Coed weekeinde voor De Sterre Boer pakt voor een weekje de leiderstrui Prachtige crossdag eindigt in 14 SPORT 66 Hij dreigde om me «wb Milan Vader wint Nationale Topcompetitie De Sjuttul wint afgetekend van Ritte/Spijkenisse Vrouwen. Jola/Olympus-De Ster re 1-3 (17-25, 19-25, 24-26, 25-19): Een uitstekend spelend De Sterre boekte op vreemde bodem de tweede opeenvolgende competi tiezege in de promotieklasse B. Daar was niets op af te dingen. Cruciaal was het verloop van de derde set. Daarin werkte De Ster re na twee setzeges op rij een gro te achterstand weg. Dat gebeurde in de slotfase, waarin niemand zijn geld nog op winstkansen voor De Sterre zette. Bij 24-18 voor de thuisploeg kwam Stepha nie Hermans aan de opslag. Zij serveerde met lef en stond aan de basis van de ommekeer in die set. „We kunnen allemaal goed met druk omgaan", verklaarde Her mans de serie van acht punten op rij: 24-26. De Sterre bekroonde daarmee een ijzersterke wed strijd, waarin spelverdeelster So- fie Colleman de lijnen goed uit zette. Aan het net werd het voor- bereidend werk prima afgemaakt. Moegestreden en opgelucht over de beslissende setwinst moest De Sterre de laatste set aan de thuis ploeg laten. Mikro Electro/Roosendaal 3-YVC 3-1 (25-12, 25-17, 25-14, 22-25): Het ene puntje dat eerste klasser YVC in de laatste set vei lig stelde werd in het IJzendijkse kamp gekoesterd. De thuisploeg bestookte YVC met veel service- druk en beschikte zelf over een prima aanval. Dat was voldoende om YVC in de eerste drie sets met overtuiging terug te wijzen. Ondanks dat over de wedstrijdze ge was beslist, liet YVC het kopje niet hangen. De West-Zeeuws-Vlamingen stroopten de mouwen op. Dat le verde een boeiende vierde set op, waarin YVC hard werkend en goed spelend de eer wist te red den. Mannen. De Sterre-AVC'87 3-1 (17-25, 26-24, 25-16, 25-20): Geen grootse wedstrijd, wel opnieuw vier punten voor De Sterre. In een rommelig duel in de eerste klasse C verloor de Zuiddorpse mannenploeg de eerste set en moest in het tweede bedrijf alles uit de kast worden gehaald om de stand in evenwicht te trekken. „We konden de eerste bal slecht aan het net krijgen", vond trainer Rob Lammerts. Die matige pass bood geen ruimte om door het midden aan te vallen. Aan de zij kanten stuitte De Sterre geruime tijd op een sterk blok. Jonas Frans- sen, op wie vanwege de smalle kern een beroep was gedaan, nam de thuisploeg ongetraind op sleep touw. Het leidde in de derde en vierde set tot afgetekende over winningen voor De Sterre. Boer toonde zaterdag aan een ta lent te zijn in het veldrijden. Niet voor niets maakt hij sinds enkele weken deel uit van een Belgische opleidingsformatie waarin hij zich ongetwijfeld verder kan ont wikkelen. Vorige winter bewees Boer al over kwaliteiten te be schikken door wedstrijden in on der meer Oudewater en Moer gestel te winnen. „Toen bleek al dat ik een beter veldrijder zou klappen te geven en gaf me een paar keer een duw zijn dan wegrenner. Daarom ga ik me daar meer op toe leggen", al dus Boer na zijn toetreding tot de Belgische ploeg. Zaterdag domineerde de Zeeuw samen met Peter Woestenberg de eerste WBVC-wedstrijd, waar voor al meteen een redelijke be langstelling bestond: in totaal wa ren er 219 deelnemers. Om en om voerden zij de kop groep aan en al snel werd duidelijk dat een klein foutje wel eens fu nest zou kunnen