Segboer overgehaald om mee te doen en wint tt Het eerste deel van mijn voorbe reiding heb ik zelf gedaan, zonder loopgroep of coach 42 SPORT KUSTMARATHON Phelps met slok op achter stuur Inwoner Koudekerke zette de actie 'Run for Kahler' op. Hij loopt zaterdag voor zijn schoonvader en zijn moeder. Voor die eerste provinciale winst zorgde een blauw duivinnetje, in- gekorfd 'op de deur'. Zij kwam als om 15.39 uur vanuit de rich ting Nieuwdorp op het thuishok aan de Robotstraat in Lewedorp uit het luchtruim vallen. Het was één van de 32 duivinnetjes die hij voor dit laatste concours van het seizoen had ingekorfd. Segboer: „Normaal beëindig ik het seizoen na de natoerconcour sen en dat was met Roye dus vori ge week. Ik vind dat de jonge dui ven dan genoeg getraind hebben en de winterstop in mogen. Mid- fond is altijd nog 200 kilometer verder dan de vitesseconcoursen van de natoer. Maar ik liet me overhalen en het heeft formida bel uitgepakt. Hier kun je alleen maar van dromen. De duiven zijn ook op het juiste moment gelost: het was nog niet kraakhelder, maar men koos wel om ze uit te laten vliegen. Hulde deze keer aan de mannen die hiervoor ver antwoordelijk waren." Segboer debuteerde op zijn veer tiende in de duivensport. Militai re dienst en de 'wilde jaren' zorg den ervoor dat hij met de sport stopte, maar in 2000 maakte hij een doorstart. Aangemoedigd door buurman Daane in zijn toen malige woonplaats Vlissingen. Ooit had hij al een keer de snelste van Zeeland. Dat was toen hij zijn domicilie in Zoutelande had en lid was van PV de Zwaluw in Westkapelle. „Ik zou echter niet meer weten welk jaar dat was." Maar hij is ervan overtuigd dat het seizoen 2014 zijn beste was uit mijn tweedelige loopbaan. Hij speelde van de vitesse tot en met de dagfond. De overnacht liet hij nog aan de collega's over. Ook Segboer werd afgelopen sei zoen getroffen door de ramplos sing vanuit Auxerre, waar toen veel duiven op zijn achtergeble ven. „Ik mis er nu nog tien van en het waren niet mijn minste. Je moet echter verder en wat me za terdag is overkomen is niet te ge loven. Ze werden ingekorfd op 'contractverlenging' en geloof me: veel hebben hun contract voor het seizoen 2015 op mijn hok verlengd." Ruim 2000 jonge duiven sloten het Zeeuwse seizoen af. Naast Wim Segboer was ook Danny de Voogd weer knap opdreef. In Samenspel 5 pakt hij zeven prij zen in de top tien, te beginnen met één, twee en drie. In Sa menspel 2 was Paul De Poorter uit Axel goed voor vier noterin gen in de top tien. Ook hij begon met de winst en gaat dus met goeie herinneringen de winter stop in. BALTIMORE - De Amerikaanse zwemmer Michael Phelps is giste ren in de vroege uurtjes gearres teerd omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. De politie hield de achttienvoudig olympisch kampioen aan omdat hij veel te hard reed en over de doorgetrok ken streep van rijbaan wisselde. De radar gaf een topsnelheid aan van 135 kilometer per uur, waar 70 is toegestaan. Toen hij tot stil stand was gedwongen maakte Phelps een allesbehalve nuchtere indruk. Hij zakte voor de tests die moesten aantonen dat er geen al cohol in het spel was. Het 29-jari- ge zwemidool werkte wel mee. Phelps werd in 2004 al eens met een slok op achter het stuur van daan gehaald. De voormalig topzwemmer heeft inmiddels zijn rentree gemaakt in