rail als symbool voor de huidige situatie. „Natuurlijk is het niet goed als die auto's in een file ko men stil te staan, maar zo'n situa tie kan wel nieuwe kansen bie den", verwijst hij naar Cuba waar dan de kofferbakken open gaan om handel met elkaar te gaan drij ven of jongens opduiken die de voorruiten gaan wassen. „Natuur lijk lopen we in Nederland dan aan tegen regelgeving die dat ver biedt, maar dat is een volgende fa se. Het geldt slechts als voorbeeld dat vanuit tegenslagen ook kan sen gecreëerd kunnen worden." Dat laatste brengt het CBK de ko mende drie a vier weken zeifin de praktijk door gebruik te ma ken van het grote leegstaande winkelpand aan Mol 9 in Zierik zee. In plaats van het ongebruikt te laten staan, stelt de eigenaar de ruimte beschikbaar voor exposi ties en presentaties. Het CBK wordt nu een van de tijdelijke ge bruikers. „Wij gaan er zelf zitten om bezoekers over doel en opzet van ons project te vertellen", zegt Ginsberg. Op 28 juni werd de paardendag voor de 45e keer op de manege aan de Rijkebuurtweg gehouden. Naar nu bekend is geworden, was dat voor de laatste keer op die lo catie. Gisteren meldde de organi satie dat de 46e en volgende edi ties van de Zeeuwse Dag van het Paard op Schouwen-Duiveland plaats zullen vinden. Met de eige naresse van het men-evenemen- tenterrein langs de N59 in Ooster land is een langlopend contract af gesloten. Manege De Eendracht werd vorig jaar overgenomen. Na hun eerste Zeeuwse Dag van het Paard gin gen de nieuwe eigenaren met de organisatie in gesprek over veran deringen in de opzet. „Het evenement is een behoorlij ke belasting voor de manege. On ze eigen paarden moeten die da gen op stal blijven. De keuringen zijn op de weiden. Daardoor lo pen we het risico dat ze vertrapt worden en daarvan hebben we dan de rest van de zomer last", legt woordvoerster Sandra van de Vreugde uit namens manege De Eendracht. De twee partijen konden het niet eens worden en zijn uiteindelijk vorige week in goede verstand houding uit elkaar gegaan. Het bestuur van de Dag van het Zeeuwse Paard moest op zoek naar een andere locatie. Die werd snel gevonden. Gelukkig maar, zegt secretaris Adrie de Buck na mens het bestuur. „Ons evene- ment is uniek in Nederland. Alle stamboeken komen op de Zeeuw se Dag van het Paard bijeen. Het was onze plicht om dit voort te zetten op de manier waarop we dat al jaren doen. In Oosterland hebben we alle ruimte, ruim tien hectare. Het is heel lichte grond, bijna zand, wat gunstig is als het regent Bovendien is het terrein langs de N59 goed bereikbaar." De eigenaresse is bekend met paardensportevenementen en be greep dus al snel waar de organisa toren van de Dag van het Paard naar zochten. Volgend jaar is het evenement op zaterdag 27 juni. Want de locatie mag veranderd zijn, de datum niet: de Zeeuwse Dag van het Paard is, zoals altijd, op laatste zaterdag van juni. GOES - De weg tussen Goes en de A58 (Deltaweg, A256) is van maan dag 6 oktober tot en met woens dag 15 oktober aan westzijde door deweeks in de nachten dicht voor het verkeer door werkzaamhe den. Overdag geldt er een snel heidslimiet van 70 km per uur. De rijbaan vanuit Goes richting de A58 is van 19.00 tot 6.00 uur dicht voor het verkeer. Het ver keer van Goes richting Middel burg en Bergen op Zoom wordt omgeleid via 's-Heer Hendrikskin deren en 's-Heer Arendskerke. TXissen 6.00 uur en 19.00 uur en in het weekend (zaterdag 6.00 - maandag 19.00 uur) is de hoofdrij baan wel open. Het verkeer van de A58 naar Goes heeft geen last. VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 Impressie van een eerder 'Krot of Kans'-project in Zonnemaire en van de presentaties deze week over het project in Zierikzee. foto's Dirk-Jan Gjeltema/collage Donja Odijk liever 'Knoop naar Knop' André Kwakernaak, CBK Zeeland door Theo Giele OOSTERLAND - De Zeeuwse Dag van het Paard verhuist naar Ooster land. Sinds 1970 was Vrouwenpol der een keer per jaar de verzamel plaats voor duizenden paardenlief hebbers uit Zeeland en van ver daarbuiten. Manege De Eendracht was eind juni gastheer van het eve nement met zo'n zevenhonderd paarden, wedstrijden, keuringen en demonstraties. De Zeeuwse Dag van het Paard verkast van Walcheren naar Schouwen-Duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63