Van Assche tumt op WK volledige meerkamp Zaak van bedreigingen W Goes krijgt vervolg bij de politierechter PSG langs Barcelona Bayern München wint ook van CSKA Moskou 40 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Discutabele strafschop tegen Apoel Nicosia kost Amsterdammers zege in tweede groepswedstrijd: 1-1 Van Assche (25) was aanvankelijk de eerste reserve voor het WK, maar nadat Boudewijn de Vries bij het Londen Open een blessure opliep, kwam hij toch in het team. Yuri van Gelder moest toen thuisblijven. De Zeeuws-Vlaming wist toen al dat hij op vier toestel len zou turnen en na de laatste test van gisteren is hij ook nog aangewezen voor brug en rek. Hij draait nu dus een volledige meer kamp. De teamwedstrijd op het WK be slaat de vrijdag en de zaterdag. Ne derland komt vrijdag al in actie. Pas zaterdag wordt duidelijk of Oranje bij de beste 24 ploegen zit en zich plaatst voor het WK van 2015 in Glasgow. In dat geval blijft het team in de race voor een tic ket voor de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. Naast Anthony van Assche, die aan zijn vijfde WK toe is, komen ook Casimir Schmidt en Boude wijn de Vries op alle zes onderde len uit. Met de blessure van de laatste blijkt het dus mee te val len. Jeffrey Wammes (vijf toestel len), Michel Bletterman (vier) en Epke Zonderland (drie) zijn de an dere teamleden. Goes-voorzitter Henk Zwartelé, zijn vrouw en een lid van de tech nische commissie werden in april meerdere keren per sms bedreigd. Het varieerde van beledigingen tot doodsbedreigingen. Dat ge beurde in een roerige periode bij de Bevelandse club. De eerste se lectie degradeerde uit de hoofd klasse, vanuit sommige geledin gen binnen de club was er kritiek op het beleid aan en daarnaast ver brak het bestuur de verbintenis met de hoofd- en shirtsponsor. Eind april werd aangifte gedaan van de bedreigingen en begon de politie een onderzoek. Er werd uit eindelijk een verdachte gehoord en die moest zich afgelopen maan dag tijdens een taakstrafzitting verantwoorden voor zijn daad. Bij taakstrafzittingen gaat het om relatief simpele zaken die wel be straft dienen te worden, maar bui ten de rechter om behandeld kun nen worden. Dat leek in de kwes tie van Goes ook mogelijk, omdat de verdachte begin juli een en an der had bekend, volgens het OM. Maandag kreeg de zaak echter een onverwachte wending. De ver dachte, die tijdens de taakstrafzit ting werd bijgestaan door een ad vocaat, trok de bekentenis in en accepteerde zijn straf dus niet. Dat betekent dat de zaak nu wordt doorverwezen naar de poli tierechter. Wanneer de zaak op de rol komt, is niet bekend. NICOSIA - Ajax bleef, dankzij het 1-1-gelijkspel bij Apoel Nicosia, voor het eerst onder Frank de Boer ongeslagen in de maand sep tember. Toch zal de Ajax-trainer - mede omdat de tegengoal uit een discutabele strafschop viel - be paald niet gelukkig zijn geweest met het resultaat op Cyprus. Door de 3-2-zege van PSG op Bar celona lijkt het in groep F om een wapenwedloop tussen de twee fa vorieten uit te draaien. Alle hoop was gisteravond bij Ajax gevestigd op de meest gelou terde van de Ajax-Denen. Lasse Schone miste de laatste duels van wege een onwillige lies, maar bleek op Cyprus juist op tijd her steld. Het inleidende passje van Ander sen op Schone, na 28 minuten, was al fraai, de inzet van zijn te ruggekeerde landgenoot werd ech ter door doelman Pardo gekeerd. Andersen wist dat zijn moment gekomen was en schoof de re bound over de doellijn. Kolbeinn Sigthorsson, die voor Ajax Europees eerder nooit pot ten kon breken, liet zich ook dui delijk gelden. De IJslander was in de acht voorgaande Champions League-duels voor de Amsterdam mers nooit tot scoren gekomen, maar kreeg nu in het eerste be drijf al twee goede mogelijkhe den. De thuisploeg kwam er welis waar regelmatig gevaarlijk uit via de counter, geen moment werd in deze fase echt duidelijk waarom dit team nou zo gevreesd werd. Met het nodige geluk kwamen de Cyprioten drie minuten later al weer langszij. Ricardo van Rhijn zou een inzet van Stathis Alonef- tis met de hand hebben afge weerd. Scheidsrechter Milorad Ma- zic zelf zag dat niet. Logisch, Van Rhijn gebruikte zijn borst. Mazic' assistent op de achterlijn had ech ter wel wat onoirbaars waargeno men, waarop Mazic alsnog een strafschop gaf. Gustavo Manduca benutte het