i 1 n 4 WONEN rond de 300.000 euro DE VERBOUWING Strandplevierhof 13, Middelburg 299.000 Een spaarvarken leegschudden op de balie van het bankloket in de Werrilaan in 's Heerenhoek zit er niet meer in. Ook de pinautomaat en de zware klui zen zijn uit het pand verdwenen. Evelien Sturm en Jörgen Sinnecker lieten het voormalige bankge bouw strippen en grondig verbouwen. Nu is het een luxe villa. Als je dit pand kent uit de tijd dat de bank er nog in zat, zie je dat alles veranderd is", zegt Evelien Sturm. Ze wijst naar de hoek van de u-vor- mige woonkamer. „Daar kwam je binnen om te pin nen. Erachter zat de plofruimte. Van de en tree is een raam gemaakt. En hier, om het hoekje stond een keukenblokje." De benedenverdieping is licht en ruim. In de voorgevel zitten drie flinke ramen. Ze reiken tot op het straatniveau. De herfst zon perst zich door de half openstaande ja loezieën en tekent een rafelig zebrapad op de zwarte leistenen vloer. Vermoedelijk staat het pand er sinds eind jaren vijftig. Destijds is het gebouwd als woonhuis voor burgemeester Rob Waelput van 's-Heerenhoek. Tien jaar later kwam het in handen van de Boerenleenbank. „Toen wij zagen dat het te koop stond, zijn we er eerst een rondje omheen gaan lo pen", zegt Jörgen Sinnecker. Hij en Evelien wilden in 2012 gaan samenwonen en zoch ten al een tijdje naar een geschikte woning. Allebei hebben ze twee kinderen. „We wo nen hier soms met zijn zessen. Ons huis moest dus een bepaald volume hebben, ge noeg slaapkamers en veel ruimte. De hui zen die we bezichtigd hebben, voldeden niet. Ze waren te veel van dertien in een dozijn. Sfeerloos. Toen we hier de eerste keer binnen stonden, waren we al heel snel in gedachten dezelfde muren aan het afbreken. Dat voelde meteen al vrij goed." Een voorlopig koopcontract werd onderte kend. Toch duurde het nog een jaar voor dat de koop werd doorgezet. „We hadden een bepaald bedrag voor de verbouwing in ons hoofd", zegt Jörgen. Daarmee zijn we naar RoosRos Architecten in Oud Beijer- land gegaan die een schetsontwerp maak te. Daarna hebben we verschillende aanne mers een raming laten maken." Waar Jörgen en Evelien ook mee kampten was de vraag wat de gemeente wel en niet toestond. Het perceel ligt nog net binnen bijzonder welstandsgebied. „Zo mochten we de buitengevel niet stuken", zegt Eve lien. „Wel schilderen in een steenkleur. We knepen hem wel een beetje, want bak- steenrood zagen we niet zitten. We wilden een bepaalde uitstraling. Uiteindelijk kwam de gemeente zelf met een ralkleur grijs, bijna wit. Dat vonden we prima, we zijn er heel content mee." Toen alles klop te, hakte het stel in februari 2013 de knoop door. Half juni ging de aannemer aan de slag. Alles is gestript. Vanaf de begane grond tot en met de zolder. De vlizotrap is vervangen voor een vaste trap en onder het schuine dak zijn twee slaapkamers ge maakt. Op de eerste verdieping zijn drie slaapkamers en een ruime badkamer. Bene den zijn de woonkamer, een toilet, de bij keuken en een kelder. De uitbouw aan de tuinkant is bij de woonruimte getrokken. De muren zijn vervangen door ramen en schuifdeuren. Een kraan takelde de zware kluizen uit de kluizenruimte. Hier staan nu een schoenenkast en de wasmachine. Achter de garage is een overdekte buiten eetkamer gecreëerd. Rond kerst 2013 trok het gezin in de woning. „Het is precies ge worden zoals we het in gedachten had den", zegt Evelien. „De lichtval in de eerst zo donkere gang heeft beter uitgepakt dan ik durfde hopen. De glazen panelen en het raam in de overloop laten genoeg licht door. In het begin verwachtte ik dat ik con tinu de verlichting zou moeten laten bran den. Dat is helemaal niet nodig. Verder is het huis een stuk groter dan ik vermoedde. We wonen met veel plezier. Soms met zijn zessen, soms met zijn vieren, soms met zijn tweeën. Als straks de tuin klaar is weet ik al wat mijn lievelingsplek is. Het ge le stoeltje in de televisiehoek. Van daaruit kan ik lekker naar buiten kijken." Jörgen voelt meer voor de keuken. „Ik kook graag en dat doe ik vaak. Sinds ik regelma tig van huis uit werk, heb ik daar meer tijd voor. Maar ik verwacht dat als straks de bar krukken er staan, het kookeiland een ge liefd hoekje wordt voor ons allemaal." 03 Appartement gelegen op de bovenste verdie ping van een complex in De Veerse Poort met 100 m2 woonruimte. De woonkamer heeft een oppervlakte van 35 m2. De keuken is ruim en luxe, het sanitair tot in de puntjes verzorgd. Twee slaapkamers, 16 en 10 m2 en een derde (berg)kamer. 'We wilden geen huis door Elian van 1 Westeinde De voortuin is nog in wording, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56