Wijkteams moeten zorg eenvoudiger maken Stiltebos Nieuwdorp toch niet vrij toegankelijk BEVELANDEN en THOLEN 33 GOES - Vrijwel overal in Zeeland zullen de komende maanden wijkteams worden gepresenteerd. Deze groepjes met professionals van verschillende zorgaanbieders en organisaties moeten er voor gaan zorgen dat gezinnen met pro blemen de juiste hulp krijgen. In diverse Zeeuwse gemeenten is, in aanloop naar de overgang vanaf 2015, al ervaring opgedaan met wijkteams. Op Walcheren wer ken de drie gemeenten op het vlak van WMO en jeugdzorg in tensief samen. Volgens de Middel burgse wethouder Saskia Szara- fïnski (PvdA) werpt dit z'n vruch ten af. „In totaal komen op Wal cheren tien gebiedsgerichte teams. Vijf in Vlissingen, vier in Middelburg en één in Veere. In Oost-Souburg is het eerste team al van start gegaan. Daaruit blijkt dat wanneer de wijk wordt ver deeld onder verschillende profes sionals je behoorlijke besparingen in tijd en energie kunt bereiken." Doordat verschillende organisa ties beter met elkaar samenwer ken is in Oost-Souburg dertig pro cent bespaard op doorverwijzing naar duurdere zorg, vertelde Sza- rafinski. Ook in Rilland kan WMO-geld worden bespaard door beter samen te werken, be toogde wethouder Hans de Kun- der (CDA) van Reimerswaal. „We streven eenvoud in zorg na, met een positieve benadering", zei hij. Door alle bestaande initiatieven te bundelen en met de huidige zorgaanbieders samen te gaan zit ten, benut je de 'kracht uit de kern', betoogde De Kunder. Hij had wijkverpleegkundige Thea de Rooij meegenomen als 'levend bewijs' van een zorgverle ner die niet meer hoeft te wach ten, maar de vrijheid heeft om snel in te grijpen en gezinnen in overleg met het wijkteam in eer ste instantie kortdurige zorg kan aanbieden, al dan niet via een an dere professionele aanbieder. Staatssecretaris Martin van Rijn was blij met deze 'inspirerende verhalen' die volgens hem aanto nen dat een andere manier van werken vruchten afwerpt. De gemeenteraad van Borsele nam op 6 juni 2013 een amende ment aan voor het realiseren van het stiltebos door de grond van het betreffende gedeelte van het Sloebos in bruikleen te geven aan het Bevrijdingsmuseum. De raad stelde daarbij onder meer als voor waarde dat de vrije toegankelijk heid van het stiltebos nader beke ken zou worden. De Stichting Bevrijdingspark Zee land krijgt dat echter niet voor el kaar. Er zijn te weinig vrijwilli gers voor toezicht bij een tweede ingang. De stichting vreest dat bij een onbemande ingang zonder aankoop van een entreekaartje het Bevrijdingspark bezoeken. Het Borselse college noemt de ar gumenten van de stichting rede lijk. De stichting heeft bovendien aangegeven de (Nieuwdorpse) ge meenschap te willen 'compense ren' voor het aan de openbaarheid onttrekken van het betreffende ge deelte van het bosgebied. Als 'compensatie' mag het Nieuw dorpse Oranjecomité hun spullen gaan opslaan op de recent aange kochte locatie van het museum aan de Halsweg. Daarnaast heeft de stichting aan gegeven dat zij bereid is in het dorpsbos enkele bankjes te plaat sen, waar vandaan uitzicht wordt geboden op het stiltebos en Bevrij dingspark. Het college vindt tevens dat het bedrijfsplan 2014 -2018 van het Be vrijdingsmuseum Zeeland goed in elkaar steekt, waarbij er uiter aard altijd een bepaalde mate van onzekerheid is of gestelde doelen zullen worden gehaald. Met het amendement van de ge meenteraad van 2013 in het achter hoofd heeft het college het Het stiltebos iri Nieuwdorp wordt toch niet vrij toegan kelijk. Er zijn te weinig vrij willigers voor toezicht. bedrijfsplan goedgekeurd. Vol gens het college is aan de voor waarden van de gemeenteraad ten aanzien van het verlenen van medewerking aan de realisatie van het stiltebos voldaan. Daarom is de realisatie van het stiltebos meegenomen in het be stemmingsplan voor het Bevrij dingspark. In dit park staat de Slag om de Schelde centraal. De aanleg van het park is momenteel in volle gang. De stichting streeft naar een toekomstig aantal bezoe kers van 35000 per jaar. Het bestemmingsplan komt don derdag aan de orde tijdens de ver gadering van de gemeenteraad. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadsboerderij in Hein- kenszand. De jaarlijkse babywinterkle- dingbeurs in De Spinne in Goes wordt vandaag, woens dag, gehouden. Behalve war me babykleertjes, zijn er ook babyartikelen te koop, zoals buggy's, kinderwa gens, bedjes en speelgoed. Ook is er aanbod van posi tiekleding. De beurs duurt van 18.00 tot 20.00 uur. Kinderkledingbeurs bij peuterspeelzaal Bij de Kibeo peutergroep in de Boogstraat in 's-Heer Arendskerke is er morgen, donderdag, weer een kinder kledingbeurs. In de aanbie- dig is goede, gedragen win- terkleding voor baby's, peu ters en schooljeugd, maar ook speelgoed voor alle doel groepen. De beurs is open van 18.30 tot 20.00 uur. Kerstkoor begint met oefenen Gemengd zangkoor Hallelu jah begint morgen, donder dag, met de repetities voor een kerstproject. Wie graag zingt, kan elke donderdaga vond tussen 19 en 20 uur een uurtje komen oefenen in de Bethelkerk in Goes. Het is de bedoeling dat het gelegenheidskoor samen met andere één groot koor zal vormen met Kerstmis. Uw droomhuis vindt u bij: Eerste Zeeuwse Mannenzang Onder leiding van Ron van Ommen en Martin Weststra- te wordt zaterdag 4 oktober in de Grote Kerk in Tholen de Eerste Zeeuwse Mannen- zang gehouden. Jongens en mannen mogen komen zin gen, vrouwen mogen ko men luisteren. De zang be gint om 19.30 uur. Een kaart je kost 5 euro. Weer quiznight in De Kroon Hotel De Kroon in Wissen- kerke houdt vandaag, woens dag, weer een quiznight in het café. Teams van maxi maal vijf personen kunnen zich inschrijven. De vragen gaan over verschillende cate gorieën als sport, aardrijks kunde, geschiedenis, film en kunst. Aanvang 19.30 uur, deelname 3 euro. Babywinterkleding in De Spinne door Frank van Cooten NIEUWDORP - Het stiltebos in het Bevrijdingspark Zeeland in Nieuw dorp wordt toch niet vrij toeganke lijk. 'S-HEER ARENDSKERKE GOES A STEENDIJK makelaar taxateur o.q. 0113-219445 06-53863250 THOLEN WISSENKERKE Staatssecretaris Martin van Rijn in het stadskantoor van Goes. Op de achtergrond: gastwethouder Jo-Annes de Bat. foto Marcelle Davidse GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65