Appeltaart en gratis krant met Open Huis Steeds meer vertrouwen in de woningmarkt 2 WONEN 4 OKTOBER O O u Makelaars trekken morgen alles uit de kast om mensen te verlei den op huizenjacht te gaan. Wie de NVM Open Huizen Dag be zoekt kan een gratis proefabon nement op een krant krijgen. De kans is daarnaast groot dat men sen in de opengestelde huizen welkom worden geheten met een stuk appeltaart. De organisatoren willen huizen zoekers de sfeer van een woning zo goed mogelijk laten proeven. En daar hoort een huiselijke sfeer bij, vindt makelaarsorgani satie NVM. „Bezoekers moeten zichzelf al met een krant aan de ontbijttafel van hun nieuwe wo ning zien zitten." Voor de appel taartactie werkt de branche sa men met Multivlaai en de Rabo bank. De woningmarkt vertoont de laatste tijd weer tekenen van her stel. In juli meldde de NVM al dat het tweede kwartaal het bes te kwartaal sinds het begin van de crisis in 2008 was. Jarenlang werden er in drie maanden tijd niet zo veel huizen verkocht. De Open Huizen Dag vindt plaats tussen 11.00 en 15.00 uur. 1 VOO - 15:00 uur Het vertrouwen van huizenko pers groeit. Dit blijkt uit de Eigen Huis Marktindicator, de thermo meter van het consumentenver trouwen in de woningmarkt, die in september steeg naar 100 pun ten. Dat meldt de Vereniging Ei gen Huis. De recordwaarde van de Eigen Huis Marktindicator betekent dat het negatieve sentiment onder huizenkopers is verdwenen. Bij 100 punten is het consumenten vertrouwen neutraal. Ter vergelij king: bij de introductie van de Ei gen Huis Marktindicator tien jaar geleden, ruim voor de crisis, gaf deze 92 punten aan. Het gestegen consumentenvertrouwen is te ver klaren door de lage hypotheekren te in combinatie met fors gedaal de huizenprijzen. Ook het ruime" aanbod draagt hieraan bij. Ten slotte zorgt het kabinet voor rela tieve rust onder huiseigenaren. De regering zegt geen nieuwe maatregelen in petto te hebben die de betaalbaarheid van een ei gen woning verder aantasten. Wel wordt het positieve nieuws getemperd door onzekerheid over de eigen financiële situatie. 0 al O 1 Horecafanaat Martijn Boonman woonde lange tijd in de Hoekse Waard. Op een gegeven moment was hij toe aan iets nieuws en besloot hij terug te keren naar zijn geboorte provincie. Inmiddels woont hij samen met zijn 'kind', bul dog Bully, alweer ruim twee jaar aan de Ring in Ouwer- kerk. Verschrikkelijk hè, die rode voor kant?", grinnikt Martijn Boonman (37). Hij doelt op de knalrode deur en al even rode kozijnen aan de straatkant van zijn woning aan Ring 40 in Ouwerkerk. „De blik ken verf om dat te veranderen staan al klaar. Het moet marcasiet grijs worden. Dan is het tenminste in stijl met de rest van de woningen hier in de kern." Aan de grote houten tafel in zijn woonkamer vertelt Martijn hóe hij ruim twee jaar geleden tot de beslissing kwam om hier te gaan wonen. „Dit huis kwam toevallig op mijn pad. Ik liep binnen, keek rond en ik vond het op dat mo ment wel een prima woning." Vervolgens is hij het huis gaan huren. Drie maanden geleden besloot hij echter om het huurcontract te verruilen voor een koopcon tract. „Op dit moment is er nog niet echt iets uniek aan mijn woning", zegt Martijn. „Als het goed is, gaat dat nu op gang komen, want er komt een grote verbouwing aan." Allereerst wil hij de benedenverdieping vergroten door mid del van een uitbouw aan de achterkant. Daar naast moet de haardkachel worden verplaatst en de badkamer compleet worden vernieuwd en tot slot wordt de apparatuur in de keuken aangepast. De woonwensenlijst van Martijn is in de loop van de tijd behoorlijk uitgebreid. „Vooraf was de enige eis die ik had: dicht bij mijn werk wo nen", blikt hij terug. Aan die voorwaarde vol doet de woning overduidelijk; de Ouwerkerke- naar hoeft alleen maar zijn voordeur open te doen, naar zijn buren te lopen en hij is op zijn werk. Hij werkt namelijk in het, aan zijn huis grenzende, Café de Barbier. „Het leuke is dat de oorspronkelijke bewoners, die dit huis in 1957 hebben herbouwd, ook in het café hiernaast hebben gewerkt", merkt Martijn op. „Ik vind het grappig dat ik op precies dezelfde plek werk en woon als zij." Zijn eigen horecacarrière begon al op veertienja rige leeftijd. „Ik werkte toen als afwasser in een restaurant." Inmiddels werkt Martijn al ruim twintig jaar in de horeca. In die periode werkte hij bij diverse zaken en runde hij vijf jaar zijn eigen onderneming: grandcafé en wijnzolder Made in Holland in Numansdorp. „Op den duur was ik toe aan een nieuwe uitdaging. Ik vond toen een baan bij restaurant De Vierban nen in Ouwerkerk en zo ben ik hier terecht ge komen." Dat zijn passie voor horeca niet beperkt blijft tot zijn werkplek, is in het hele huis terug te zien. Zo staat er in de keuken een flinke houten wijnton, wordt de woonkamer gesierd door een oude buffetkast en vormt een hoge half ova le donkerhouten tafel omringd door barkruk ken het middelpunt van de benedenverdieping. „Het bezig zijn met eten en drinken is écht de liefde van mijn leven", zegt Martijn. „Het maakt eigenlijk niet uit of je een frikandel in de frituur gooit of een eendenborst klaarmaakt. Mijn visie is dat het belangrijkste is dat mensen met een tevreden gevoel, met een lach op het gezicht, weer de deur uitlopen." Gezien zijn culinaire instelling is het niet zo vreemd dat de keuken één van zijn lievelingsge deelten in het huis is. „Ik kan er echt van genie ten om met de muziek aan en een goed glas wijn lekker in de keuken aan de slag te gaan. Iets wat ik daarnaast heel erg kan waarderen, is de haardkachel. Als die brandt, ontstaat er auto matisch een aangename sfeer." Hoewel de vader van deze Bourgondiër werk zaam is in de agrarische sector, zit de harts tocht voor de gastronomie toch deels in de fa milie. „Mijn oma was een Zeeuws-Vlaamse. Als zij eten bereidde, kookte ze altijd voor vier tot vijf personen te veel. Ik heb in die zin echt het Zeeuwse Bourgondische meegekregen." Martijn werd in Rilland-Bath geboren, maar groeide op in de Hoekse Waard. Toch besloot hij om terug te keren naar de provincie waar zijn wonels lagen. „De ongedwongenheid van de mensen die hier wonen, sprak mij erg aan. Bovendien is dit gewoon een supergezellig dorp." O tMnft MIMI 11 1 LU LU 'Dit is gewoon een supergezellig dorp' door Janneke Koster i.: IBSkÉL—H Martijn Boonman woont zo'n twee jaar met buldog Bully aan de Ring 40 in Ouwerkerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54