Nederlandse volleybalsters wacht loodzware klus in tweede ronde Wereldkampioenschappen SPORT 43 mma\saki Vele goede doelen tijdens Kustmarathon <?RUH/ Ka hier <r\}RUN! ^/"Kohier Kika (kinderen kankervrij) en de stichting Jayden maken van die gelegenheid gebruik. Er is nog meer ruimte beschikbaar. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aan melden kan via info@ kustmara- thon.nl Er zijn ook tal van lopers die kilo meters vreten voor het goede doel. Patrick Harting is één van hen (zie verhaal hiernaast), Wan da Catsman uit Montfoort is een ander. De wandelmarathon van zondag is voor haar de laatste etappe van een serie lopen van in totaal duizend kilometer. Ze doet er een jaar over om die afstand af te leggen, dus ze is per week ge middeld twintig kilometer op pad. Als voorbereiding op haar mis sie liep ze onder meer het Mars kramerpad (van Scheveningen naar Bad Bentheim, Duitsland) en de Vierdaagse van Apel doorn. Haar doel is het reumafonds. Verschillende mensen om haar heen worden geplaagd door reu ma, een verzamelnaam voor meer dan honderd aandoenin gen aan gewrichten, spieren en pezen. Catsman heeft inmiddels duizend euro ingezameld, maar is daar mee nog niet tevreden. Ze streeft naar een eindbedrag van duizend euro. Meer informatie op www.justgi- ving.nl/pages/4956-wanda-wan- delt-iooo-km-voor-het-reuma- fonds. Nederland eindigde in poulè^c (met de VS, Rusland en zachstan) bij de beste vier tea: die doorgaan naar de tweede ron de. Daarin worden ze in een nieu we groep samengevoegd met de beste vier teams van poule B: Bra zilië, Servië, TUrkije en Bulgarije. Deze acht teams nemen alleen de punten mee die behaald zijn te gen de ploegen die doorgaan naar de tweede ronde. Nederland won in dit geval alleen van Kazachstan en begint dus met 3 punten. De volledige stand bij het begin van de tweede ronde is dus: Verenigde Staten 3-9, Brazilië 3-8, Rusland 3-6, Servië 3-5, Nederland en Bul garije 3-3, Uirkije 3-2, Kazachstan 3-0. In de andere poule is de stand: China 3-8, Italië 3-7, Domi nicaanse Republiek 3-6, Japan 3-5, Belgïe en Kroatië 3-3, Azerbeidz jan 3-2, Duitsland 3-2. In de tweede ronde speelt ieder team vier duels, en wel tegen de ploegen die ze in de eerste ronde nog niet ontmoet hebben. Voor \Nederland levert dat het-volgende Hierna op: vandaag, 17.00U: Ser- morgen, 20.00 uur: Brazilië; za- te%g, 17.00 uur: Turkije; zondag, 20.00 uur: Bulgarije. Aan het eind van deze fase gaan de beste drie van de poule door naar de derde ronde. Zonder al te ingewikkeld te doen, betekent dat voor Neder land dat ze minimaal drie van de vier duels moet winnen om een kans te houden. Met mondiale top- teams als Olympisch kampioen Brazilië en Servië en de ook niet kinderachtige ploegen Bulgarije en Turkije als tegenstander, wordt dat» een loodzware klus. Bonds coach Gido Vermeulen kijkt niet naar het wel of niet halen van de laatste zes. Voor hem telt wel elk punt dat er gepakt kan worden want dat brengt hem een betere eindklassering. Die is belangrijk voor de wereldranking. Een betere plek daar, geeft betere papieren in het kwalificatietraject naar de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, het doel van Vermeulen. Hoe dan ook: mocht Vermeulen het gevoel hebben dat hem door de scheidsrechters in een wed strijd onrecht wordt aangedaan, dan kan hij met ingang van déze tweede ronde een beroep doen op de videochallenge. Hij moet dan binnen vijf seconden na een beslis sing de challenge aanvragen. De tweede scheidsrechter kijkt