Burgemeester heeft de vergunning nooit gezien €150,- voor uw oude matras' molenaar^ Verzilveren cadeaubon is soms lastig karwei 66 De gemeente wist niet dat er een stunt met een monstertruck zou zijn BINNENLAND 7 Dat gaf burgemeester Hans Gerrit sen gisteravond toe. Hij reageert daarmee voor het eerst inhoude lijk op de summiere vergunning die voor het dramatisch verlopen evenement met de monstertruck is afgegeven. Er vielen drie doden en 31 gewonden. Gerritsen: „De gemeente wist niet dat er een stunt met een monstertruck zou zijn. De Stich ting Sterevenementen heeft in het vooroverleg daarover niet ge sproken. Ook niet over een stunt waar bijzondere risico's aan kon den kleven. De aanvraag is daar om als een reguliere vergunning behandeld. Als een zoveelste in de rij van evenementen. De afgelo pen jaren heeft: de stichting steeds shows georganiseerd met stuntelementen. Daarbij waren nooit bijzondere risico's. We zijn nu door de stichting niet gewaar schuwd: pas op, er komt nu iets bijzonders." Gerritsen wil echter niet zeggen dat de gemeente door de stich ting op het verkeerde been is ge zet. „Ik ga er geen kwalificatie aan geven. We beoordelen alles nu im mers met de kennis van nu." Ook onthoudt hij zich van een oordeel over de kwaliteit van de vergunning, of de ambtelijke be oordeling. Dat in het weekblad prominent aandacht was geweest voor de komst van de monster truck maakt dat niet anders, vindt hij. „Het zegt nog niets over de aard van de stunt. Het had een ge wone demonstratie kunnen zijn. En dan speelt ook nog: hoeveel ri sico legt de bestuurder zelf in de stunt?" Gerritsen geeft aan dat de brand weer en de politie ook niet om ad vies is gevraagd. Volgens de burge meester 'was dat niet verplicht'. Het gebeuren werd beschouwd als een zogenaamd A-evenement, waar maximaal 2500 bezoekers op afkomen. „Dan is dat niet nodig." De vergunning is helemaal ambte lijk afgehandeld. Hij is niet meer aan het gemeentebestuur voorge legd of besproken. „Hij was ge mandateerd. Een normale gang van zaken met een reguliere ver gunning. Ik heb de vergunning zelf nooit gezien en dat hoefde ook niet." Haaksbergen kan als het nodig is een beroep doen op hogere over heden voor de afhandeling van het drama met de monstertruck. Minister-president Mark Rutte en minister Ivo Opstelten van Veilig heid en Justitie en ook commissa ris van de koning Ank Bijleveld hebben hun steun toegezegd. Daarbij gaat het om het uitlenen van professionals aan Haaksber gen. Maar de gemeente is tot dusverre niet op het aanbod ingegaan. Wel zijn uit omringende gemeenten ambtenaren ingevlogen. Het gaat om achttien mensen uit Hengelo, Enschede, Borne en Hof van Twente. Onder hen zijn vijf com municatiemedewerkers. Dat neemt niet weg dat het dra ma Haaksbergen boven het hoofd dreigde te groeien. Daarom is ambtelijke ondersteuning ingeroe pen van de Veiligheidsregio Twen te en omliggende gemeenten. Bijleveld heeft zondag de hulp aan Haaksbergen aangeboden. Ge heel volgens protocol. De provin cie heeft geen officiële rol bij een drama als in Haaksbergen, maar biedt wel ondersteuning aan de gemeente aan. Gistermorgen, om kwart over acht, tekende de commissaris van de koning het condoleanceregis ter in de hal van het gemeente huis in Haaksbergen. „Om het ver driet te delen en steun te geven aan de bevolking en bestuurders", motiveerde Bijleveld. Op verzoek van voorzitter Peter den Oudsten van de Veiligheidsre gio heeft ze zondag kort na de ramp telefonisch contact gehad met premier Rutte en minister Opstelten. „Haaksbergen staat niet alleen. Bij een ingrijpende gebeurtenis van deze omvang komt ineens zoveel op een gemeente af, dat je niet zonder hulp van buitenaf kunt", verklaarde Bijleveld. Koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima worden door pre mier Rutte op de hoogte gehou den van de ontwikkelingen en de situatie