Kom vrijblijvend huizen kijken! Kijk voor de deelnemende huizen op funda.nl Mandemakers Keukens PIET KLERKX 'Ontdek op 4 oktober je eerste of volgende droomhuis' Walhalla voor de woonshopper Slim bezig met Mandemakers Keukens funda NVM GROOTS IN WONEN Deze pagina's zijn gesponsord door NVM, Mandemakers Keukens en Piet Klerkx. De inhoud van deze pagina's valt niet onder de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. De overheid heeft de regels voor hypotheekaftrek aan banden gelegd. Nu moetje bijvoorbeeld bij het aangaan van een nieuwe hypotheek voor je eerste huis verplicht aflossen op de hypotheekschuld. Dit is een voorwaarde om voor hypotheekrenteaftrek in aanmerking te komen. Het voordeel van aflossen is dat de kans op restschuld omlaag gaat en in totaal betaal je minder rente. De ideale plek voor jezelf 4 oktober is NVM Open Huizen Dag. Je kunt tussen 11.00 en 15.00 uur tienduizenden woningen vrijblijvend bekijken. Op Funda.nl vind je online de woningen waar je tijdens de NVM Open Huizen Dag zonder afspraak naar binnen kunt lopen. Om je keuze te bepalen uit het ruime aanbod kun je het beste een lijstje maken met belangrijke punten voor jou Wil je een woning in de stad of een boerderijtje buiten? Met hoevee slaapkamers9 'Kant-en-klaar' of is hier en daar een opknapbeurt geen probleem? in de buurt van cafeetjes, een school of je werk? Probeer zoveel mogelijk rekening te houden met je toekomstplannen Hoe duidelijker je wens, hoe gerichter je kunt zoeken Een nieuwe woning is een hele stap. Voor iedereen, hoe klein of grootje ook denkt. Je moet vooraf van alles en nog wat regelen. Maar uiteindelijk doe je het voor jezelf, voor je eigen woonplezier. Daarom is het ook altijd een goed idee om ruim vóór de verhuizing eens goed naar de keuken te kijken. Wil je die vervangen, dan is dit namelijk hét moment om het te doen! De woning is immers nog leeg en dat heeft twee grote voordelen: je hebt nauwelijks last van de werkzaamheden en de bouwvakkers kunnen overal makkelijk bij. Dus niet alleen prettiger voor jezelf, het werkt ook een stuk sneller. Wil je zo efficiënt mogelijk te werk gaan, begin je dan ruim van tevoren te oriënteren op alle mogelijkheden. En gebruik daarbij je creativiteit, want een woning biedt vaak meer mogelijkheden dan je denkt. Een standaard opstelling kan natuurlijk altijd, maar met een paar slimme ingrepen of een onverwachte opstelling kun je je keuken al gauw een stuk persoonlijker maken. Zo past een eilandkeuken in meer huizen dan je denkt of creëer bijvoorbeeld ruimte door je keuken bij je woonkamer te betrekken. Nog niet helemaal zeker van je zaak? Vraag dan een persoonlijk en professioneel advies bij een echte keukenspecialist als Mandemakers Keukens. Daar profiteer je meteen van enorm veel kennis, ervaring én de mooiste keukens. Laatje alvast inspireren en vraag gratis het inspiratieboek aan op mandemakers.nl. Bij een nieuw huis horen natuurlijk nieuwe meubels! En of je nu van landelijk, modern of klassiek houdt, de laatste trends zijn er voor elke stijl én elk budget. Een huis wordt pas een thuis als je omringd bent door spullen die je blij maken. En één ding is zeker: van de nieuwste trends op woongebied word je vrolijk. Wat dacht je van de urban look met grote meubels en een XL lamp? Of gd voor de circus-trend met vrolijke kleuren, grafische patronen en verrassende accenten. Of wil je liever jouw reisherinneringen een mooi plekje geven? Het mooie is, bij Piet Klerkx vind je alle trends in één winkel. Van landelijke houten eettafels tot een luxe bank van Rolf Benz. Plus de leukste accessoires om je interieur helemaal af te maken. Piet Klerkx is dé woonwinkel met alle merken onder één dak. Gratis kleur- interieuradvies Een walhalla voor de woonshopper, waar je ook nog eens gratis kleur-& interieuradvies krijgt. Dus zie je een leuk huis tijdens de Open Huizen Route? Rij dan meteen door naar één van de vestigingen of kijk thuis op pietklerkx.nl Tip! Oktober is woonmaand, met extra aanbiedingen bij Piet Klerkx De huurprijzen zijn hoog en blijven jaarlijks flink stijgen. Je maandelijkse hypotheeklasten kunnen lager uitvallen en bovendien weetje voor de looptijd van je hypotheek precies waar je aan toe bent. Als je samen een huis koopt is het wel belangrijk dat je een stabiele relatie hebt, want een huis kopen doe je voor een langere tijd. Waar moet je financieel rekening mee houden? Er zijn wat financiële spelregels veranderd de afgelopen tijd. Houd daar rekening mee. De Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is per 1 juli 2014 verlaagd van 290.000 tot 265.000. De NHG is een garantie die bij gedwongen verkoop van je woning een eventuele restschuld overneemt. Hiervoor betaal je een eenmalige premie. In ruil krijg je korting op je hypotheekrente. Je moet steeds meer eigen spaargeld mee brengen. In 2018 mag je nog maar 100% van de koopprijs financieren. 'Kosten koper' of verbouwingen kunnen niet meer meegefinancierd worden. In 2014 kun je nog 104% lenen. Blijf met beide benen op de grond Niemand kan in de toekomst kijken, maar het gevoel over de woningmarkt is positief. De woningmarkt trekt aan en er lijkt een stijgende prijstendens te ontstaan. Er is ruim aanbod en er is sprake van een kopersmarkt. Blijf wel met beide benen op de grond staan. Waardestijging is niet meer vanzelfsprekend zoals vroeger. Bepaal goed je financiële mo gelijkheden en kies voor een huis waar jij en je eventuele partner minstens 10 jaar met plezier kunnen wonen. Leuk huis gezien? Maak gebruik van de expertise van een aankoopmakelaar facebook.com/IMVMopenhuis twitter com/NVMopenhuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41