buitenkansje. Na de rust werden de hartstochte lijk aangemoedigde Cyprioten do minanter. Ajax kon Klaassen en Schone min der makkelijk vinden. Viergever en Cillessen moesten (net als Moi- sander vlak voor de pauze) aan de noodrem trekken, de doelman leek er met geel zelfs genadig af te komen. Dat hij mocht blijven staan, kwam niet veel later goed uit. De sluitpost moest zich maxi maal uitstrekken om de poeier van Sergio te keren. In het laatste kwartier, met Kish- na en El Ghazi voor Andersen en Schone, kreeg beide ploegen nog kansen op de winst. Sigthorsson liet zich niet onbetuigd, maar mik te vrijwel voortdurend te hoog. Een vrije trap van Ricardo van Rhijn werd door doelman Pardo met moeite gekeerd. En Serero schoof de bal in blessuretijd naast. PSG kwam al na tien minuten op voorsprong dankzij verdedi ger David Luiz. De Braziliaan nam een vrije trap van zijn land genoot Lucas Moura goed aan en tikte de bal vervolgens in de ver re hoek achter de Duitse goalie Marc-André ter Stegen. Het ant woord van Barcelona liet niet lang op zich wachten. Lionel Messi stond aan het eind van een typische tikkie-takkie-aan- val en schoot op aangeven van Andres Iniesta de gelijkmaker binnen. De thuisploeg, die zonder de ge blesseerde vedette Zlatan Ibrahi- movic een veel betere indruk maakte dan in het openingsduel met Ajax, was echter niet van slag. De kleine Marco Verratti werd door Ivan Rakitic bij de tweede paal over het hoofd ge zien en kopte de 2-1 binnen. Na rust tikte Blaise Matuidi een ragfijne voorzet van Gregory van der Wiel achter Ter Stegen: 3-1. Diezelfde Van der Wiel mocht het zich echter wel aanreken dat Bar^a in de 56e minuut tot 3-2 kwam. De international was Ney- mar even kwijt, waarna de Brazili aan via de binnenkant van de paal raak schoot. Thomas Müller benutte in de 22e minuut een strafschop. Arjen Rob ben speelde 80 minuten voor de club uit Beieren. Het duel werd zonder publiek gespeeld, omdat de aanhang van CSKA zich vofg seizoen schuldig had gemaakt ?-*n racisme. Manchester City slaagde er gfter?~ vond in de dezelfde groeg&et 'n afstand te nemen van A.c Roma. Het duel, dat onder leictf'g st°nd van Björn Kuipers, eindide in 1-1. Schalke 04 (groep G) k^m in Gel- senkirchen tegen d Sloveense kampioen Maribor oor rust op achterstand. Klaasan Huntelaar maakte na 'en klein uur gelijk: 1-1. Dat was ok de eindstand, tegen vallend ^oor de Duitsers. Chelsea deed gtfde zaken door Sporting in Lissabon met te bedwingen. Een goal 7an Nemanja Matic op aange ven van Cesc Fabregas volstond: Fruno Martins Indi hield aan het bezoek aan Oekraïne op de valreep nog een goed gevoel over. FC Porto leek in Lviv met 2-0 van Sjachtar Donetsk te verliezen, maar in de laatste vijf minuten maakte Jackson Martinez alsnog gelijk: 2-2. Alex Teixeira en Luiz Adriano scoorden voor de thuisclub, Yacine Brahimi miste namens de Portuge zen een strafschop. Bate Borisov verraste in deze groep H met een zege op Athletic de Bil bao. De treffers waren van van De- nis Poljakov en Aleksandr Karnits- kij. Aritz Aduriz scoorde tegen. door Roeland van Vliet NANNINC - Anthony van Assche, afkomstig uit Sas van Gent, zal vrijdag tijdens het wereldkampioen schap turnen uitkomen op alle zes toestellen. Dat is gisteren be kendgemaakt na de podiumtrai ning van het Oranje-team in de Zuid-Chinese stad. door Jan Dagevos GOES - Er is nog geen uitspraak in de zaak rond de bedreigingen aan het adres van de voetbalvereniging Goes. De verdachte heeft volgens het Openbaar Ministerie zijn straf tijdens de taakstrafzitting niet geac cepteerd, waardoor de zaak alsnog voor de politierechter komt. Ajax schiet niet veel op met punt door Edward Swier PARIJS - Paris Saint-Germain heeft FC Barcelona gisteren een neder laag toegebracht in de Champions League. De Parijzenaren waren in het eigen Pare des Princes, in een bij vlagen hoogstaand duel, vooral sterker in de afronding: 3-2. MOSKOU - Bayern München heeft gisteren ook het tweede groeps- duel in de Champions League ge wonnen. De kampioen van Duits land won de uitwedstrijd bij CSKA Moskou met 1-0. j' Xabi Alonso neemt namens Bayern München een hoekschop in het duel met CSKA Moskou. De wedstrijd in Mos kou werd gepeeld in een leeg stadion, vanwege wangedrag van de fans in een duel, vorig jaar, tegen Viktoria Plzen. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40