TO©S hemkkx:: je hebt IB I I Offerfeest valt op dierendag: oproep PZC 2 IN HET NIEUWS PROVINCIALE WEGEN COLOFON Te smal, te veel ongelukken ofte veel flitspalen. De ANWB verzamelde duizenden meldingen van automobilisten over gevaarlijke provinciale wegen. Maak iemand abonnee! paul kusters BIJNA ALLE NEDERLANDERS SPAREN toosenhenk.ri O VAM T: 088-0139995 DEN HAAG - Wat maakt de N270 in Limburg en Brabant zo onveilig? De flitspalen! Althans, dat vinden veel mensen die reageerden op het meldpunt voor gevaarlijke pro vinciale wegen dat de ANWB tot gisteren online had. „Flitsers zorgen ervoor dat het ver keer niet doorrijdt. Het heeft wei nig met veiligheid te maken, ze staan net op een punt waar je het meeste overzicht hebt," schrijft een van de tachtig melders over deze weg. Alleen de N359 in Fries land scoort met één melding meer nog slechter. De provinciale wegen in Neder land liggen onder het vergroot glas. Hoewel ze maar een klein deel van het wegennet vormen, vindt er een kwart van de dodelij ke ongevallen plaats. De Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Ver keersveiligheid adviseerde eerder deze maand om inhalen op de 8o-kilometerwegen onmogelijk te maken of de snelheid te beper ken. De ANWB wil de gegevens van het meldpunt gebruiken om de provincies te confronteren met de mening van de inwoners. De orga nisatie denkt enkele weken nodig te hebben om de duizenden mel dingen te verwerken en te analy seren. Tot die tijd wil een woord voerder nog niet op de cijfers in gaan. Een blik op de website geeft ech ter al snel een beeld van de be langrijkste pijnpunten in Neder land. Fietspaden ontbreken of zijn slecht gescheiden van de weg, melden mensen over de N656 in Zeeland en de N203 in Noord-Holland. Die laatste weg is ook te smal, net als de N215 in Zuid-Holland en de Brabantse N279. En dan zijn er natuurlijk de vele bomen die de provinciale wegen sieren, maar die ook levensgevaar lijk botsobjecten zijn. Op één in de top 10 staat dus de N359 in Friesland. Belangrijkste klachten: de maximumsnelheid is er onduidelijk, er gebeuren veel ongelukken en de kruising^ zijn gevaarlijk. De problemen *»e- Vreemd dat mensen niet begrijpen dat flitsers voor veiligheid zorgen kend, laat een woordvoerder van de provincie weten. Twee gevaar lijke kruisingen worden aange pakt. Ze staan op de prioriteiten lijst, maar de weggebruiker zal toch even geduld moeten hebben. Pas na 2017 is er weer geld be schikbaar. Tot die tijd wordt geke ken welke oplossing het best is. De aanleg van een tunnel wordt overwogen. Maar voorlopig blijft het dus beperkt tot enkele waar schuwingsborden voor de auto mobilist. Ook 'flitsersweg' N270 in Lim burg, tweede in de toplijst, staat op de nominatie om aangepakt te worden. Vooral het landbouwver- keer zorgt hier voor problemen, weet de woordvoerster van verant woordelijk WD-gedeputeerde Erik Koppe. Samen met gemeen ten en dorpsraden wordt gewerkt aan een plan van aanpak. Door pksseerstroken aan te leggen, bij voorbeeld. Plekken waar tractoren verplicht even van de weg af moe ten zodat de rest van het verkeer kan inhalen. Binnen enkele we ken worden knopen doorgehakt, zo is de verwachting. En die gevaarlijke flitspalen die zo massaal gemeld zijn op de N270? „We vinden het opmerke lijk dat mensen niet begrijpen dat die flitsers juist onveilige situaties moeten voorkomen." Limburg gaat met de politie in ge- „Op dierendag staan we stil bij de waarde van dieren en het leed dat hen wordt aangedaan", verklaart secretaris Pauline de Jong van de Faunabescherming. „Tijdens het Offerfeest 'wordt het leven van dieren daarentegen letterlijk opge offerd. Dat is niet nodig. Volgens de Koran is het ook geoorloofd om in plaats van een dier geld te schenken aan arme mensen. Veel moslims doen dat al." Edisonweg 37E, Vlissingen Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen 0118- 43 4000 www.pzc.nl Uitgever Erik van Gruijthuijsen Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Onze excuses. Meld het via www.pzc.nl/geenkrant U ontvangt restitutie en u kunt de krant van vandaag lezen via E-paper. Vragen? Bel: 088-0139910 Abonnementstarieven Deze vindt u op www.pzc.nl/tarieven Abonneren, wijziging vakantie service? Informatie kunt u vinden op onze site www.pzc.nl/service of bel: 088-0139910. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitge verij Provinciale Zeeuwse Courant, onder deel van Koninklijke Wegener NV. Publicatie recht beeldende kunst via Beeldrecht. Voor meer informatie: copyright@wegener.nl Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Weg ener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereen komst. Deze gegevens kunnen gebruikt wor den om u op de hoogte te houden van inte ressante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig gese lecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar ma ken bij PZC Lezersservice. Zie ook het priva cy statement op www.pzc.nl Gevaarlijke weg door al flitspalen door Paul Bots Woordvoerder provincie Limburg En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 24/7 digitaal nieuws 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee •Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. (Hf) www.pzc.nl/abonneewerftabonnee door Annemieke van Dongen Een schapenslachter, archieffoto Marcel van den Bergh AMSTERDAM - Dierendag valt zater dag samen met het Offerfeest. Een wrange samenloop van omstandig heden, vinden dierenrechtenorgani saties. Zij roepen moslims op geld te offeren in plaats van een dier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 2