■:».SP0(R)TS 38 SPORT Herstart van Wielerweekend Thailand wil etappes Tour de France Groene Ster 2 herstelt zich Twee handbalteams in hoofdklasse Top uit het rolstoelhockey in Goes BOK wacht eerste thuiswedstrijd Dertigste seizoen Goofies Races Speler Groene Ster Vlissingen meldt zich dinsdag in Zeist, waar hij twee keer met het Nederlands zaalvoetbalteam traint. Zaterdag en zondag wordt het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend in ere hersteld. De laatste edi tie werd in 2007 gehouden, waarna hij opging in de Delta Profronde, tegenwoordig de Ronde van Zeeland Seaports. Omdat Zeeuws-Vlaande- ren het tweehonderdjarig bestaan viert, is er een nieuwe editie. Het is meteen de finale van de nationale Topcompetitie voor beloften, ren ners tot 24 jaar. Het programma: Zaterdag. Eer ste etappe Sluiskil-Vogelwaarde, 145 km. Zon dag. Tweede etappe, tijdrit Schoondijke-Schoondijke, 5,8 km. Derde etappe: Schoondijke-Schoondijke 132,3 km. VLISSINGEN - Hij wist dat hij in de gaten werd gehouden. Dat Khalid El Hattach vervolgens ook werd uitgenodigd door de bondscoach, voelde als een echte beloning. De zaalvoetballer van Groene Ster Vlissingen meldt zich dinsdag in Zeist, waar bondscoach Marcel Loosveld met achttien spelers twee trainingen afwerkt. Naast El Hattach zijn ook zijn vrienden Hoessein en Saïd Bou- zambou uitgenodigd. De broers, die met Gelko Hasselt na drie duels koploper zijn in de Bel gische competitie, speelden bei den één interland voor Oranje. El Hattach hoopt dat binnenkort ook te kunnen zeggen. „Wie weet wat er nu nog allemaal gaat gebeu ren", zei hij nadat het nieuws over zijn uitverkiezing bekend was geworden. „Nadat Saïd en Hoessein voor het Nederlands team geselecteerd waren, wist ik dat de bondscoach mij ook in de gaten hield. In augustus zat hij tij dens de oefenwedstrijd die we met Groene Ster tegen Gelko speelden op de tribune. Ik speel de toen best een goede wed strijd." El Hattach hoopt zich verder in de kijker te spelen bij Oranje en kan samen met de broers Bouzam- bou naar Zeist rijden. „Drie jon gens uit Vlissingen bij het natio nale team, dat is toch nog nooit gebeurd?" Oranje werkt op 5 en 6 januari twee oefeninterlands af. Servië, dat in 2016 het EK organiseert, is in Almere beide keren de tegen stander. Voor het Nederlands team gelden die duels als voorbe reiding op het EK-kwalificatie- BANGKOK - Thailand wil de Ronde van Frankrijk naar Azië halen. Het Thaise bureau voor toerisme (TAT) zegt onlangs een gesprek te hebben gehad met Jean-Etienne Amaury, de voorzitter van Touror ganisator ASO. „We praten nog steeds met de organisatoren van de Tour. We denken aan het jaar 2016. We weten nog niet hoeveel etappes we willen houden. Maar Thailand is een perfecte locatie voor de wedstrijd. Sport is erg po pulair hier", aldus Thawatchai Aru- nyik, een hoge official bij het TAT. De afgelopen jaren heeft de Tour uitstapjes gemaakt naar diverse landen in Europa, maar nooit daar buiten. Volgens de ASO heeft het ook geen plannen om Thailand bij de Tour te betrekken. „We praten zeker met Thailand, maar niet om de Tour naar het land te brengen", aldus de woordvoerder van ASO. „Er is denk ik iets misgegaan in de communicatie, want we hebben het alleen gehad over het organise ren van een criterium, dat wordt gelinkt aan de Tour. Dat hebben we in Japan ook gedaan." toernooi. Dat vindt tussen 2 en 13 februari plaats in Bosnië-Herze- govina. Oranje treft daar naast het gastland ook het sterke Rusland, waartegen Nederland eerder dit jaar op het EK in Antwerpen vrij kansloos was. De derde tegenstan der komt uit een voorronde die nog gespeeld moet worden, met Letland, Engeland, Malta of An dorra. Omdat Rusland vrijwel zeker te sterk