Komkommer en Kwel zwijnen toch nog Schoolvarkens krijgen een nieuw thuis Burgemeester Noord-Beveland naar Maasdriel 14 15 en Rechtbank oordeelt dat curatoren failliete fosforfabriek een saneringsdeal mogen sluiten met provincie en Zeeland Seaports. Naar de zuipkeet met de 4x4 Geregeld zon 21 VRIJDAG 3 oktober 2014 Nieuwe biografie laat mens achter de Führer zien nieuwdorp - Door een nieuwe rechterlijke uitspraak is de weg vrij voor een deal over de sane ring van het vervuilde terrein van de failliete fosforfabriek Therm- phos. Mogelijk wordt de deal vol gende week al beklonken. De grootste schuldeiser, voorma lig eigenaar Nahum Galmor, hield tot nu toe een akkoord tussen enerzijds de curatoren van Therm- phos en anderzijds de provincie en havenbedrijf Zeeland Seaports (ZSP) tegen. Eind juni wilden de drie een akkoord tekenen, waarop Galmor naar de rechter stapte. De vraag lag op tafel of een onder handse overeenkomst tussen cura toren, provincie en ZSP wel recht doet aan de schuldeisers. In een kort geding bepaalde de rechtbank dat de curatoren niet mochten tekenen totdat er een uitspraak is in de bodemprocedu re. Die is er nu. De rechtbank stelt dat de overeenkomst terecht is goedgekeurd door de rechter-com- missaris, de autoriteit die contro leert of curatoren niet buiten hun boekje gaan. Met de overeen komst kunnen curatoren aan de ene kant en provincie en Zeeland Seaports aan de andere kant de strijdbijl begraven. Tot nu toe voe ren ze een bikkelharde juridische strijd over de vraag wie het oprui men van een berg fosforslib en lichtradioactieve materialen op het Thermphos-terrein moet beta len. De curatoren en provincie/ ZSP zeggen alledrie niet verant woordelijk te zijn voor de peper dure sanering, daarbij zwaaiend met eerdere uitspraken van (be stuursrechters. De provincie heeft de curatoren sinds juni voor 40 miljoen euro aan dwangsom men opgelegd, om hen zo te dwin gen de boel schoon te maken. Met de overeenkomst staken de drie hun juridische strijd. Het is in ieders belang, want het beheer van de terrein kost elke maand 7 ton. De 45 miljoen euro grote boe delopbrengst slinkt zo gestaag. Ja renlang doorprocederen mondt uit in een lege boedelkas en levert dus alleen verliezers op. Via de overeenkomst dragen de curatoren 35 miljoen euro bij aan de sanering. Dat geld belandt in een speciale vennootschap die Zeeland Seaports en provincie wil len oprichten voor het Therm- phosterrein. De BV kan er over twee weken zijn. Het Rijk draagt 3 miljoen euro bij aan de bodem sanering. Een complete schoon maak kost zo'n 70 miljoen euro. Het resterende bedrag kan wor den verdiend met de uitgifte van geschoonde delen van het terrein. VLISSINGEN - Burgemeester Henny van Kooten van de gemeente Noord-Beveland is benoemd tot burgemeester van de gemeente Maasdriel. De 53-jarige SGP'er Van Kooten wordt naar verwachting 21 novem ber geïnstalleerd in Maasdriel. Vol gens Bianca Laheij, voorzitter van de vertrouwenscommissie, is niet naar politieke kleur, maar naar kwaliteit gekeken. Henny van Kooten trad in 2008 aan in Noord-Beveland als opvol ger van burgemeester Cees van Liere. Voordat Van Kooten in Noord-Be veland begon, was hij wethouder van Sliedrecht voor de lijstverbin- ding SGP/CU. Hij was onlangs voor zes jaar herbenoemd in Noord-Beveland. DE STELLING UW MENING 283 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 233 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 voor deal Thermpnos Weg vrij door Frank Balkenende KORTCENE - Een happy end voor de varkentjes Komkom mer en Kwel na spannende weken. Volgende week verhui zen de twee schoolvarkens van basisschool De Zuidvliet in Kortgene naar een nieuw thuis. De school nam de twee minivarkens deze zomer op in het dierenparkje Zuidvliet- hofje omdat ze niet langer in hun Schouwse stal konden blijven. Daarbij zag de school even over het hoofd dat var kens, als zogeheten landbouwhuisdieren, volgens de ge meentelijke verordening niet binnen de bebouwde kom gehouden mogen worden. „Dom misschien, maar we heb ben er geen ogenblik bij stilgestaan", erkent schooldirec teur John Lohnstein. „Overigens heetten de varkens vroe ger al zo, hoor." Enkele omwonenden ging de nabijheid van de twee knorrepotten met hun geurige gewoonten iets te ver. In overleg met de buren en de gemeente be sloot de school Komkommer en Kwel maar weer te ver huizen. Tot verdriet van de schoolkinderen, die het duo wél erg waarderen. Na de petitie tégen de varkens kwam er nu een handtekeningenactie vóór de varkens. Maar in middels hebben kinderen en ouders zich verzoend met het vertrek van Komkommer en Kwel. De twee gaan vol gende week wonen bij Gert-Jan van de Bilt (8) uit groep 5, in de dierenweide van minicamping Weizicht bij Kats. Op de foto: Roos (links), Komkommer (met vlekken), Kwel, Tijn (groen shirt), Tim (blauw shirt) en Aziz (met jas), foto Ronald den Dekker Ik ben trots op onze Kustmarathon Zie ook pagina 32, 33, 36 en 37 Reageer op pzc.nl reacties Niets mis met giften aan politieke partijen EENS 37% ONEENS HIBi 63%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1