Gemeente en NME Feestje rond Bach bij jubileum Keet in Kerk Dijkversterking Burghsluis klaar CULTUUR 24 SCHOUWEN-DUIVELAND Keet in de Kerk laat basisschool leerlingen op speelse wijze ken nis maken met muziek, componis ten en instrumenten. De werk groep en de Zeeuwse Muziek school stelden in de afgelopen tien jaar veertig muziekprojecten samen. De Zilveren Bruiloft van Bach is geschreven door Mar van der Veer en wordt uitgevoerd door het en semble Ars Musica. Deze jonge, professionele musici steken zich in de kledij uit de tijd van Bach. De Zierikzeese klavecimbelbou wer Matthijs Mijnders stelde één van zijn instrumenten beschik- B baar. De kinderen zingen een stuk dat zij al op school hebben geoefend. Het muziekstuk over het tweede huwelijk van Bach werd eerder op gevoerd in de Grote Kerk van Dor drecht en de Sint Jan in Gouda. De uitvoeringen in Zierikzee be ginnen om ïo.oo uur en 11.15 uur. R3 Belangstellenden zijn welkom. Het NME kreeg zelf ook een bij drage van 19 cent per inwoner uit het fonds, maar dat geld is vol gens Jos Catsman van het NME- centrum inmiddels al uitgegeven aan verschillende projecten. Cats man: „We hebben het onder meer gebruikt om het busstation in Zierikzee op te ruimen, voor het project 'Doe mee, verlos de zee' en we hebben met hulp van studenten een week lang een be wustwordingsactie gehouden op de Schouwse stranden. Ook de ge meente heeft aan die projecten bijgedragen." In totaal kreeg de gemeente 68.000 euro extra te besteden dit jaar. Het was de bedoeling de helft daarvan te besteden aan maatregelen om de stranden be ter schoon te houden, bijvoor beeld door het plaatsen van peu- kenbakken en ondergrondse afval containers. De andere helft van het bedrag is bedoeld voor de ker nen. Aan de bijdrage zijn de voor waarden verbonden dat het geld besteed moet worden aan nieuwe projecten en dat geen gemeente lijk personeel mag worden inge zet. Daarom is nu door de ge meente samenwerking gezocht met het NME. Volgens Catsman zijn er plannen om dorpsraden te benaderen om mensen bewust te maken van de gevaren van zwerf afval en scholen in de omgeving te betrekken bij opruimacties. POPPODIA IN CIJFERS 2013 BURGHSLUIS - De dijkversterkings werkzaamheden bij Burghsluis zijn afgerond, net aan het begin van het stormseizoen, dat op 1 ok tober is ingegaan. De gaten in de dijken zijn ge dicht, maar nog niet al het werk is klaar. Zo is het fietspad langs de Oosterschelde nog niet toegan kelijk voor fietsers. Volgens een woordvoerster van projectbureau zeeweringen heeft de aannemer langer de tijd om alles af te ron den. Zo moeten de bermen langs het pad nog worden aangepakt en moet er nog asfalt worden ge draaid. Volgens de woordvoerster is nog niet bekend tot wanneer de werkzaamheden duren, maar duidelijk is wel dat alles voor 1 no vember klaar moet zijn. Popzalen leunen op i ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse kinderconcertserie Keet in de Kerk bestaat tien jaar. Dat wordt woensdagochtend 15 okto ber gevierd met twee voorstellin gen van De zilveren bruiloft van Bach in de Nieuwe Kerk van Zierik- zee. door Wendy de Jong ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat de komende maanden in samenwerking met het NME (Natuur en Milieu Educatie centrum) de strijd aan met zwerf vuil op het eiland. Het extra geld dat daarvoor nodig is, is afkomstig uit een landelijk fonds dat dit jaar 68.000 euro extra beschikbaar stelt aan de gemeente voor het op ruimen van de rotzooi. Gemeente zoekt samen werking met NME om strijd aan te gaan met zwerfaval in de kernen. I Coverband Bad Hairday tijdens de Nieuwjaarsparty 2012 in Brogum. foto Dirk-Jan Gjeltema De Vereniging Nederlandse Poppo dia en -Festivals (VNPF) onder vraagt haar 86 leden jaarlijks over bezoekersaantallen en omzetcij fers. In Zeeland zijn de poppodia 't Beest en Brogum en het Bevrij dingsfestival aangesloten bij deze branchevereniging De 49 aangesloten poppodia orga niseerden vorig jaar 17.978 optre dens. Hiervan was 84 procent een concert Het gemiddelde poppodium orga niseert 103 concerten en 55 club avonden. De 49 podia trokken vorig jaar 3,14 miljoen bezoekers, waarbij 2,6 miljoen keer een toegangsprijs werd geheven. Een popconcert trekt gemiddeld 288 mensen. Clubavonden wor den met een gemiddelde van 309 mensen iets beter bezocht Driekwart van de concerten wordt gegeven door Nederlandse arties ten. Bij vijftien procent van de con certen is de zaal uitverkocht In de 49 podia waren vorig jaar 5865 mensen werkzaam. Van de ze medewerkers is 64 procent vrij williger. Vrijwilligers namen 26 procent van de gewerkte uren voor hun rekening. De gezamenlijke podia realiseer den een omzet van 96,2 miljoen euro. De gemiddelde prijs van een kaart je is 14 euro. Aan de bar geeft de concertganger een tientje uit De dijken zijn dicht, maar het fietspad langs de Oosterschelde (rechts) is nog niet open. Dat kan nog tot 1 november duren, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54