4 OKTOBER 11:00 - 15:00 uur Open Huizen Dag 4 oktober v NVM Open Huizen Dag als start van verkoop De dagen worden weer korter en je ziet jezelf al zitten bij het knisperende vuur van je eigen open haard of op zijn minst gezellig bij kaarsjes in je eigen huis. Je wilt graag verhuizen. Naar je eerste huis of een volgend huis. Ontdek of dit het moment is voor jou om de stap te zetten. Ger Hukker Betere verkoop X v wil ve Is dit het moment om te kopen? Kom tijdens de Open Huizen Dag sfeer proeven in uw droomhuis Langzaamaan worden er weer meer huizen verkocht. Toch ben je als koper nog steeds aan zet: er is meer aanbod, dan dat er vraag is. Je kunt als koper op je gemak rondkijken en onderhandelen. Verkopers wordt op het hart gedrukt dat een te hoge vraagprijs funest is en dat deze vooral 'realistisch' moet zijn. Die ruimere hoek woning kan daarom nu wel binnen je handbereik liggen, terwijl dat een paar jaar terug niet denkbaar was geweest. Waarom nu kopen? Het vertrouwen van de koper in de huizen markt en in de economie is de eerste be langrijke positieve beïnvloeder van de markt. Daarnaast kunnen onderstaande zaken de doorslag geven om op jacht te gaan naar een koopwoning. De hypotheekrente staat echt laag! Hoe lager de rente, hoe lager je maandelijkse hypotheeklasten. Als je je bedenkt dat begin jaren tachtig de rente gemiddeld 13,4% bedroeg, dan is de huidige rente van minder dan 4% bij een looptijd van 10 jaar een enorme buitenkans. Familieleden of derden kunnen je tot en met eind 2014 tot €100.000,- belastingvrij schenken. Ze kunnen je zo bijvoorbeeld helpen bij het kopen van een woning, het uitvoeren van een verbouwing of bij het aflossen van een hypotheek of restschuld. De starterslening van de overheid komt je als eerste-huis-koper tegemoet met gunstige financieringsvoorwaarden tijdens de eerste 15 jaar. Het strenge huurbeleid maakt het moeilijk zelf te bepalen in welke buurtje kunt huren en wanneer. Kopen geeft je keuzevrijheid. Bovendien kun je je woning opknappen en inrichten naar je eigen wens. Algemeen Voorzitter NVM De NVM Open Huizen Dag heeft een op merkelijke ontwikkeling doorgemaakt. Waar het aanvankelijk een laatste redmiddel voor verkopers leek, wordt het nu juist gezien als een goede start. "De Open Huizen Dag is gecreëerd toen de huizenmarkt een heel lastige periode doormaakte", legt Ger Hukker, algemeen voorzitter van de NVM, uit. "Gelukkig zien we nu dat het beter gaat met de huizenmarkt. Veel eigenaren die hun huis willen verkopen kiezen er nu voor hun huis tiptop in orde te maken en dat als eerste op een Open Huizen Dag te laten zien." Meer belangstelling Verkopers kiezen niet voor niets voor de Open Huizen Dag als vliegende start. Nu het weer wat beter gaat met de markt, neemt in de meeste gebieden het aantal bezoeken ook weer toe. Het is dé gelegenheid om de sfeer te proeven van je mogelijke nieuwe huis. Mensen hebben vaak via Funda.nl of via advertenties in de krant al een beeld gekregen van een aantal woningen. Als ze hun top drie tijdens de Open Huizen Dag bezoeken, wordt snel duidelijk of dat beeld klopt met de werkelijkheid. Gunstige markt Volgens NVM-voorzitter Hukker is al in de week voorafgaand aan de Open Huizen Dag duidelijk dat het evenement leeft: "Je ziet twee verschillende reacties. Er zijn kopers die de dag voor willen zijn en snel hun slag slaan en er zijn geïnteresseerden die echt een lijstje maken van de woningen die ze tijdens de dag willen bezoeken." Nadat de Open Huizen Dag van afgelopen voorjaar zo'n 10 procent meer bezoekers trok, verwacht hij ook nu weer meer geïnteresseerden. "Is je relatie goed en heb je een baan, dan is de huizenmarkt nu ideaal. De verkoopprijzen zijn interessant en de hypotheekrente is laag. Met opnieuw stijgende huren, komen mensen bij een koopwoning vaak gunstiger uit." De afgelopen jaren is gebleken dat woningen die bij de Open Huizen Dag te bezoeken zijn beter worden verkocht. Hukker: "Er wordt een breed aanbod gepresenteerd, zodat voor veel kopers hun droomwoning erbij zit. Daar kunnen ze, zonder makelaar erbij, op een ongedwongen manier mee kennismaken." NVM OPEN HBIZEN DAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40