het wedstrijdbad en overweegt zich te gaan voorbereiden op Rio de Janeiro 2016. De verkeersover tredingen van gisteren zouden dat plan wel eens kunnen veranderen. KOUDEKERKE - Tijdens de twaalfde Kustmarathon lopen tal van at leten voor een goed doel. Patrick Harting (43) uit Koudekerke is één van hen. Hij probeert bij het evenement van zaterdagmiddag zo veel mogelijk geld op te halen voor onderzoek naar de Ziekte van Kahler. Harting begon zijn actie 'Run for Kahler' al in november 2013. Dat was toen zijn schoonvader én vriend Adri Schouwenaar, die de ze vorm van beenmergkanker had, nog leefde. Hij overleed in ja nuari. „In oktober verslechterde zijn situatie en dat zette in de maanden daarna door", vertelt Harting. „Hij heeft gelukkig nog wel meegekregen dat ik met het idee kwam." Harting kwam via Schouwenaar bij de stichting Fonds Stimulans, die onderzoek naar onder meer de Ziekte van Kahler financiert. „Ik wilde echt iets voor mijn schoonvader doen. Iets waarbij ik mijn grenzen zou verleggen en iets waarvoor andere mensen geld willen geven. Dat werd het lopen van de Kustmarathon. Ik liep toen al wel hard, maar waag de me nooit aan afstanden langer dan een halve marathon. Ik wist eind 2013 dus nog helemaal niet of het me wel zou lukken." Inmiddels is Harting ervan over tuigd dat hij zich afdoende heeft voorbereid op de zware wedstrijd van Burgh naar Zoutelande. „Het eerste deel van mijn voorberei ding heb ik helemaal zelf gedaan, zonder loopgroep of coach", ver telt hij. „Daarnaast heb ik veel boeken gelezen over het lopen van lange afstanden, waardoor ik ook een stuk wijzer werd. Pas zes- 5 oktober 2014 tien weken geleden ben ik naar mijn zwager, Peter Schouwenaar, gestapt. Met de vraag of hij nog tips had. Hij had immers al vaker de Kustmarathon gelopen. Hij gaf me schema's voor de laatste maan den mee, vertelde me over voe ding en liep delen van het par koers met me. De langste trainingsloop die ik nu gehad heb, was 36,5 kilometer. Ik heb mij la ten vertellen dat dat genoeg is." De Walchenaar verwacht dat het zaterdag een bijzondere dag gaat worden. Hij denkt dat hij niet zon der slag of stoot de Langstraat in Zoutelande zal bereiken, maar hoopt toch op een tijd van rond de vierenhalf uur. „Er zullen ook gemengde gevoelens zijn als ik fi nish", zegt hij. „Ik sluit een pro ject van een jaar af en zal natuur lijk met mijn hoofd zijn bij de mensen voor wie ik loop. Het zal wel even slikken zijn als ik er na 42 kilometer ben." Harting spreekt bewust van 'men sen'. Hij loopt niet alleen meer voor zijn overleden schoonvader. Dit jaar kreeg zijn moeder te horen dat zij ook de Ziekte van Kahler heeft. Zij zal, ondanks haar broze gezondheid, proberen hem aan te moedigen. „Ik ver wacht dat zij ergens bij de West- kappelse Zeedijk zal staan. Op dat punt is de wedstrijd al ver gevor derd en kan ik wel wat aanmoedi gingen gebruiken." Financiële aanmoedigingen heeft Harting al volop. Met zijn Face- book-actie (www.facebook.com/ runforkahler) heeft hij al meer dan 1600 euro opgehaald. „Het be drag groeit nog elke dag. Dat is mooi om te zien." Inmiddels loopt niet alleen Pa trick Harting met 'Run for Ka hler' op zijn shirt. Ook Peter Schouwenaar heeft zich bij de ac tie aangesloten. ct door Fred Rabout OOSTBURC - Met het midfondcon- cours voor jonge duiven vanuit Lor ris werd het Zeeuwse duivensei- zoen afgesloten. Voor de 62-jarige Wim Segboer uit Lewedorp werd het een prachtig slot. Hij pakte zijn eerste provinciale zege uit zijn loopbaan. