€1,50 Dag van het Paard vertrekt uit Vrouwenpolder Koeling van de Voedselbank zit hartstikke vol WALCHEREN 29 DE SMAAK VAN TOEN BAYERISCH Afsluiting weg tussen Goes en A58 - weekendaanbieding Op 28 juni werd de paardendag voor de 45e keer op de manege aan de Rijkebuurtweg gehouden. Naar nu bekend is geworden, was dat voor de laatste keer op die lo catie. Gisteren meldde de organi satie dat de 46e en volgende edi ties van de Zeeuwse Dag van het Paard op Schouwen-Duiveland zullen plaatsvinden. Met de eige naresse van het men-evenemen- tenterrein langs de N59 in Ooster land is een langlopend contract af gesloten. Manege De Eendracht werd vorig jaar overgenomen. Na hun eerste Zeeuwse Dag van het Paard gin gen de nieuwe eigenaren met de organisatie in gesprek over veran deringen in de opzet. „Het evenement is een behoorlij ke belasting voor de manege. On ze eigen paarden moeten die da gen op stal blijven. De keuringen zijn op de weiden. Daardoor lo pen we het risico dat ze vertrapt worden en daarvan hebben we dan de rest van de zomer last", legt woordvoerster Sandra van de Vreugde uit namens manege De Eendracht. De twee partijen konden het niet eens worden en zijn uiteindelijk vorige week in goede verstand houding uit elkaar gegaan. Het bestuur van de Dag van het Zeeuwse Paard moest op zoek naar een andere locatie. Die werd snel gevonden. Gelukkig maar, zegt secretaris Adrie de Buck na mens het bestuur: „Ons evene- ment is uniek in Nederland. Alle stamboeken komen op de Zeeuw se Dag van het Paard bijeen. Het was onze plicht om dit voort te zetten op de manier waarop we dat al jaren doen. In Oosterland hebben we alle ruimte, ruim tien hectare. Het is heel lichte grond, bijna zand, wat gunstig is als het regent. Bovendien is het terrein langs de N59 goed bereikbaar." De eigenaresse is bekend met paardensportevenementen en be greep dus al snel waar de organisa toren van de Dag van het paard naar zochten. Volgend jaar is het evenement op zaterdag 27 juni. Want de locatie mag veranderd zijn, de datum niet: de Zeeuwse Dag van het Paard is, zoals altijd, op laatste zaterdag van juni. Dieren verwennen op kinderboerderij Kinderboerderij de Klepper hoeve in Middelburg houdt zaterdag een dierendagacti viteit. Tussen 14.00 en 16.00 uur kunnen kinderen de die ren verwennen met een voerzakje. Voor hun eigen huisdier kunnen ze een trak tatie maken die ze kunnen meenemen. De kosten voor de dierendagactiviteit bedra gen één euro per voerzakje of traktatie. De Klepperhoe ve zit in het Meiveld in Mid delburg-Zuid. De weg tussen Goes en de A58 is van maandag 6 okto ber tot en met woensdag 15 oktober aan westzijde door deweeks van 19.00 tot 6.00 uur dicht door werkzaamhe den. Overdag geldt een li miet van 70 km per uur. Ver keer van Goes richting de A58 wordt omgeleid via 's-Heer Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke. Het verkeer van de A58 naar Goes heeft geen last. Jubileumconcert koor Te Quiero Het koor Te Quiero bestaat vijftien jaar en viert dat van daag met een concert in het Arsenaaltheater in Vlissin- gen. Er zijn gastoptredens van mannenkoor Lezzom en pianist Jan Vayne. Die bege leidt het koor samen met de vaste pianist Flip Mark. Het jubileumconcert begint om 20.00 uur. Lezing over wedergeboorte Onder de paraplu van het Theosofisch Genootschap geeft N.L. Vas uit Vlissingen zaterdagochtend in De Zeeuwse Bibliotheek een le zing over wedergeboorte en 'de voortgang van het be wustzijn na de dood'. Hij ba seert zich op oude en occul te geschriften. Aanvang: 10.30 uur. Toegang gratis. MIDDELBURG - De Voedselbank Walcheren in Middelburg heeft aan appels geen tekort. „De hele koeling zit hartstikke vol", zegt Kees Mesu. „Fruittelers bellen of wij vrijwilli gers hebben om te plukken en dan mogen wij de opbrengst heb ben. We kregen pas nog een ver zoek uit Zuid-Beveland om dertig kratten te vullen. Andere telers bieden kratten vol met al gepluk te appels aan." Het aanbod van fruit is door de Russische boycot vele malen gro ter dan in andere jaren. De Voed selbank heeft een goede koelings- ruimte, zegt Mesu, maar daarin kan niet eindeloos groenten en fruit worden opgeslagen. De klanten van de Voedselbank kunnen niet onbeperkt gratis fruit blijven wegeten. Mesu: „En we kunnen moeilijk tien, twintig kilo appels per per soon meegeven. Al is het maar omdat de meeste mensen met de fiets komen." VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 ambachtelijk puur - LANGEVIEtE 67 j MIDDELBURG pure produöien uil een authentieke bakkerij door Theo Giele VROUWENPOLDER - De Zeeuwse Dag van het Paard verhuist naar Oosterland. Sinds 1970 was Vrou wenpolder één keer per jaar de ver zamelplaats voor duizenden paar denliefhebbers uit Zeeland en ver daarbuiten. Manege De Eendracht was eind juni gastheer van het eve nement met zo'n zevenhonderd paarden, wedstrijden, keuringen en demonstraties. De Zeeuwse Dag van het Paard zal vanaf volgend jaar gehouden worden in Oosterland MIDDELBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG van mij n appels? 5 Martin Duvekot denkt erover de fruitteelt sterk in te krimpen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29