Reis met uw krant naar Berlijn, 25 jaar na de val van de Muur <11,1 fftweg nl WGGGNGR Media Unieke 4-daagse reis met rondleiding van onze correspondent uit Berlijn Van 13 augustus 1961 tot 9 november 1989 werden Oost- en West Berlijn van elkaar gescheiden door een muur van beton en prikkeldraad. De Berlijnse Muur was ruim 45 kilometer lang en werd het symbool van de Koude Oorlog tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat de Muur viel en dat wordt in november herdacht met verschillende manifestaties. Sta met de Berlijners stil bij deze historische gebeurtenis in hun indrukwekkende stad. Speciaal voor onze abonnees hebben wij een unieke reis samengesteld die in het teken staat van de val van de Muur. U wordt een ochtend rondgeleid door een van onze corres pondenten (onder anderen Wierd Duk) die u met verhalen uit 1989 mee terugneemt in de tijd. PZC LEZERSOPROEP: Uw herinnering 'Achter het IJzeren Gordijn' Door de val van de Muur veranderde het dagelijkse leven in Oost-Europa ingrijpend. Ook bij ons in het Westen zou dat grote invloed hebben. Oude zekerheden van oost en west gingen op de helling. Had u bijzondere ervaringen achter het IJzeren Gordijn? Herinnert u zich de toestanden aan de grens, beleefde u een (onmogelijke) liefde met een man of vrouw uit communistisch Europa, heeft u ervaringen met typische Oost-Europese producten die niet werkten of juist heel goed werkten, heeft u in het Oostblok vakantie gehouden of een culturele uitwisseling meege maakt met uw koor, orkesten of volksdansclub of heeft u er blijvende vriendschappen aan overgehouden? Laat de jaren van voor 1989 herleven en deel uw verhaal met ons. Uw inzending wordt door ons online gezet en u maakt kans op de speciale lezersreis naar Berlijn voor 2 personen. Stuur een e-mail naar: ijzerengordijn@depersdienst.nl, laat uw naam en een geldig e-mailadres achter en maak kans op deze bijzondere trip. Reacties die voor 15 oktober zijn ingezonden dingen mee. prijs o.b.v. een 2-persoons bezetting. Toeslag eenpersoonskamer 75,-Reis is exclusief reis- en ongevallenverzekering, annule ringsverzekering, éénmalig poliskosten 4,24, overige verzorging (lunches), niet genoemde entreegelden en optionele excursies, Dag 2: Friedrichstadt Palast - show 'The WYLD' 47,50 per per soon (categorie 3), uitgaven van persoonlijke aard, zoals drankjes, fooien etc., calamitetienfonds a 2,50 per boeking en reserverings- kosten 18,- per boeking. Dagprogramma Dag 4: Terugreis. Vanuit het hotel vertrekt u richting Nederland. Accommodatie U verblijft in het Ibis Berlin Ostbahnhof (of gelijkwaardig) in Berlijn. De kamers zijn voorzien van een televisie, air conditioning en draadloos internet. De badkamer beschikt over een douche, toilet en een föhn. De reissom is inclusief: 3 overnachtingen in hotel Ibis Berlin Ostbahnhof** (of gelijkwaardig) o.b.v. een 2-persoonskamer. 3 x 3 gangen diner in Berlijn. stadsrondrit "DDR-periode" o.l.v. een correspondent. bezoek aan het DDR museum incl. entreeticket. verzorgde rondleiding door Berlijn o.l.v. een Nederlands-sprekende historicus. vervoer per luxe Comfort Class Touringcar Vertrekdata PZC dinsdag 4 november vrijdag 7 november (festiviteiten Berlijn) maandag 10 november zondag 16 november zaterdag 22 november Speciale abonneeprijs: 285,- p.p.* Per vertrekdatum zijn 200 plaatsen beschikbaar. Reserveer snel om teleurstelling te voorkomen. Meer informatie en boeken: Kijk voor meer informatie, opstapplaatsen en reserveringen op www.effeweg.nl/WegenerBerlijn of bel met 0529 - 46 96 67 en boek vandaag nog deze speciaal samengestelde reis, georganiseerd door Wegener Media i.s.m. Effeweg.nl. Dag 1: Heenreis. Vanuit Nederland vertrekt u per luxe touringcar richting Berlijn. Bij aankomst in Berlijn rijdt u rechtstreeks naar het restaurant waar u zult genieten van een 3-gangen diner. Hierna vertrekt u richting het hotel. Hier verblijft u 3 nachten. Dag 2: Vanuit het hotel vertrekt u per touringcar o.l.v. een Nederlandssprekende gids voor een speciale rondrit door de stad. U komt langs de highlights van de DDR-periode en bezoekt het DDR museum. (Optioneel) Na het diner kunt u de spectaculaire show 'The WYLD' in het Friedrichstadt Palast te bezoeken. Dag 3: in de ochtend maakt u onder leiding van een van onze correspondenten een tour door de stad. Hij kent alle verhalen van de val van de Muur en laat ze weer tot leven komen. U hoort de verhalen van Wierd Duk of van een van de correspondenten die tijdens de Val van de Muur in Ber lijn aanwezig waren. De middag en na het diner is de avond ter vrije besteding. Friedrichstadt Palast Berlijn Theatershow 'The WYLD' Optioneel bij te boeken Friedrichstadt Palast Berlijn is het laatste pronkstuk dat de DDR bouwde. Het is daarom het architecto nisch voorbeeld van de getrotseerde Duits-Duitse deling. Vanaf 7 oktober start een nieuwe productie op het grootste theaterpodium van Europa. Na de show vertrekt u per touringcar en geniet u van een korte lichttour. Reserveer tickets voor dit zeer modern, archaïsch, burlesk en futuristisch liefdesverhaal, direct bij uw boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28