SP» Knip en... geopend! Opstelten voor even James Bond Minister Plasterk heeft voor het eerst inzage gegeven in de giften die politieke partijen ontvingen. KINDERBOEKENWEEK Kwart eeuw commerciële televisie Wolken en zon 20° DEN HAAG - Het Godefridus van Heesfonds uit Oostkapelle heeft vorig jaar 40.000 euro gestort in de partijkas van de WD. De ge broeders Nieuwenhuize uit Yerse- ke maakten 20.000 euro over aan de SGP. „Puur uit affiniteit voor de par tij", aldus Albert Nieuwenhuize. Dat blijkt uit een overzicht dat mi nister Ronald Plasterk van Bin nenlandse Zaken naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Het is voor het eerst dat overzich ten zijn vrijgegeven van giften die politieke partijen hebben ont vangen. De wet verplicht politie ke partijen in de Tweede en Eer ste Kamer om jaarlijks opgave te doen van giften vanaf 4500 euro en schulden hoger dan 25.000 eu ro. De Gebroeders Nieuwenhuize hebben vorig jaar 20.000 euro overgemaakt naar de SGP. Albert Nieuwenhuize wil er niet veel over zeggen. Hij is zijn hele leven lang lid van de partij en actief als bestuurslid van de SGP-afdeling in Yerseke. „Voor mij hoefde het niet openbaar te worden gemaakt. Maar ik begrijp waarom het is ge beurd. Hoe de partij het geld be steedt, weet ik niet. Maar dat hoeft ook niet. Ik heb er alle ver trouwen in dat het geld goed te rechtkomt." Op de lijst staan veel SP-leden. Dat komt omdat de SP de stelregel heeft dat volksverte genwoordigers een groot deel van hun vergoeding in de partijkas storten. Dat geld wordt gebruikt voor lokale en landelijke activitei ten, zoals acties of brochures. Van de Zeeuwse SP-ers heeft raadslid Floor van Lamoen uit Goes het meeste overgemaakt aan de partij: 11.413 euro. De PW had aanvankelijk grote be zwaren tegen openbaarmaking. GIFTEN UIT ZEELAND DONDERDAG 2 oktober 2014 Opstelten opende met het ludieke filmpje woensdag het Fraude Film Festival in EYE in Amster dam. Opstelten zit zelf in het bui tenland dus kon de opening niet persoonlijk verrichten, maar richt te zich met de videoboodschap tot de 300 fraudebestrijders uit de publieke en private sector in de zaal van filminstituut EYE. Op stelten is niet de eerste minister op het departement van Justitie die zich van zijn lollige kant laat zien. Oud-minister Piet Hein Donner nam in 2006 als 'De Don' een rap op tegen softdrugs. DESTELLING UW MENING 310 reacties Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 232 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Giften partijen openbaar door Jeffrey Kutterink O pagina 4: Weinig weldoeners uit achterban schenken pagina 23: commentaar Overzicht van giften uit Zeeland van in totaal 4500 euro of meer: Gebroeders Nieuwenhuize, Yerseke, 20.000 F.M. van Lamoen, Goes, 11.413 J. de Lange, Vlissingen, 11.053 M.H. van der Poorten, Nw-Namen, 10.381 S. Stroosnijder, Oost-Souburg, 10.327 G. van Unen, Kloosterzande, 9.137 R. van Tilborg, Sint-Maartensdijk, 8.993 J. van Dijen, Middelburg, 8.149 L.E. Passieux, Goes, 8.125 T.D. Korevaar, Scherpenisse, 8.003 A.C. Vogelaar, Sint-Annaland, 7.899 A.J.W. van Limpt, Sas van Gent, 5.852 B. de Roos-Consemulder, Vlissingen, 5.123 Godefridus v. Heesfonds, Oostkapelle, 40.000 AMSTERDAM - Eerst het overal in de wereld bekende muzikale intro van de James Bond-films en dan verschijnt niet Sean Connery of Daniel Craig, maar Ivo Opstelten in beeld. Onze minister van Veiligheid en Justitie. Niets mis met giften aan politieke partijen Reageer op pzc.nl Cadeaubon is altijd leuk GOES - De zestigste editie van de Kinderboekenweek is gisteren losgebarsten, het thema is dit jaar dan ook zeer toepasselijk 'Feesf. Eigenaresse Manda Heddema van Boekhandel De Koperen Tuin in Goes had het nieuwe kindercollege gevraagd om de opening te verrichten. Kinderburgemeester Bas Geijs knipte, onder toeziend oog van kinderwethouders Emma Oggel (I) en Nina Houtekamer (r), een lint voor de kin derboekenafdeling door. Ook kregen zij het kinderboekenweekgeschenk overhandigd. Heddema had nog meer kinderen uitgenodigd, maar die schoolklas moest door ziekte van de juf afzeggen. De Kinderboekenweek duurt nog tot en met 12 oktober, foto Marcelle Davidse pagina 22 en 23: Beter op school door veel lezen en op www.pzc.nl de video Kinderboekenweek is begonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1