Voor oudere is 4Skm-auto uitkomst VERDIEPING 11 AANTAL KEURINGEN MMBS MMBS AutD.nl schreef dat hij de auto beter weg kon doen, omdat hij ille gaal bezig was. „Ik heb een maand niet durven rijden, tot dat ik alles opnieuw uit had ge zocht." Eén keer controleerde de politie zijn papieren. Alles was oké. De auto is een uitkomst, zeker voor ouderen, stelt Alijev. Hij vindt het dan ook jammer dat zij nu de dupe worden van het feit dat veel jongeren de MMBS misbruiken. „De Tweede Kamer moet het probleem niet groter maken dan het is. Ik hou me al tijd aan de maximum snelheid. Als mensen te hard rijden, moet je ze straffen. Nu worden oude ren opgezadeld met het pro bleem dat de 16-jarigen ver oorzaken. Gelukkig heb ik de auto gekocht voor dat de keuringen strenger wer den." Naam: Rafik Alijev Leeftijd: 62 Plaats: Nijmegen Auto: Nissan Mi- cra, MMBS (45km-auto) In bezit sinds: 2012 Rijbewijs: Brom fietscertificaat Tot een paar jaar geleden reed Rafik Alijev in een of ficiële 45-kilometerauto. Ruim tweeduizend euro telde hij er voor neer. Vervolgens liep de rekening van alle reparaties al snel op tot eenzelfde bedrag. „Ik moest vanuit Nijmegen naar een speciale garage Tilburg voor die reparaties." Ruim anderhalfjaar geleden was hij het beu. Een vriend wees hem op een aanbieding van een Limburgs autobedrijf: een omgebouwde Nissan Micra die niet harder kan dan 45 kilo meter per uur, en daardoor be lastingvrij is. Goed nieuws voor de Nijmegenaar die het toch al niet breed heeft „Het kostte me tweeduizend euro, maar ik heb verder geen problemen meer. Voor onderhoud kan ik naar ie dere gewone garage." De eerste maanden waren roe rig. Een verzekeringskantoor nen ze aantonen dat ze bezig zijn met werk langs de weg." Dat pasje is onzin, zegt z'n Brabantse colle ga Verberne. „De wet zegt nergens dat je een speciaal doel moet hebben voor je rit. Leistra probeert er alleen maar extra geld mee te verdienen." Een blik in de wetstek sten leert dat die vooral technische eisen voorschrijven. Leistra: „Met het pasje heb ben ze in ieder geval iets om aan te tonen dat ze niet zomaar privé rijden." Minister Melanie Schultz van Haegen (WD, Infrastructuur) gaf eerder aan dat de problemen waarschijnlijk snel voorbij zijn als het tractorrijbewijs verplicht wordt. Dat T-rijbewijs gaat ook gelden voor de omgekeurde auto's. De invoering is echter uitgesteld tot juni volgend jaar. Be stuurders die nu een tractorcertificaat ha len, kunnen dat inruilen voor een T-rijbe wijs. Wie op het moment van invoering een gewoon autorijbewijs heeft, krijgt het T-rijbewijs automatisch bijgeschreven. Het ministerie wilde niet reageren op de nieu we maas in de wet, omdat de Tweede Ka mer volgende week nog vergadert over de MMBS. VRIJDAG 3 OKTOBER 2014 Een gewone personenwagen kan, als de maximum snelheid wordt ingeperkt tot 45 km/u, worden 'omgekeurd' tot belastingvrije auto waar ook 16-jarigen in mogen rijden. De RDW keurt sinds 1 september veel strenger. Daardoor wordt de T5 nu populair: een vaak grotere vierwielaangedreven auto die de status 'landbouwvoertuig' krijgt zonder dat de snelheid wordt begrensd. Keuringen MMBS (personenwagen, begrensd) 2010 |3 2012 2014 Keuringen T5 (4x4-auto, snelheid niet begrensd) 2011 |l31 2013 2014 phic De Persdienst bron RDW 1 MmtK»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11