dan op een tv-scherm in de herhaling of een bal bijvoorbeeld in of uit is, of hij nog aangeraakt is door het blok enz. Iedere coach heeft twee challenges. Krijgt hij gelijk, dan be houdt de coach de challenge. Zon iet, dan raakt hij er een kwijt. Op het WK voor mannen eerder deze maand werd er regelmatig ge bruik en soms ook misbruik van gemaakt, om het spel te onderbre ken. In een enkel geval maakte een geslaagde challenge zelfs een eind aan de wedstrijd. Groene Ster 2 lijdt eerste nederlaag Na twee ruime overwinnin gen moesten de zaalvoetbal lers van Groene Ster 2 op de derde speeldag hun eerste nederlaag incasseren. Uit te gen het eveneens nog onge slagen Jogadores CF werd het na een 1-2-ruststand 8-3. Voor Groene Ster 2 scoorden Menancio Weeda en Morad Bobouh. FM Sranang ging eveneens onderuit. DZV/Biggelaar en Zn. was met 5-1 te sterk voor de Goesenaren. Poolers Life Goes On zijn kansloos Life Goes On uit Goes kon te gen de koploper van de tweede divisie pool in Den Haag geen vuist maken. De Bvelandse formatie verloor kansloos met 5-2 van Hague Five 2. Davy Steveninck won het 10-ball en samen met Danny Boven het koppel 10-ball. Al le andere partijen gingen verloren. Praten over ongeluk op bijeenkomst Motorclub De Sproeier uit Wemeldinge houdt van avond een bijeenkomst naar aanleiding van het dodelijk ongeluk van Erik Koote dat afgelopen zaterdag plaats vond. Nabestaanden en be langhebbenden kunnen daar met elkaar praten en sa menzijn. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het par tycentrum Schoudee aan de Schoudeeweg in Wemeldin ge. Er zal ook iemand van de GGD aanwezig zijn. Hoondert deelt de punten met HWA Het driebandenteam van Hoondert/de Waard speelde in de tweede divisie verdien stelijk gelijk tegen HWA/Hordijk Biljart Art. uit Alblasserdam; 4-4. Voor de thuisploeg leek het een mooie avond te worden toen zij dankzij een ijzerster- ke Piet Koek en een goed spelende Bram de Waard op een 4-0-voorsprong kwa men. Frans de Koek en Ri chard de Bruin verloren daarna echter hun partij. Eerste zege voor FM Sranang Na twee nederlagen moch ten de zaalvoetballers van FM Sranang thuis hun eer ste zege begroeten in de top klasse C. In Goes werd CFM/Transito met 7-2 versla gen. Halverwege was het nog 2-2. Voor de Goesenaren scoorden lordi Matondo en Arsan Hagayegh voor de rust. Na de hervatting wa ren Ibi El-Uarichi, opnieuw Hagayegh en Matondo, Ugur Kahveci en Weng Tran de doelpuntenmakers. WOENSDAG 1 OKTOBER 2014 'f for *4#jl door Koen de Vries Patrick Harting (links) loopt zijn eerste marathon en probeert daarmee zo veel mogelijk geld op te halen voor on derzoek naar de Ziekte van Kahler. foto Lex de Meester ZOUTELANDE - Dat er tijdens de Kustmarathon allerlei acties voor het goede doel worden gehouden, is ook voor de organisatie van het evenement duidelijk. Daarom heeft het afspraken gemaakt met het be stuur van de Sint Willibrorduskerk in Zoutelande. Het gebouw dat van 1470 dateert is vrijdag, zaterdag en zondag (na de kerkdienst) open vöor goede doelen die zich willen presenteren. VERONA - Na twee da&n rust begin nen de Nederlandse voleybalsters vandaag aan de tweede linde van het WK. Dat lijkt door het g-ote aan tal deelnemers en overkruisngen en de nodige rust- en reisdagtn nog al ingewikkeld. Maar het valt We. De Nederlandse volley balsters moeten in een loodzware poule bij de eerste drie eindigen om door te gaan. VLISSINGEN DEN HAAG WEMELDINGE KWADENDAMME GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43