Van Noorden rekent op snelle tijd voor winnaar Engels wacht af wat voorbereiding oplevert Schletterer: ik loop met pijn 36 SPORT Maringe Vogel beleeft na vijfjaar weer een bijzondere Ladiesrun. Dit keer vanwege de deelname van haar zus Anne-Marie. Van Noorden rekent erop dat een grote kopgroep, met daarin onder anderen hijzelf en zijn provincie genoten Erwin Harmes en Sébas- tièn Schletterer, tot Domburg in tact blijft. „Het strand op Walche ren ligt er goed bij, waardoor ve len waarschijnlijk lang mee kun nen komen", zegt hij. „Misschien zitten Tim Pleijte en Martijn de Kok er na dertig kilometer ook nog wel bij." In de slotfase zal dan de vraag zijn: wie is nog het fitst en kan de concurrentie lossen? Van Noorden voelt zich in elk geval ijzersterk. Hij heeft zich in 2014 helemaal toe gelegd op het hardlopen - hij was een triatleet - en richt zich bijna al leen maar op trails over lange af standen. Vier weken geleden liep hij nog een wedstrijd over 120 kilo meter. „Ik heb veel progressie ge boekt dit jaar. Ik ben benieuwd wat me dat zaterdag brengt. Maar alles wijst erop dat het wel goed gaat komen. Ik heb de afgelopen twee weken nog op Mallorca ge traind en daar ook een halve mara thon gelopen in 1.13." Wie bijna net zo zelfverzekerd is als de titelverdediger, is Erwin Harmes. De 32-jarige Middelbur ger won dit jaar al veel wedstrij den, in Zeeland en erbuiten. Hij soleerde onder meer naar de zege in de Westland Marathon in Maas sluis. „Ik verwacht veel van me zelf', laat hij weten. „Ik ben in vorm. Dat zie ik aan zowel mijn trainingen als mijn wedstrijden. Laatst ging het heel goed bij de Kustloop in Vrouwenpolder. Ik was erg tevreden met hoe het daar op het strand ging." Vorig jaar al werd Harmes vierde in de Kustmarathon. „Toen was Sé- bastièn Schletterer favoriet. Nu ben ik ook één van de favorieten. Dat geeft toch wel een wat ander gevoel. Iedereen verwacht zater dag wat van me. Mensen zeggen tegen me: volgens mij kun jij gaan winnen..." Maar het is niet gezegd dat er weer een Zeeuw wint. Met de Belg Anthony Pochet - vorig jaar tweede - en de Marokkaan Kamal Saidou staan er twee grote concur renten aan het vertrek. VLISSINGEN - Sébastièn Schletterer zal morgen de Kustmarathon met veel pijn lopen, zo verwacht hij. „Ik ben geblesseerd aan beide voe ten", zei de 41-jarige Middelbur ger gisteren. „Ik zal heel geconcen treerd mijn stappen moeten zet ten. Elk missertje kan me de das omdoen." De vele arbeid die Schletterer tot nu toe in 2014 verrichtte, eist vol gens hem zijn tol. Hoewel zijn lichaam telkens om rust vroeg, heeft hij dat nauwelijks genomen. „Ik word ouder en heb steeds het gevoel: het is nu of nooit. Fysiek word ik minder sterk, maar dat probeer ik te compenseren door veel te trainen. Misschien wel te veel. Maar ik wil ook nog zo graag alle wedstrijden lopen." Daarom zet Schletterer, die vaak niet fit is of zich niet geheel fit noemt, ook geen streep door de Kustmarathon en de marathon van Amsterdam op 19 oktober. „Anders heb ik voor niets zo hard gewerkt." Hij ziet zich morgen ook nog steeds als kanshebber op een topnotering. De buitenwereld kijkt daar misschien vreemd van op, maar bij de Middelburger moet men altijd het onverwachte verwachten. MIDDELBURG - Vijfjaar geleden sloot Maringe Vogel met het lo pen van de Ladiesrun een zwaar jaar af. Een jaar waarin zij de diag nose borstkanker kreeg en de strijd tegen die ziekte aanging met een operatie en een aantal chemokuren. Vanavond loopt ze voor de vijfde keer de tien kilome ter, en dit keer is het voor haar weer een heel speciale. „Die tocht vijfjaar terug stond bol van de symboliek", kijkt de 46-jarige Middelburgse terug. „Toen ik na tien kilometer over de finish kwam, had ik mijn han den vol met roze rozen en andere bloemen. Van mijn vriendin kreeg ik na de finish, in de vorm van