zijn. Beiden maakten die echter niet en dus kwam het op een spurt aan en daar in maakte Boer gebruik van zijn kennis van het parkoers. Hij kwam op het juiste moment op kop en stond die positie niet meer af. Na afloop liepen de emoties nog be hoorlijk op toen Boer klaagde dat 'die ander' (Woestenberg dus) hem had gedreigd om hem klap pen te geven en hij een paar maal een duw had gekregen. „Dat was zijn eigen schuld. Hij had mij tot driemaal toe de weg afgesneden", was Woestenbergs reactie. Uiteindelijk kon Boer de leiders trui alsnog omgehangen worden. „Maar", zei hij, „die moet ik volgen de week toch weer inleveren. Dan heb ik een wedstrijd in Gieten en kan ik dus niet meedoen in Ruc- phen." v - -r-, Aan het eind van een prachtige crossdag sloeg in de laatste man che van de dag het noodlot gena deloos toe. De 24-jarige Erik Koote afkomstig uit Sommelsdijk en woonachtig in Middelharnis raakte in de tweede manche van de klasse MX 1 de controle over APELDOORN - De Middelburgse MTB'er Milan Vader is winnaar geworden van de Topcompetitie. Bij de laatste wedstrijd van het seizoen, die verreden werd in het Apeldoornse Orderbos, eindigde de junior als tweede. Vader moest in die laatste wed strijd voor concurrent Roel van der Stegen eindigen om winnaar te worden van het eindklasse ment. De Belg Wout Alleman sprong direct na de start weg en eiste de overwinning op. Vader ging na een zeer matige start in de achtervolging en schoof op naar de tweede plek, voor Van der Stegen die derde werd. „Het ging vandaag helemaal niet lekker, ik zat met buikkrampen op de fiets en mijn start was ook zeer slecht. Ik heb het maximale eruit ge haald", aldus de kersverse kam pioen. zijn machine kwijt en sloeg met zijn hoofd keihard tegen de harde ondergrond. Ondanks alle hulp was al snel duidelijk dat het een hopeloze zaak was. In het bijzijn van zijn naaste familie, die aanwe zig was bij dit evenement, is hij zonder bij kennis te zijn gekomen overleden. Veel van zijn cross vrienden keken geëmotioneerd van afstand toe hoe hun maatje - vorig jaar Zeeuws kampioen - on danks alle inzet van de hulpverle ners van EHBO, ambulance en trauma-helikopter, tevergeefs voor zijn leven vocht. Ineens waren al die fraaie dagover- VLISSINGEN - In de tweede klasse van de badmintoncompetitie re gio Zuid-West boekte De Sjuttel 1 uit Oostburg een afgetekende ze ge (6-2) op het bezoekende Ritte/Spijkenisse. Voor de winst van de thuisploeg stonden Jolan- da van Pamelen, Mirella de Vijl- der, Piet van Hoorn en Erik Stoel garant. In de derde klasse van het district Zeeland was het tweede team van die vereniging met 5-3 te sterk voor Zierikzee 1. Johan van de Bruele, Piet van Hoorn, Marije Pfaff en Daisy Kimenai zorgden voor de winstpunten. In die klasse boekte Terneuzen via Veerle Tha- len, Monique de KokPaul van de Vijver en Niek Marsé winst (6-2) op Rillandia Smashers 2. Een klas se lager won Den Ossaert met 5-3 van Marahton 3 en speelde het ge lijk tegen Zierikzee 2. winningen na mooie en spannen de manches in de andere klasse niks meer waard. Kevin Spruijt uit Meliskerke bij de MX 2 viertakten; de Belg Mat thias van Roy uit het Vlaams-Bra bantse Zichem bij de MX 2 twee- takten en Erik van der Wekken bij de veteranen, Jop Adam uit Westdorpe bij de jeugd 65 cc klei ne wielen en Dylan Serrarens uit Lamswaarde bij de grote wielen, Vlissinger Mats