Ontdek Israël Jordanië nu échte verhaal over gifverf 66 We proberen van deze bijzonder ingewikkelde situatie het beste te maken IN HET NIEUWS 3 Türkije mengt zich in de strijd Rondreizen 100% vertrekgarantie 8 dagen v.a. De emotie om militair in te grijpen mag het nooit van het verstand winnen We hebben niet de illusie dat door deze missie het radicale kwaad verdwijnt ANKARA - Turkije kan militairen naar Irak en Syrië sturen om daar tegen Islamitische Staat en ande re extremistische groepen te vech ten. Het parlement in Ankara heeft daar gisteren zoals ver wacht mee ingestemd. Het parlement gaf een mandaat voor een jaar. Ook mogen buiten landse militairen die de extremis ten bestrijden, in Turkije worden gestationeerd en mogen ze ge bruikmaken van Turkse militaire bases. Het urgentst is de situatie in de door Koerden bewoonde Syrische grensstad Kobani. IS zou de stad erg dicht zijn genaderd en de vijf duizend tot zesduizend Koerden die de stad verdedigen, zouden zich voorbereiden op straatge vechten. Syrische en Turkse Koer den verwachten van de regering in Ankara dat die voorkomt dat Kobani in handen van IS valt. De Koerdische Arbeiderspartij PKK, die tientallen jaren tegen het Turkse leger vocht, eiste gisteren dat Ankara de Koerden bij Kobani snel te hulp komt. Anders komt er een einde aan vredesbesprekin gen tussen de PKK en de Turkse overheid, waarschuwde PKK-lei- der Abdullah Öcalan vanuit de ge vangenis. IS is een ramp voor Irak, vloek voor de regio en een bedreiging voor onze samenleving D66-Kamerlid Wassila Hachchi is het 'zat' om voor de zoveelste keer de minister te moeten vra gen hoe het zit, na berichten uit de media. „Hennis moet echt met een goed verhaal komen, ik wil nu precies weten wat zij op welk moment wist." Ook wil D66 meer weten over de schikking van ïoo.ooo euro met een blootge stelde medewerker. Regeringspar tij PvdA steunt de oproep van D66. Ook zij wil helderheid. De afgelopen maanden druppelen er berichten door over het verf- schandaal. De minister heeft in augustus een uitgebreid gezond heidsonderzoek aangekondigd. „Maar er komen steeds nieuwe fei ten aan het licht die buiten de on derzoeksopdracht vallen", aldus Hachchi geërgerd. Zo werd begin september duide lijk dat niet alleen op vijf Navo- bases Defensiepersoneel met de schadelijke verf had gewerkt, maar ook nog op tien andere plek ken. In totaal hebben vijfhonderd (oud-)medewerkers inmiddels een klacht bij Defensie ingediend. SP-Kamerlid Jasper van Dijk vindt dat de minister écht een pro bleem heeft, als blijkt dat haar mi nisterie al jaren van de gevaren wist zonder actie te ondernemen. Dit zou pas in 1998 zijn gebeurd, meldde Hennis eerder deze week aan de Kamer. „Dan is er elf jaar lang niets aan gedaan." Van Dijk sluit 'zeker niet uit' dat Defensie de 'pijnlijke' feiten on der de pet houdt. „Dat onderzoek moet er snel komen, maar voor die tijd moet de minister ons haar fijn uitleggen waarom zij achter de feiten aanloopt en de Kamer dus keer op keer onvolledig infor meert." VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 Complete rondreizen inclusief vliegreis, hotels, vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding en prachtige excursies. Rondreizèn met uitstekende klantbeoordelingen. Cultuurschatten van Jordanië Met Madaba, Jerash, Urn Qais, Amman, Kerak, Petra en de Wadi Rum woestijn. Allerlaatste plaatsen vertrek okt. nov. Klantbeoordeling 8,2 J Zie: Kras.nl/35683 Imposant Israël Met Tel Aviv, Tiberias, Jeruzalem, Ein Gedi, de Dode Zee en meer. Nérgens voordeliger HHHH Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/38722 Israël Jordanië Met Jeruzalem, de Dode Zee, Tiberias, Amman, Petra en de Wadi Rum woestijn. 10- tot 15-daagse reizen mogelijk Klantbeoordeling 7,9 L* 1 Zie: Kras.nl/israel-jordanie Frans Timmermans, minister Emile Roemer, SP Halbe Zijlstra, WD Minister Hennis-Plasschaert van Defensie, foto Pierre Crom/HH Diederik Samsom, PvdA door Francine Wildenborg DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat de minister van Defensie Jeanine Hennis (WD) zich als de wiedeweerga komt ver antwoorden over het gebruik van giftige verf door haar personeel. Gisteren kwam uit dat Defensie eind jaren tachtig al wist dat militai ren met de kankerverwekkende stof chroom-6 werkten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3