Brand Sasse bar vermoedelijk opzet Tijl Damen maakt Kinderboekencd 66 Op provinciale wegen valt qua veiligheid vaak nog de meeste winst te behalen 34 ZEEUWS-VLAANDEREN Rabobank Zeeuws- Vlaanderen Hoe bereikt u ons Zeeuws-Vlaamse provinciale wegen worden weinig genoemd tijdens peiling naar onveilige Zeeuwse weggedeelten. - Tijl Damen - TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse wegen zijn helemaal niet zo onvei lig. Althans: dat kun je conclude ren uit een enquête van de ANWB naar de onveiligste provin ciale wegen van Zeeland. Veruit de meeste stemmen gaan naar we gen op Tholen en Schouwen-Dui- veland. De Zeeuws-Vlaamse wegen ko men er met vaak maar een handje vol stemmen nogal goed vanaf. Die uitslag kan er natuurlijk ook op wijzen dat minder Zeeuws- Vlamingen de moeite willen ne men de vragenlijst in te vullen. Maar, meent een ANWB- woord voerder, mensen vullen de lijst juist wél in als ze zich ergeren aan onveilige situaties. Bezoekers van de website van de ANWB konden stemmen op alle provinciale wegen die eerder van die bond zelf het predikaat 'onvei lig' kregen, en die ze graag aange pakt zien worden. Het gaat in Zee land om enkele tientallen wegen of weggedeelten, waarvan een stuk of twaalf in Zeeuws-Vlaande ren. Hier gingen de meeste stem men naar de N290 bij Terneuzen - tussen de Sluiskilbrug en het ziekenhuis. Daar gebeurden de af gelopen jaren dan ook een aantal ongelukken. Diezelfde N290, maar dan tussen Terhole en Hulst, kreeg ook aardig wat stem men. Ook genoemd werden de N674 tussen Oostburg en Cad- zand, de N253 tussen Oostburg en Schoondijke én tussen Schoondij- ke en Breskens, de N682 tussen Hoek en Terneuzen en de N258 tussen Axel en Hulst. Volgens de Zeeuwse leden van de ANWB zijn er op Tholen veel on veilige provinciale wegen. Vooral de weg tussen Tholen en Sint An- naland heeft veel stemmen gekre gen. Een gedeelte daarvan, de Mo lendijk (N656) bij Oud-Vosse- meer, sprong er met kop en schou ders bovenuit. Die weg wordt door veel mensen onoverzichte lijk genoemd en er wordt te hard gereden. Een andere weg die nogal wat stemmen kreeg is de N286 bij Sta- venisse, ook op Tholen. Ook op de weg tussen Zierikzee en de Zeelandbrug (Schouwen) zijn rela tief veel stemmen uitgebracht, evenals de N673 tussen Yerseke en Kruiningen, op Zuid-Beve land. Toch zijn dat niet de wegen waar op in Zeeland de meeste (dodelij ke) verkeersslachtoffers vallen. Die slachtoffers vallen door de he le provincie: Van de bebouwde kommen tot de snelweg A58, en natuurlijk de Zeeuws-Vlaamse N61. Woordvoerder Markus van Tol van de ANWB bevestigt dat. Op de provinciale wegen valt 25 pro cent van de verkeersslachtoffers, geeft hij aan. De aandacht van de ANWB richt zich toch op deze wegen omdat daar nog veel winst valt behalen met een andere en veiliger inrichting van de weg. Dat wijzen de eerste resultaten van het politieonderzoek naar de oorzaak van de brand uit. Het on derzoek is nog in volle gang. Daar bij wordt logischerwijs ook onder zocht in welke hoek de dader(s) moeten worden gezocht. De brand werd in de nacht van zondag op maandag om 1.40 uur ontdekt. De brandweer haalde vier mensen uit het gebouw. Eén van de bewoners raakte lichtge wond aan zijn gezicht. Hij is voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. De bewoners wonen bo ven de loungebar. De brandweer slaagde er in uit breiding naar andere delen van het pand, zo ook een nabijgelegen café te voorkomen. Rond half vier was de brand onder controle. Als afgestudeerd onderwijzer houdt Tijl er van (basis)scholie- ren iets mee te geven in zijn lied jes. „Zonder belerend te zijn", laat hij ook via zijn site weten. Via die site - www.tijldamen.nl - is Kinder boekenfeest te koop. Ook via iTu- nes, GooglePlay en Legaldown- load.net is het mini-album voor 4.99 euro te downloaden. Tijl Damen hing drie jaar geleden zijn baan als invalkracht in het on derwijs, aan de wilgen. Zijn car rière als liedjesschrijver, muzi kant, illustrator en theatermaker voor kinderen (en verstandelijk beperkten) komt steeds meer van de grond. Tijdens de kinderboe kenweek treedt Damen onder meer op in Rotterdam, Leider dorp, Lage Zwaluwe en Groenlo. In de Kinderboekenweek moet lied bijdragen aan taal- en denkontwikkeling Rabobank De kinderboekenweek staat dit jaar in het teken van 'feest'. Het gelijknamige lied van Kinderen voor Kinderen vindt Tijl Damen een beetje zouteloos. Hij ver wacht met zijn Kinderboeken feest kinderen tekstueel heel wat meer te bieden. In Tijls lied wordt de kinderboe kenweek, die komende week haar zestigste verjaardag viert, voorge steld als oma en gaat het er onder meer om een leuk cadeautje voor haar te vinden. Het perfecte pre sentje is natuurlijk: het Kinder boekenweekgeschenk. Ook gaat het liedje, net als 'Lang zal ik lezen', over de lol van lezen. Provinciale wegen best veilig door Martijn de Koning en René Schrier Markus van Tol, ANWB SAS VAN GENT - De uitslaande brand, die maandagmorgen vroeg in een feestzaal achter loungebar Blitzz aan de Stationsstraat uit brak, is vermoedelijk aangestoken. De zelfgemaakte cover van het mini-album van Tijl Damen voor de Kinder boekenweek. Nog geschikter om mee te zingen door de karaokeversies. Tijl Damen, muzikant en zanger door René Hoonhorst BRESKENS - Bressiaander Tijl Da men heeft drie liedjes speciaal voor de, vandaag beginnende, kin derboekenweek geschreven. Hij zette de liedjes op een mini-album, waarop ook drie karaokeversies staan om kinderen (en volwasse nen) lekker zelf te laten zingen. Nieuwe contactgegevens. Onverminderde bereikbaarheid. De Zeeuws-Vlaamse Rabobanken zijn gefuseerd. De komende tijd vinden er enkele wijzigingen plaats in onze contactgegevens. Hoe u ons nu en in de toekomst kunt bereiken, leest u op onze nieuwe website: www.rabobank.nl/zvl Samen sterker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74