Leeuwensteijn bij de 85 cc kleine wielen en Luc Ver boom uit Arnemuiden bij de gro te wielen; allemaal in één klap niet meer belangrijk. komt in Middelburg. drukt in de ï-o. In de slotfase van de eerste helft kwam Rapide wat aanval met een mooi doelpunt 0-2 noteren. Op slag van rust kreeg de door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De beide standaard teams van De Sterre wisten ook hun tweede duel in de volleybal competitie in winst om te zetten. De vrouwen wonnen met 3-1 bij Jola/Olympus. De mannen hielden ondanks matig spel vier punten over aan de ontmoeting in de eer ste klasse C met AVC'87. De vrou wen van YVC verloren met 3-1 in Roosendaal. De vrouwen van De Sterre melden zich na twee duels aan de kop van de promotie klasse. door Wim de Vos KRUININGEN - Hij mocht na afloop van de eerste wedstrijd in de WBVC-cyclus, zaterdag in Kruinin- gen, best de grootste mond heb ben. De zeventienjarige Erik Boer uit Wolphaartsdijk maakte gebruik van zijn parkoerskennis in Den In- kel om na een spannende wed strijd routinier Peter Woestenberg uit Sint-Willebrord te kloppen in de strijd om de eerste plaats. Na wat 'gekibbel' tijdens de koers mocht dat zeker. Erik Boer Stefan Hage (350) uit Goes en Mark Boot uit Burgh-Haamstede (37) in actie tijdens het Open Zeeuws Kampioen schap, voordat een tragisch ongeval al het voorgaande uit zou wissen, foto Johan van der Heijden door Herman Heuvink WEMELDINGE - De derde wedstrijd om het Open Zeeuws Kampioen schap motorcross, verreden op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge, is geëindigd in een gitzwart scenario. UITSLAGEN BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone Ronde 5: De Wa- rande-Bachten Dieke 279 tegen 218 caramboles (103 tegen 96 procent), De Lovenhoek-'t Steen 283-255 (99-102), Het Dorpshuis-'t Heike 252-196 (96-97), BC De Hoeve-De Veste 313-282 (93-100), Malpertuus-De Vlaschaard 314-393 (91-113), Koewacht-'t Trefpunt 239-285 (90-94), Gregorius-'t Meulengat 251-227 (83-89), Sint Albert-Hulst 143-307 (79-115). Stand aan kop: 1. Hulst 109,71 pro cent, 2. De Veste 104,55, 3. 't Meulengat 101,15, 4. 't Steen 100,64, 5. Bachten Dieke 98,20 procent. VOLLEYBAL Hulst Bedrijfscompetitie. Vrouwen. Eerste klasse: De Sterre-Notaris Stolker 0-3, Van Water schoot Landmeetkunde-Nijver Kunststof kozij nen 1 -2, Progression-Mulan 3-0. Stand: 1Nota ris Stolker 2-6; 2. Progression 2-6; 3. Nijver Kunststof kozijnen 2-2; 4. Mulan 2-2; 4. Van Wa terschoot Landmeetkunde 2-2; 6. De Sterre 2-0. Tweede klasse: DiDi-SC De Deurzetters 2-1, Henny Sr Co-Multiklus 3-0. Stand: 1. Henny Sr Co 2-5; 2. Saman Financiële Diensten 1-2; 3. Di- di 1-2; 4. SC De Deurzetters 2-2; 4. Multiklus 2-1. p. ZAALVOETBAL Midden Zeeuws-Vlaanderen. Beker, eerste poulewedstrijden. Eerste klasse: Cafe de Boe- mel-D'Ouwe Brug/ Outokompu 5-0, Wentzler Pauwels-OQ value 5-6, Smit Sportprijzen-Café de Molenhoek 7-4, Van Kouteren-LimeWorkx IT/café 't Keldertje 6-3, Bierwinkeltje/IB Dam-Tencezaman.nl 4-6, T-Tel-Du Commerce Sr Bodyline 6-5 Tweede klasse (voorronde): Burg- se Boys-HE Facility 0-8, HE Facility-Tugspot- ters.com 2-3, Tugspotters.com-Burgse Boys 3-2 (Tugspotters.com bekert verder). V/p l/CLUV. IX ia. vtu cu lc auci icgeiiueuers ie incasseren. Het gat liep op tot ze- carao ae Keus en jan-Willem de Grootte 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74