Bezield PSV krijgt in laatste minuut deksel op de neus De Europese Hiddink staat voor een examen 1 I SPORT 35 j EUROPA LEAGUE Elvis Manu mist de mooiste kansen, maar bezorgt Feyenoord alsnog zege tegen Standard Luik (2-1 Cocu sloeg na het Europa League duel een compleet andere toon aan dan zondag in Friesland. In Heerenveen was hij boos en te leurgesteld, na een eveneens met ï-o verloren duel. Dit keer was hij alleen teleurgesteld. Cocu vond dat zijn team zich in Moskou revancheerde voor de wanprestatie van zondag. De ploeg verzuimde ondertussen aan de belangrijkste opdracht te vol doen, een of drie punten mee nemen naar Eindhoven. Die ene bal in de slotminuut nekte de sterk acterende defensie alsnog. Keeper Jeroen Zoet had een twij felachtige rol bij de tegengoal. „Ik denk dat Jeroen de bal gewoon kon vangen", blikte Cocu nog eens terug. „Kon hij dat niet, dan moest hij ervoor zorgen dat er geen gevaarlijke situatie kon ont staan. Toch wil ik de beelden nog eens terugzien om echt te kun- nen zéggen of het een individuele fout was." Heel PSV lag verbouwereerd op de grond nadat Zhirkov in mi nuut 93 de bal tegen de touwen had geschoten. De Rus kreeg die gelegenheid nadat Zoet de bal in een kluts half wegwerkte en hij door een medespeler bediend kon worden. Verliezen doet altijd zeer, zeker als op het laatste moment alles uit handen wordt gegeven. Gister avond mocht de pijn deels ver zacht worden door de positieve kanten aan het duel. Het was niet alleen maar kommer en kwel bij PSV, Cocu stipte terecht een aan tal verbeteringen aan. De neder laag had niets te maken met een gebrek aan instelling, beleving of bezieling. Een bekend fenomeen van de af gelopen seizoenen keerde dins dag terug op De Herdgang. Er was weer eens een kleedkamerge- sprek nodig om afspraken te ma- %ken over de strijdlust. Het hele team kwam tot de conclusie dat PSV dit seizoen niet meer mag verliezen vanwege een slechte mentaliteit. In dat opzicht kon Co cu zijn mannen gisteravond wei nig verwijten. PSV kwam bij stan daardsituaties soms handen en voeten tekort om de lange man nen (Samba, Douglas) van Dina mo Moskou af te stoppen. Toch ontstond er tot het slippertje in de laatste minuut amper gevaar, omdat de laatste linie strijdlust aan concentratie koppelde. Voorin was PSV onmachtig. Met name Florian Jozefzoon en Jürgen Locadia toonden zich na hun op tredens in de eredivisie ook licht gewichten op het Europese po dium. Jozefzoon had de o-i op zijn schoen, maar faalde voor een leeg doel. Ook hielp hij een prach- tig opgezette aanval om zeep door op de zestienmeterlijn de verkeer de pass te geven. Cocu: „We kre gen misschien wel acht kansen in totaal. Je kunt het over die laatste minuut hebben, we hadden ons zelf daarvoor ook aan een voor sprong kunnen helpen." ROTTERDAM - De aanname, in één beweging in de draai uit de lucht, was van een ongekende schoon heid. Elvis Manu stond tien minu ten voor tijd ineens oog in oog met Eiji Kawashima, maar ver zuimde de doelman van dichtbij te verslaan. Zo'n gemiste kans kan in het hoofd van een aanvaller gaan zitten en verlammend wer ken. Niet bij de onvoorspelbare Manu. Nog geen twee minuten na zijn misser meldde de beresterke spits zich weer en knalde hij Feyenoord langs Standard Luik: En zo stond de nieuwe held van Feyenoord opnieuw op het juiste moment op. Manu schoot de Rot terdamse club eind augustus te gen Zorya Loehansk (4-3) in bles suretijd nog naar de groepsfase van de Europa League. Daarna moest hij geduldig wachten tot Fred Rutten een beroep op hem deed, waarna hij zaterdag in De venter excelleerde. Op bezoek bij Go Ahead Eagles had Manu met twee assists een groot aandeel in de ruime zege (0-4). Rutten liet zijn elftal vijf dagen later intact en hoopte op dezelfde overtuiging en intensiteit als tegen Ajax. Waar Feyenoord de Amsterdam mers onlangs bij de keel greep, luk te dat niet tegen Standard Luik. De Belgische ploeg leunde rustig achterover, liet het initiatief aan de thuisploeg en kwam lange tijd niet in de problemen. Na een geza pige openingsfase ontbrandde het duel pas na een zwabberschot van Jordy Clasie, waar Kawashima veel moeite mee had. De Japanner sloeg de bal voor de voeten van Manu, die met links niet zuiver ge noeg inschoot. Kort voor rust kop te de aanvaller ook nog een strak ke voorzet van Miquel Nelom voor langs. Wat Rutten graag wil zien, dat zijn ploeg zichzelf beloont, bleef daardoor voor rust uit. In de twee de helft kwam de verdiende voor sprong er toch. Nelom gooide de bal bij een inworp richting de eer ste paal, Sven van Beek claimde vervolgens het doelpunt waarbij de struikelende Kawashima niet vrijuit ging. Van Beek was door het dolle heen, na zijn eerste offi ciële doelpunt in dienst van Feye noord. De verdediger, die vandaag hoort of Guus Hiddink hem voor de eerste