een halsband, een hond. De speaker hield een heel verhaal over mij en iedereen stond voor me te juichen." Eén van die supporters was Marin- ges 'grote zus' Anne-Marie van Giesen-Vogel. „Zij was toen 45 jaar, had erg slechte heupen en liep al achter een rollator. Ik zie haar nog in de schemer op de dijk bij Zoutelande staan, zwaaiend met een grote Zeeuwse vlag. Ze was zo trots op me. Pas toen ik he lemaal beter was, heeft zij haar tweede heupoperatie laten doen, waardoor ze op jonge leeftijd al twee kunstheupen had." „Ik ben geboren met een heupaan doening, heupdysplasie. Tot aan m'n veertigste had ik eigenlijk nergens last van. En van het ene op het andere moment is het be gonnen", legt Van Giesen uit. „En toen werd het snel erger. Met als Vorig jaar werd Engels ziek in de zomer. Een virus in haar even wichtsorgaan schopte haar aan loop naar de marathon in de war. Dat ze toch aan de start verscheen én voor het eerst won, noemde ze achteraf een wonder. „Nu is het stukken beter gegaan", vertelt ze. „Ik heb na de Kustmarathon van vorig jaar nog wel wat gekwak keld met mijn linkervoet en daar door rust moeten nemen. Maar vanaf april heb ik lekker kunnen lopen." Een van de grootste concurrentes voor de Middelburgse routinier is Agnes Schipper. De 46-jarige Utrechtse debuteert op de mara thon, maar heeft al goede resulta ten staan op de halve marathon en is juist sterk op onverhard terrein. Vanessa Hartman (41) uit Brielle en de Zierikzeese oud-winnares Leonie Ton (39) mogen ook niet uitgevlakt worden. „Het is niet te voorspellen hoe het zaterdag gaat", zegt Engels. „De vrouwenwedstrijd wordt altijd beïnvloed door de mannenwed- strijd, omdat we tegelijk starten. Slaag je erin een lekker groepje te vinden, dan is dat mooi. Maar zit je alleen en heb je dan tegenwind, niet van tevoren te voorspellen." foto PZC ën 5 oktober 2014 ik op mijn 45e al van al les aangepast had: een aangepaste fiets, een aangepast huis en inder daad op het laatst zelfs een rolla tor." En vanavond staat diezelfde Van Giesen, met twee kunstheupen, aan de start van de Ladiesrun. „Ik loop maar vijf kilometer hoor", probeert zij haar prestatie weg te wuiven. „En ik sjok ook maar een beetje in een laag tempo. Maar tijd is voor mij dan ook superon- belangrijk. Uitlopen is de presta tie. En zonder te wandelen na tuurlijk, want dan telt het niet." Hoe bescheiden zij er zelf ook over doet, bijzonder is het wel. Van Giesen, afkomstig uit een sportfamilie, sportte zelf eigenlijk nooit. Als kind deed ze nog wat pogingen om te handballen en te badmintonnen, maar dat was slechts van korte duur. Als puber openbaarde zich bovendien nog een aandoening aan de luchtwe gen, waardoor sporten niet mak kelijker werd. „Vorig jaar ben ik LUCTOR door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Hicham El Barouki zet te in 2012 een parkoersrecord neer: in 2.29.56 uur snelde de Ma rokkaan van Burgh naar Zoutelan- de. Volgens Huub van Noorden, de winnaar van vorig jaar, moet men' niet vreemd opkijken als er bij de twaalfde editie weer zo'n snelle tijd gelopen wordt. „Ik verwacht een snelle Kustmarathon dit jaar", zegt de 26-jarige Goesenaar, die weer favoriet is. „Ik denk dat de winnaar rond de 2.30 zal lopen." Van de rollator naar door Willem Adriaansens door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Anjolie Engels zou morgen zomaar voor de tweede keer op rij de Kustmarathon kun nen winnen. Maar zelf zal de 38-ja- rige Middelburgse zich nooit tot fa voriet bombarderen. Zij is van natu re voorzichtig en stelt slechts dat ze beter voorbereid is dan in 2013. „En dan zie ik wel wat dat ople vert." dan ben je het haasje. Zoiets is BJim (278), Emma (276), Sam (279) en Desi van Emmerik (in zwart shirt naast Sam) uit Ede zijn klaar voor de start

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36