is, zal Oranje zich op de tweede plaats in de groep moeten richten. Die geeft recht op deelnam me aan de play-offs, waarin weer een EK-ticket kan worden be machtigd. Bosnië-Herzegovina is geen onbekende voor Oranje, want dat land werd in de laatste play-offs voor het EK over twee duels verslagen. Groene Ster Vlissingen speelt van avond in sporthal Baskensburg de thuiswedstrijd tegen FCK De Hommel (aftrap 21.30 uur). Ach ter het meespelen van El Hattach staat nog een vraagteken. „Ik heb wat last van mijn knie en wil geen risico nemen", zegt hij. „Want ik wil me dinsdag heel graag fit in Zeist melden." VLISSINGEN - De zaalvoetballers van topklasser Groene Ster 2 her stelden zich op de vierde speeldag van de 8-3-nederlaag tegen Joga- dores CF. Ze boekten een knappe zege op DZV/Biggelaar en Zn. In eigen huis werd de titelkandidaat met 4-1 verslagen. Halverwege het duel was de stand nog in even wicht: 1-1. Voor Groene Ster 2 scoorden Imad Azzanagui, Menan- cio Weeda, Remon de Vlieger en Roniël Uranie. Het is een luxe: zondag beginnen twee Zeeuw se handbalploegen aan een seizoen in de hoofd klasse D. De mannen van Delta Sport uit Zierik- zee handhaafden zich vorig seizoen op dit ni veau. Orion uit Heinkenszand is een nieuwko mer. De Beveland se formatie, de laatste jaren be zig aan een opmars, promoveerde voor de zo mer tot ieders verbazing. Delta Sport, dat weer getraind wordt door John lansen uit Middelburg, begint met een thuis wedstrijd. De ploeg speelt om 13.45 uur in de nieuwe accommodatie, Laco sportcentrum Schouwen-Duiveland, tegen Helius. Orion gaat in dezelfde poule op bezoek bij HWC in Vlaardingen. De beste rolstoelhockeyers van Nederland ko men zaterdag naar het Omnium in Goes. Sport club Gehandicapten Beveland (SGB) houdt op deze dag een landelijke competitiedag voor de handbewogen rolstoelhockey (H-hockey). Op dit grote nationale sportevenement zijn de rol stoelhockeyers uit de hoogste klasse te bewon deren. In de hoofdklasse komt Corné de Koning uit Goes in actie. Vanaf 10.30 tot 16.30 uur wor den er in verschillende klassen (eerste t/m vijf de, overgangsklasse en hoofdklasse) wedstrijden gespeeld. De SGB is met twee teams in de competitie vertegenwoordigd en beide teams spelen drie wedstrijden. Op www.sgbgoes.nl vindt u meer informatie De volleybalsters van BOK wacht zaterdag de eerste thuiswedstrijd van het seizoen. De ploeg uit Kapelle speelt tegen Peelpush 3. BOK promo veerde naar de derde divisie en is in Zeeland het het hoogst spelende vrouwenteam. BOK begon de competitie vorige week met een nederlaag. De ploeg ging in vier sets ten onder: 4-0. De ontmoeting van zaterdag tegen Peelpush begint om 14.30 uur in sporthal Groene Woud te Kapelle. ZATERDAG 4 EN ZONDAG 5 OKTOBER ZONDAG 5 OKTOBER De Goofies zeilwedstrijden gaan hun dertigste seizoen in. Zaterdag wordt de eerste winterzeil- wedstrijd van het seizoen 2014-2015 gevaren op de Oosterschelde voor Colijnsplaat. De Goofies Races worden gehouden op de eerste zaterdag van de maanden oktober 2014 tot en met april 2015. Er wordt gezeild in de klassen gemeten boten (ORC, IRC of beide) en ongemeten. Ongeme ten boten krijgen een 'handicap'. Ook boten met een CR-, handivoile-, PHRF- of yardstick-handicap varen mee met de ongemeten boten en krijgen een handicap. Aan het eind van het seizoen winnen de boten die de beste vijf races hebben gevaren. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Khalid El Hattach (rechts) in actie tegen Oranje onder 19. De Vlissinger meldt zich dinsdag in Zeist bij het Neder lands zaalvoetbalteam, archieffoto Johan van der Heijden Ook El Hattach in beeld bij Oranje door Barry van der Hooft ZATERDAG 4 OKTOBER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38