keer voor het Neder lands elftal selecteert, kende daar na echter een ongelukkig moment waardoor Vinicius Araujo de bal over de uitgekomen Kenneth Ver meer kon tikken (1-1). Standard leefde even op door dat doelpunt, de Schotse invaller Tony Watt was dicht bij de 1-2. Die viel niet, maar de 2-1 wel. Manu leek het duel tien minuten voor tijd al te beslissen, na een fantastische aanname. „Ik stond al bijna te jui chen", zei hij later. „Ik haalde vol uit, maar zag ineens die keeper voorbij vliegen. Het was ongelofe lijk dat die er niet in ging." BESCHOUWING GUUS HIDDINK Guus Hiddink maakt vanmiddag in Zeist zijn selectie bekend voor de confrontaties met Kazachstan en IJsland, maar minstens zo inte ressant is de manier waarop hij zich presenteert. Hiddink heeft na de dramatische start van zijn twee de regeerperiode de nodige repara tiewerkzaamheden te verrichten. Hiddink en Oranje hebben niet al leen twee zeges nodig, de bonds coach zal ook de gunst van het pu bliek terug moeten winnen en veel belangrijker nog, die van de spelersgroep. Een weifelende coach die dit zegt, dat doet en in twee duels drie keer van systeem wisselt, zorgt voor twijfels binnen een selectie. Zeker als dat zigzag- beleid ook nog eens gepaard gaat met twee nederlagen. Daarnaast heeft Hiddink ook wat uit te leggen, nadat een paar we ken geleden in het Algemeen Dag blad een artikel verscheen met als strekking dat hij het nu al niet meer naar de zin zou hebben bij het Nederlands elftal. Intern zou hij al zelfs al hebben overwogen op te stappen. Hoe mager het bewijsmateriaal in dat verhaal ook was en hoe du bieus het is dat er in zijn directe omgeving blijkbaar een lek is, he lemaal onzin was het niet, zo be vestigen insiders. De eerste af spraak met Oranje is Hiddink zwaar tegengevallen en dan heb ben we het niet alleen óver de ont luisterende nederlagen tegen Ita lië en Tsjechië. Hiddink nuanceer de het artikel later door te verkla ren dat hij letterlijk gezegd zou hebben 'dat de staf het heel goed zonder hem zou kunnen'. Die woorden staan nogal haaks op de persconferentie bij zijn aanstel ling, toen zijn baas Bert van Oost veen zei dat de al benoemde bondscoach voor de toekomst Dan ny Blind nog niet helemaal klaar was voor de klus. Opvallend was dat in Italië Blind al nadrukkelijk stond te coachen langs het veld, terwijl een paar da gen later in Praag de ongediplo meerde stagiair Ruud van Nistel- rooij zich nadrukkelijk liet gelden. In die wedstrijd hield Blind zich juist weer rustig. Die bewegingen voedden de on duidelijkheid die er onder Hid dink in korte tijd is ontstaan bij het Nederlands elftal. Na het strak ke regime van Louis van Gaal was Oranje een maand geleden een los geslagen schip, dat geleid werd door een onzekere stuurman die geen idee leek te hebben welke kant hij nou opwilde. Was het ge makzucht, onkunde, een verkeer de inschatting, of gewoon een be drijfsongeval? Hiddink kreeg bak ken vol kritiek over zich en de oe- fenmeester heeft dat als een verne dering ervaren. Zijn ego is ge krenkt en de vraag is wat dat met hem heeft gedaan. Komt hij sterk terug, bedenkt hij een list of blijft het balanceren op een koord vol twijfel? Wat Hiddink in elk geval nodig heeft, is een snelle wen ding, die aan alle speculaties en onzekerheden een einde maakt. Hiddink zal zich in de komende tien dagen moeten revancheren. De meest ervaren man van het Ne derlandse trainersgilde voelt de druk en staat nu al voor een exa men. En dat examen begint van middag in Zeist met het verpak ken van zijn boodschap. S3 VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 door Rik Elfrink MOSKOU - „Wat zuur, dit is zo ont zettend jammer", zei PSV-trainer Phillip Cocu gisteravond na de 1-O-nederlaag bij Dinamo Moskou, „ledereen zit even helemaal stuk in de kleedkamer. We waren dicht bij een behoorlijk resultaat en hadden zelfs moeten winnen. Ik vind echt dat we bij vlagen een uitstekende wedstrijd hebben gespeeld, alleen vergeten we de goal te maken." 3 Nadat PSV verloor, won Estoril met 2-0 van Panathinaikos. De Eindhoven- se equipe heeft drie punten staat nu derde in de poule achter Dinamo Mos kou (zes punten) en Estoril (drie). PSV-doelman Jeroen Zoet ziet het na een fout 1 -0 worden in de slotmi nuut. foto Alexey Filippov/Hollandse Hoogte door Barry van der Hooft 2-1. 3 Na de tweede speelronde staat Feye noord derde in de poule. Sevilla, dat met 2-2 gelijkspeelde bij NK Rijeka, gaat op kop met vier punten. Standard en Feyenoord hebben drie punten. door Leon ten Voorde ZEIST - Een kleine maand nadat hij foeterend op tv afscheid nam van de bühne en zich terugtrok in zijn huis in Zuid-Frankrijk, keert de be kritiseerde bondscoach terug in het landelijke debat. Lisa Top maakt zondag in Nanning haar WK-debuut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34