rond de slachtoffers. Ruil uw oude matras op tijd in Ideale matras voor ouderen Bel 0800 - 27 40 400 voor de uitgebreide brochure Ja 9 stuur mij de gratis brochure over slapen Vrijblijvend advies bij u thuis De bond vergeleek de voorwaar den van een groot aantal cadeau bonnen en -kaarten. Vooral de gel digheidsduur van bonnen blijkt voor veel mensen een bron van verwarring te zijn. Er is wettelijk vastgelegd dat bon nen minimaal een jaar geldig moe ten zijn, tenzij de verkoper kan aantonen dat een kortere termijn 'redelijk' is. Dat kan bijvoorbeeld het geval zijn als het gaat om con sumptiebonnen. Als er geen datum op staat, is de cadeaubon onbeperkt geldig. Bij vermelding van een uitgifteda tum moet de bon binnen vijf jaar worden verzilverd, tenzij anders vermeld. Een aantal uitgevers van cadeau bonnen heft extra kosten. Zo is de Fashioncheque bijvoorbeeld al leen te koop inclusief verpakking van 0,97 eurocent en één jaar gel dig. Het is mogelijk de geldig heidsduur met een jaar te verlen gen tegen een betaling van 5 euro, mits er minimaal evenveel saldo op de cheque staat. Als de Fashi oncheque na twee jaar niet volle dig is verzilverd, schrijft de firma maandelijks 50 cent tegoed af. Consumenten die op tijd hun bon willen verzilveren, lopen vaak tegen andere hindernissen aan. Het aantal winkels dat een be paalde cadeaubon accepteert, is vaak maar beperkt. Ook is een bon bij veel winkels slechts voor een gedeelte van het assortiment inwisselbaar. De papieren VW-bon kan bij on line webwinkels in worden gele verd, maar moet daarvoor eerst per post worden opgestuurd en omgezet in een digitale waarde. Pas daarna kan het artikel worden besteld in de webshop en de bon worden verzilverd. Hoeveel bonnen er in omloop zijn, weet de Consumentenbond niet. Wel stelt de bond dat er 'wei nig goede redenen zijn voor win keliers en bonnenuitgevers om de geldigheidsduur te beperken'. Ook zou er flink verdiend worden aan mensen die de bonnen niet verzilveren. Drie jaar geleden schatte de Consumentenbond dat er voor 5 miljoen euro aan onge bruikte cadeaubonnen in keuken lades lag. Actuelere cijfers zijn er niet, aldus een woordvoerster. „Maar we hebben weinig reden om aan te nemen dat dat bedrag inmiddels is afgenomen." De Consumentenbond is in ge sprek met negen uitgevers van ca- deaukaarten met als doel voor alle bonnen dezelfde 'duidelijke en re delijke voorwaarden' te laten gel den. Als er na twee jaar nog saldo op de cheque staat, wordt er maandelijks 50 cent van afgeschreven WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 HAAKSBERGEN - De gemeente Haaksbergen heeft bij het toestaan van de stuntshow amper aandacht besteed aan de veiligheid. Het was de ambtenaren totaal niet duidelijk dat er iets gevaarlijks met een mon stertruck ging gebeuren, met mo gelijke grote risico's. Burgemeester Hans Gerritsen Burgemeester Hans Gerritsen foto Emiel Muijderman Veel slaapproblemen worden veroorzaakt door het te lang gebruiken van een matras of een matras die niet op de juiste manier ondersteunt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid bijs morgens opstaan. Kies voor een matras die bij uw lichaam past. De matrassen van Molenaar zijn ontwikkeld in samenwerking metfysio- en ergotherapeuten en worden veel gebruikt in zorginstellingen. Zo haalt u meer uit uw - nachtrust. Dat is wat Molenaar u wil bieden. vraag de adviseur naar de voorwaarden Naam Mevr. Dhr. Adres Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een afspraak met een Molenaar adviseur of ga naarwww.molenaar.nl Postcode Telefoon E-mail Plaats wk4G_M3_pzc door Kim Jacobs Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet DEN HAAG - Cadeaubonnen hebben vaak zó veel beperkingen, dat con sumenten ze niet goed kunnen ge bruiken. Dat concludeert de Consu mentenbond in een onderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7