'Crowdfunden is geen veredelde spaarrekening1 Klein Beijerenpolder is klaar voor vogels SCHOUWEN-DUiVELAND 33 BRUINISSE - Hoewel crowdfunding steeds populairder lijkt te wor den, is er volgens mede-eigenaar van crowdfundingsplatform www.geldvoorelkaar.nl, Edwin Adams, toch nog een flinke slag te slaan. Tachtig tot negentig procent van de investeerders kent het ver schijnsel volgens hem nog niet. „Als je mensen in de winkelstraat ernaar vraagt, hebben ze er wel eens van gehoord, maar kunnen ze het niet goed duiden." Het lijkt zo makkelijk. Je wilt een lening voor het financieren van een nieuwe auto en je meldt je aan voor een lening via crowdfun ding. Binnen een paar dagen heb je het geld dan op je rekening. Er wordt een successcore bereikt wordt van 90 tot 95 procent. Toch is het zo eenvoudig niet volgens Adams. „Er gaan twee weken over heen voordat projecten op onze website verschijnen. Daar gaat een uitgebreide screening aan vooraf. We kijken bijvoorbeeld naar jaarverslagen en business plannen, maar ook BKR-registra- ties tellen mee." De aanvraag krijgt vervolgens een classificatie van 1 tot en met 5. 1 is heel goed haalbaar. 5 is risicovol, maar haal baar. Zo kunnen investeerders zien hoeveel risico ze lopen met hun investering." Toch blijft er al tijd een risico bestaan, benadrukt Adams. „Er zijn geen garanties dat een bedrijf niet omvalt. Daar om adviseren we investeerders hun geld te spreiden over verschil lende projecten. Crowdfunden is een goed alternatief voor beleg gen, maar geen veredelde spaarre kening." Het hoge rendement van gemiddeld 8,2 procent is voor veel investeerders een goede motivatie om mee te doen aan een crowd- fundingsproject. Toch denkt Adams dat er meer meespeelt dan dat alleen. „Mensen vinden het fijn om te zien wat er met hun geld gebeurt. Als je het in een aan delenfonds stopt, kan het zomaar zijn dat het bijvoorbeeld naar de ontwikkeling van kernwapens gaat. Daarnaast is er momenteel een aversie tegen het parkeren van geld op banken." Natuurmonumenten heeft een deel van de Klein Beijerenpolder in 2008 verworven. Van het 13 hec tare grote, voormalige landbouw gebied is zo'n 4 hectare ingericht met water en oevers. Een stuk van 0,7 hectare is broedvogelei- land geworden. Het overige deel bestaat uit zilt grasland. Het stuk polder is bedoeld als natuurcom pensatie voor de dijkverzwaring en de zandhonger in de Ooster- schelde. Daardoor zijn schorren en zandbanken verdwenen. Door middel van een stuw kan het wa terpeil in de winter worden ver hoogd zodat het vogeleiland on der water komt te staan. Boswach ter René Wink: „Op die manier blijft het eiland kaal en onbe groeid zodat er het een aantrekke lijke plek blijft voor grondbroe ders. Schapen zullen na de broed- periode, half juli, zorgen voor beg- razing zodat het terrein niet te ruig wordt voor kustvogels." Het eiland moet visdiefjes, kluten, maar ook soorten als bontbekple- vier, tureluur, kokmeeuw, strand- plevier en stern aantrekken. Goeree-Overflakkee richt een JOT op Goeree-Overflakkee gaat de decentralisatie van de jeugd zorg te lijf met de oprich ting van een JOT; een Jeugd Ondersteunings Team. Daar voor moeten afspraken wor den gemaakt met alle disci plines in de jeugdzorg, het jeugdwerk en het onder wijs. Een overeenkomst wordt vrijdag getekend. Kerkdienst in teken van Grote Oorlog Omdat 100 jaar geleden de Eerste Wereldoorlog uit brak, wordt zondag in de Thomaskerk een dienst ge houden in het teken van de Grote Oorlog. Ds. Michiel de Zeeuw gaat in op vragen rondom oorlog en vrede. De Thomascantorij en een vio liste ondersteunen de dienst die om 10.00 uur begint. Tekenaar Philip Hopman vertelt Illustrator Philip Hopman, bekend van de boeken van Boer Boris, vertelt vandaag aan honderd kinderen uit de groepen 1 en 2 hoe hij zijn plaatjes tekent. Dat gebeurt vanochtend bij Boekhandel De Vries in Zierikzee. Ouders en grootouders mo gen ook komen luisteren tus sen 9.30 en 12.30 uur. Evensong in kerk door vijftig zangers Vijftig zangers uit Neder land en het Verenigd Ko ninkrijk bereiden komend weekeinde de Evensong voor die zondag 5 oktober in de Adriaanskerk in Dreischor wordt gehouden. De Engelse dirigent is Paul Spicer. De Evensong, met tot achtstemmige koorwerken, begint om 16.30 uur. Fotoworkshop in waterlandschap Natuurmonumenten houdt zaterdag 4 oktober een foto grafieworkshop in het Oos- terscheldelandschap. Bram Lamens leert deelnemers voor dag en dauw bij het mooiste licht de beste foto's te nemen. De workshop be gint op 6 uur op Neeltje Jans aan de Faelweg bij de Room- potsluis. Deelname 50 euro. Laudando zingt Deutsches Requiem Oratoriumvereniging Lau dando voert zaterdag 4 okto ber samen met het koor Mag nificat het Deutsches Re quiem van Johannes Brahms uit Dat gebeurt in de hervormde kerk van Mid- delharnis. Het requiem wordt zelden uitgevoerd. Aanvang 20.00 uur, entree 15 euro, kinderen 5 euro. WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 Marcel Spelt van Spelt Bakkers in Bruinisse wendde zich tot crowdfunding. foto Dirk-Jan Gjeltema I Staatssecretaris Martin van Rijn in het stadskantoor van Goes. Op de ach tergrond: gastwethouder Jo-Annes de Bat. foto Marcelle Davidse OUWERKERK - Natuurmonumenten is klaar met de aanleg van een hoogwatervluchtplaats, tevens broedplaats, voor vogels in de Klei ne Beijerenpolder bij Ouwerkerk. MIDDELHARNIS ZIERIKZEE ZIERIKZEE DREISCHOR NEELTJE JANS MIDDELHARNIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59