PZC Waar woorden tekort schieten spreekt de muziek. Dat is de boodschap van het Gaudi Kwartet. Anita Jongerman, Marjo lein Canté, Florin Ne- greanu en Sander van Berkel spelen daarin al vijftien jaar samen. Hun repertoire is breed: van klassieke wer ken tot en met hedendaagse composities. De moderne musici willen dat muziek de luisteraar beroert. Muziek is emotie, maar het moet wel goed uitgevoerd worden, vin den de leden van het Gaudi Kwartet. Zij zijn flexibel en verzorgen hun concerten tot in de puntjes. Voor het officieuze ope ningsconcert van het Festival van Zeeuw- sch-Vlaanderen in Hengstdijk morgen avond hebben deze vier strijkers gekozen voor een toegankelijk programma met een Divertimento van Mozart en strijkkwartet ten van Mendelssohn en Dvorak. De officiële opening van het festival is za terdagavond in het Scheldetheater in Ter- neuzen. Dit concert geldt tevens als de slot manifestatie van de viering van 200 jaar Zeeland. Het thema Verbinden wordt door het Nationaal Orkest van België heel duide lijk in de verf gezet. Het Belgische Orkest met een Russische dirigent verbindt de cul turen van verschillende Europese landen. In Terneuzen worden werken gebracht van een Franse en een Oostenrijkse componist. De in Luik geboren César Franck liet zich naturaliseren tot Fransman. Van hem wordt het symfonisch gedicht Psyché ver tolkt en na de pauze klinkt de vijfde symfo nie van Gustav Mahler. Nederland heeft al jaren een zwak voor de muziek van Mah ler. Dat het Nationaal Orkest van België nu werk van deze componist speelt zegt iets over het grenzeloze tussen Vlaanderen en Nederland. FESTIVALPROGRAMMA: Vrij. 3 okt: Catharinakerk, Hengstdijk: Het Gaudi Kwartet; 20.00 uur. (Officieuze ope ning). Zat. 4 okt: Officiële opening van het Festi val van Zeeuwsch-Vlaanderen en slotmani festatie 200 jaar Zeeland; Scheldetheater, Terneuzen; Nationaal Orkest van België. 20.00 uur. Zon. 5 okt: RK kerk, IJzendijke: Capella Vo cale, België en Hannover Capella; 15.00 u Vrij. 10 okt: Willibrordus basiliek, Hulst; Chamber Orchestra of the Novosibirsk Sta te Philharmonic; 20.00 uur. Zat 11 okt.: Sint Baafskerk, Aardenburg; Vo caal ensemble PA'dam; 20.00 uur. Zon 12 okt: De Kirke, Westdorpe; Het Zeeuws Orkest; 15.00 uur. Vrij. 17 okt: Grote Kerk, Groede; Trio Belle Image, 20.00 uur. Zat 18 okt.: Scheldetheater, Terneuzen; slotconcert door Bochumer Symphoniker o.l.v. Conrad van Alphen, 20.00 uur. Terneuzen. Morgen in Hengst dijk verzorgt het Gaudi Kwar tet de officieuze opening. \z Het Festival van Zeeuwsch - Vlaanderen begint zaterdag offi cieel in het Scheldetheater in Pag. 2/3: Interview metimmy Verhey:Ik heb jonge musici geïnspireerd' door Jeanette Vergouwen Gaudi wil oren strelen Francesca Tandoi brengt haar 'swinging tunes' PAGINA 3 Donderdag 2 tot en met woensdag 8 oktober 2014 UitGids Gaudi Kwartet aan 'een draadje'foto Merlijn Doomernik 'Gone Girl' speelt spel met de toeschouwer PAGINA 6 en 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41