Fleur helpt een poes f(L«. FZC 22 ZEELAND KINDERBOEKENWEEK BEGONNEN Stuur uw leukste dierenfoto's in 'Feest' luidt dit jaar het thema van de Kinderboekenweek. Flet evenement is 60 jaar jong. In bibliotheken, op scholen en boekwinkels zijn deze hele week diverse activiteiten. Bestel het boek nu voor 29,95 euro op www.200jaarzeeland.nl donderdag Bangmakende berich ten zijn het. Militairen wordt door Hoger hand geadviseerd om niet meer in uniform per bus, trein of tram te reizen. Want: grote kans dat ze in de bus van (ik verzin maar wat) Bussum naar Naarden een terrorist met een gehaakt mutsje op het be baarde hoofd treffen die ze na mens de Islamitische Staat de kelen wil openrijten. Denkt Ho gerhand. Sinds Hogerhand besloot een paar F-16's (die dingen zijn toch rijp voor de sloop) op te la ten stijgen om IS-strijders een lesje te leren, verkeert ons land in opperste staat van paraat heid. Je weet het tenslotte maar nooit met die IS-ers; ze zouden uit wraak wel eens een metrostation in de lucht kun nen laten vliegen, een voetbal stadion of (ik verzin opnieuw maar wat) de kerncentrale in Borssele. Nee, nee, ik doe daar niet luchtigjes over. Immers: De Telegraaf kopte: 'Dreiging ISIS raakt veiligheid Neder land'. Trouw schreef: 'De drei ging van terroristische aansla gen neemt toe'. Het Algemeen Dagblad alarmeer de: 'Het risico op aanslagen in en tegen ons land is toegeno men'. De Volkskrant wist: 'Onze onbevangenheid staat onder druk'. Ho, ho, ho, sprak Hogerhand op sussende toon, we moeten met z'n allen niet meteen in de stress schieten, laten we ge woon blijven doen wat we al tijd al doen. En als, als we iets verdachts zien, adviseerde Ho gerhand, moeten we meteen de politie waarschuwen. Mooi gesproken, maar weet u, meneer/mevrouw Hogerhand, het probleem is dat bij ons op het dorp een politieagent net zo'n zeldzame verschijning is als een Javaanse neushoorn. En dat is niet alleen in ons dorp het geval. In deze courant las ik laatst, dat het grootste deel van de bevolking van West-Brabant en Zeeland sléchts sporadisch een smeris in de buurt signa leert Ikzelf had wat dat betreft een paar dagen geleden geluk: ik zag er zelfs twee - genoeglijk koffieleutend aan de bar van mijn favoriete café. Sedertdien ga ik elke dag naar de kroeg. Daar weet ik mij veilig. Clinge Clinge is een dorp dat bij Hulst hoort, en het ligt vlak bij de Grote Kreek. Het is ontstaan in 1269. Het aantal inwoners was in 2010: 2410. Vroeger heette het Del Clinghe. Gebeurtenissen 2010 Carnaval in Clinge is altijd groots. Het is er altijd gezellig. Er deden in 2010 maar liefst 23 carnavalswagens mee. Op 17 november was er een grote brand in Clinge. De brand vond plaats in de Prins Bernhard- straat. De brandweer uit Hulst en 2010-2011 Nieuw-Namen waren binnen 10 minuten ter plekke. Vermoede lijk is de brand ontstaan in de schuur. Er vielen geen gewonden (gelukkig maar). 6 september In een tuin, behorend bij een woning in de 's-Gravenstraat in Clinge werden maandagmiddag 6 september door de politie 18 hennepplanten aangetroffen. De 60-jarige bewoner werd aange houden. Hij heeft op het politiebureau een verklaring afgelegd en is daarna weer in vrijheid gesteld. Nobelhorst Hulst Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek óver 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje. Denise Verschuure (6) uit Kapelle kan net lezen. El ke avond, voor ze gaat sla pen, leest ze in bed een stukje uit een boek. „Ze wordt er rustig van", zegt haar vader. Als ze zelf gelezen heeft, dan lezen haar ouders nog een stukje voor. „Het is een boek met 365 verhaaltjes: één voor elke dag." Haar lievelingsboek heet 'Fleur helpt een poes', vertelt Denise. „Het gaat over Fleur die een poes je redt. De poes heeft een gebro ken pootje en ligt bij de boom. En dan gaat Fleur met haar naar de dokter." Het allerleukste aan lezen is naar de mooie plaatjes kijken, zegt De nise. En natuurlijk dat ze het hele maal zelf kan lezen. Ze zit net in groep 3 en leert elke week weer nieuwe woorden. „Ik heb al boom, roos, pit geleerd en nu leer ik het woord 'boek'." Dat komt goed uit, in de Kinderboe kenweek. De PZC biedt u rond Dierendag de kans om uw leukste, mooiste, grappigste of meest ontroerende dierenfoto op de website te zet ten. Wilt u meedoen, ga dan naar www.pzc.nl/dierenkiek en upload uw foto. Per deelnemer mag één foto worden geplaatst. Er staan al bijna tweehonderd fo to's op; neem eens een kijkje, er zijn al heel mooie plaatjes bij. Wij selecteren de leukste twintig fo to's, komende vrijdag kunt u via onze Facebook-pagina een week lang op uw favoriete dierenfoto van 2014 stemmen. De winnaar wordt in de krant, op de website en via Facebook be kendgemaakt en ontvangt een prijs. VLISSINGEN - Kinderen die graag en veel lezen halen, wetenschap pelijk aantoonbaar, betere resulta ten op school. Lezen vergroot de woordenschat. Dus doet een oplei ding als de pabo van de HZ in Vlissingen er alles aan om de stu denten te doordringen van het be lang van boekenlezen, zegt do cent Nederlands Hilde Kooiker. „Dat begint met de kleuters weg wijs maken in prentenboeken. Verder moeten onze studenten zelf ook een aantal kinderboeken lezen, weten wat er zoal te koop is. Wat in de lessen ook heel na drukkelijk aan de orde komt, zijn de onderzoeken die aantonen hoe belangrijk het is om op jonge leef tijd te beginnen met boeken le zen. In het kader van ons pro gramma HZ Cult proberen we ie der jaar ook een kinderboeken schrijver naar school te halen. Dit keer is dat Paul van Loon. En tij dens de kinderboekenweek doen we zelf ook iets met spelletjes en wat gekkigheidjes binnen dat ka der." Kooiker herkent de tendens dat er steeds minder wordt gelezen. „Ook onder onze studenten. Som migen lezen nooit een boek. Vaak hoor je dan dat ze daarmee zijn gestopt na de basisschool, toen het lezen werd verplicht." Ze ziet geen rechtstreekse bedreigingen door de opmars van de digitale wereld. „Het kan elkaar ook ver sterken. Je hebt prentenboeken waar speciale app's voor worden ontwikkeld. Dat werkt!" 'van 3 t/m 18 oktober Kaartverkoop: www.zeelandtheaters.nl of 0900-3300033 of Scheldelheater 0115 69 55 55 op locatie: votvol' Willem van Dam Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Beter op school door veel lezen UNIVERSITY OP APPitrO SCiÉMCPS vefbcndt Denise Verschuure (6) uit Kapelle leest graag uit 'Fleur helpt een poes'. Zeeuwsch-Vlaanderen Vrijdag 17|10 TRIO BEL IMAGE klinkende namen Emmy Verhey - viool Ed Spanjaard - piano Lodewijk Spanjaard - violoncello I Groede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22