Ik vind sigaretten 1 helemaal niet lekker Als ik stop,* ga ik trillen Even lekker Gezond 'li 66 Het uitbannen van fraude is een utopie. Veel sites maken snel slachtoffers Cees Maas volgt opgestapte Daan van Doorn op 10 en 11 Banken kunnen de rekening van internet- oplichters voortaan al na vijf aangiften blokkeren, zo maken zij vandaag bekend. eens wmmmmm 75% Gamen is hersengymnastiek J Natuur rond de evenaar holt achteruit Rustig najaarsweer 21 DINSDAG 30 september 2014 AMSTERDAM - De vier grootste Ne derlandse banken zullen rekenin gen van intemetoplichters sneller blokkeren. Na vijf aangiften krij gen zij vanaf morgen automatisch een melding van het Landelijk Meldpunt Internetoplichting (LMIO). Dat maken de banken, het Openbaar Ministerie (OM) en de politie vandaag bekend. Voor heen mocht het meldpunt juridi sche informatie minder snel de len met ING, Rabobank, ABN Am- ro en SNS Bank. Door sneller reke ningen te blokkeren, moeten op lichters minder slachtoffers kun nen maken. Het gaat dan om men sen die op internet bijvoorbeeld niet bestaande concertkaartjes of mobiele telefoons kopen. Volgens de meest behoudende schattin gen zijn dat er jaarlijks tussen de 80.000 en 100.000. Bij bewezen oplichting kan de bank de rekeninghouder ook op een fraudelijst voor banken plaat sen. Dan kan hij in elk geval de eerstkomende jaren ook bij ande re banken geen rekening openen. Bij drie aangiften komen de gege vens van vermeende fraudeurs nu al op een 'zwarte lijst' van het meldpunt. Bezorgde consumen ten kunnen de naam van een po tentiële oplichter invoeren op de website van het meldpunt om te controleren of deze op de lijst staat. Dit jaar deden consumen ten dit al 1,3 miljoen keer. In 4 pro cent van de gevallen bleek de ver koper inderdaad een oplichter. Bij het meldpunt komen jaarlijks 40.000 tot 50.000 aangiften bin nen. Dat zijn er omgerekend zo'n 120 per dag, met een gemiddeld schadebedrag van ongeveer 240 euro. Het uitbannen van fraude is vol gens Harry Jongkind, projectleider bij het meldpunt, een utopie. Veel frauduleuze sites maken binnen enkele dagen veel slachtoffers, slui zen het geld snel weg en verdwij nen weer. Soms betreft het websi tes die een zeer goede kopie zijn van een bestaande website. Eerder dit jaar overkwam dat bijvoorbeeld elektronicaketen BCC. Op verzoek van het meldpunt hebben hostingbedrijven dit jaar 125 webshops van het internet ver wijderd. „Blijf vooral goed naden ken wanneer je iets koopt", advi seert Yvonne Willemsen, hoofd criminaliteitsbeheersing bij de Ne derlandse Vereniging van Ban ken. „Als iets te mooi is om waar te zijn, dan is het dat misschien ook wel." pagina 26 en 27: Stoptober moet rokers helpen met stoppen Commentaar MIDDELBURG - Cees Maas (67) is de nieuwe voorzitter van de Raad van Commissarissen van energie bedrijf Delta. Maas, die al sinds mei Commissa ris is bij Delta, volgt Daan van Doorn op, die donderdagavond af trad omdat Provinciale Staten dreigden de voltallige Raad van Commissarissen naar huis te stu ren. Statenleden waren ziedend dat ze in krant moesten lezen dat Delta afvaldochter Indaver wil ver kopen en dat het energiebedrijf voorlopig zelfstandig doorgaat, ter wijl er nog een onderzoek naar de toekomststrategie liep. DE STELLING UW MENING 393 reacties Thuisonderwijs moet verboden worden Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 230 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 URMP* Rekening fraudeur geblokkeerd door Jelte Posthumus Harry Jongkind, LMIO Morgen V foto Dirk-Jan Gjeltema O pagina 12: De kop van Daan moest rollen Roken is asociaal Reageer op pzc.nl ONEENS Hl 25%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1