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden tweede divisie. Hoondert/de Waard - HWA/Hordijk Bilj. Art 1 4-4: Ri chard de Bruin - Wilfried van Beek 17-40, 33; Frans de Koek - Ad Finmans 37-40, 43; Piet Koek - Jan van Krimpen 35-23, 42; Bram de Waard - Jan Bijl 35-29, 60. Driebanden klein. Grand Prix ZVB. Poule A1. Johnny Thanghe (20) - Jan den Hamer (22) 20-5, 36; Jan den Hamer - Johnny Thanghe 18-20, 41. Poule B1. Jack Mannaert (20) - Frank de Rijk (27) 15-27, 60; Ad de Meijer (27) - Jack Mannaert 27-18, 68; Frank de Rijk - Ad de Meijer 27-24, 74. Thanghe en de Rijk naar derde ronde. SCHIETINGEN Ovezande. Wip 1 1e hoofdvogel en 2e kal J.Harinck (Yerseke), 2e hoofdvogel J.Vermeule (Ovezande), 1e zijvogel C.Riemens (Kwaden- damme), 2e zijvogel D.Boonman (Ovezande), 3e zijvogel C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk), 1e kal W.v.Maren (st.Andries), 3e kal H.Franse (Kwa- dendamme). Wip 2. 1e hoofdvogel H. Franse (Kwadendammej, 1e kal P.Maat ('s-Heer Hen drikskinderen). 's-Heerenhoek Piramide wip 1: 1e en 13e blok E.Maat (Ellewoutsdijk), 2e en 12e blok Patr.Oosthoek ('s-Heerenhoek), 3e blok M.C.Verdonk ('s-Heerenhoek), 4e blok H.v.d.Dries ('s-Heerenhoek), 5e blok P.Oost- hoek ('s-Heerenhoek), 6e blok R.Verdonk (Le wedorp), 7e en 8e blok W.de Puyt (Lewe dorp), 9e blok J.de Jonge (Heinkenszand), 10e blok P.Maat ('s-Heer Hendrikskinderen), 11e blok C.Jeremiasse (Ellewoutsdijk), 14e blok W.v.Maaren (Wemeldinge), 15e blok R.v.d.Straate ('s-Heer Arendskerke). Wip 2. 1e zijvogel J.Rentmeester (Roosendaal), 2e zijvo gel M.J.Verdonk ('s-Heerenhoek), 3e zijvogel (R.Verdonk (Lewedorp), 1e kal B.Proost ('s-Heerenhoek), 2e kal E.Maat (Ellewouts dijk), 3e kal J.Rentmeester (Roosendaal). Lorris met jonge duiven: Samenspel 1 (1243 m/m): 1,4. H. Calon, 2,6. H. Mookhoek&Zn, 3. R. van Hee, 5,10. A. de Croock, 7. J. v.d. Plasse, 8. Comb, de Wever, 9. P. de Smet. Samenspel 2 (1242 m/m): 1,5,7,9. PP. De Poor ter, 2. Comb. Pieters, 3. Comb. Derycke/Schieman, 4,6. Gebr. Schee- Ie, 8. T. de Bruijn, 10. G. de Waal. Sa menspel 3 (1247 m/m): 1,5. A. van Daalen&Zn, 2,4,6,7,8. A. Thijs&Zn, 3,10. Joh. van Spaandonck, 9. Comb. E&M. Kint. Samenspel 4 (1267 m/m): 1,2,4,5,6. W. Segboer, 3,10. D. Wagen aar, 7. Comb, de Kooning, 8,9. Comb. Traas. Samenspel 5 (1223 m/m): 1,2,3,5,6,7,8. D. de Voogd, 4. J. v.d. Plasse&Znn, 9,10. E. Beneden. Samen spel 6 (1183 m/m): 1. A. Scherpenis- se, 2,3,5,7. Comb. v.d. Berge, 4,6,8,10. C. Moeliker, 9. M. Matthijsse. Samen spel 7 (1235 m/m): 1. A. Houmes&Zn, 2,5,6. Comb, de Ridder, 3. A. Stroo, 4. H. Melis, 7. M. Meul- meester, 8. F. Provoost, 9. JC. Roelse, 10. G. Baan. Provinciaal met 2202 jonge duiven: 1,2,5,6,7,16,19. W. Seg boer, 3,15. D. Wagenaar, 4. A. van Daalen&Zn, 8. Comb, de Kooning, 9,10. Comb/ Traas, 11,20. H. Calon, 12. H. Mookhoek&Zn, 13. PP. De Poorter, 14. Comb. Pieters, 17. R. van Hee, 18. Comb. A. Houmes&Zn. Halting zal even slikken bij de meet door Roeland van Vliet Patrick Harting DfcDV 1 De Nederlandse volleybalsters vieren een punt tijdens de wet*r'jd tegen Mexico in de eerste ronde van het WK. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42