Overtuigend begin Scheldesport Zaamslag-coach kan leven met nederlaag Waterpoloërs De Schelde Rapide dwingt 12 SPORT Tafeltennissers TTCM buigen ook voor Red Stars Voetbalsters kunnen in de eerste klasse goed meekomen. Ze winnen met 2-0 van WIJ. VLISSINGEN - De voetbalsters van Smerdiek en IJzendijke hebben za terdag hun derde wedstrijd in de eerste klasse gewonnen. Smerdiek versloeg Reiger Boys 2 met 6-2 en IJzendijke was met 2-0 te sterk voor WIJ. Oostkapelle verloor in dezelfde poule met 3-0 van Delta Sports'95. Zaterdag. Eerste klasse. WIJ-IJzendijke 0-2: In de eerste helft speelde de ploeg van Guust van de Velde goed en kwam het in IJsselstein op 0-1 dankzij een doelpunt van Kelly van Leeuwen. Maud Kui pers verdubbelde die stand door een vrije trap raak te schieten. In de tweede helft behield IJzendij ke de voorsprong. Daardoor blijft het team goed meedoen in de eer ste klasse. Zondag. Derde klasse. GSBW-Honte- nisse 0-6: Hontenisse had in het eerste kwartier nog enige moeite om in het ritme te komen, maar kwam nog voor de rust op 0-1 en 0-2 door doelpunten van Mandy Roels en Lisan van den Broek. Nadat het kort na de hervatting 0-3 was geworden door een treffer van Bonne van Kruijssen, was het duel met de nummer laatst snel gelopen. Lisan van den Broek en Mandy Roels (2x) tilden de score daarna naar 0-6. Vivoo-Terneuzen 4-1: Terneuzen kwam voor de rust verrassend op 0-1 door een doelpunt van Sibel Asanov, maar werd in de tweede helft alsnog overlopen. Vivoo boog de achterstand in een tijds bestek van twee minuten om in een 2-1-voorsprong en kwam daar na niet meer in gevaar. Via 3-1 werd het uiteindelijk kort voor tijd 4-1. De basis voor de afgetekende over winning werd in de eerste helft gelegd. De ruststand was 42-14 in* het voordeel van de Terneuzense vrouwen. „Vanaf het begin heb ben we de tegenstander onder druk gezet. Ze kwamen er niet aan te pas", zei Van Ham. In de eerste periode liep Schelde- VENRAY - De tafeltennissers van TTC uit Middelburg hebben zater dag ook hun derde wedstrijd in de eerste divisie verloren. Op be zoek bij Red Stars uit Venray werd het 9-1. Het zit de Walcherse nieuw komer in deze klasse niet mee. In de eerste drie speelronden stond TTCM tegenover de drie ploegen die de huidige top drie van de ranglijst vormen en er moest vaak met invallers gespeeld wor den. Tot nu toe werd één dubbelspel partij gewonnen (door Sören de Witte en Mark Hackenberg) en won De Witte zes enkelspelduels, waaronder eentje in Limburg. TTCM staat nu op de laatste plaats van de ranglijst, twee pun ten achter TTC Van Herwaarden, dat over twee weken op bezoek komt in Middelburg. sport uit naar een 23-6-voor- sprong. „Eigenlijk was toen de wedstrijd al gespeeld." Ook verde digend stond het goed bij Schelde sport. De Tilburgse studentes, die kennelijk nog niet goed op elkaar waren ingespeeld, wisten slechts 28 punten te maken. Van Ham vond het van zijn team een sterke collectieve prestatie, want Pendra gon blijft altijd een lastige te genstander voor Scheldesport. „In de oefenduels begonnen we rustig en gingen we pas op het einde meer druk zetten. Nu heb ben we de rollen omgedraaid. Dat pakte meteen goed uit. Pen dragon was al snel kansloos." Opmerkelijk was dat Danielle van den Heuvel haar totale productie van dertien punten, waaronder twee driepunters, in de eerste helft maakte. Van den Heuvel was goed op dreef via de fastbreak. Julia Fuertes Cabello was top- scoorster met zeventien punten. De Spaanse centerspeelster was moeilijk af te stoppen onder de basket. Marjolein Bruurs was goed voor twaalf punten. Zaterdag wacht de uitwedstrijd te gen het tweede team van BC Vlis- singen. „Ik verwacht een moeilij ke tegenstander, maar dit is een prima start", aldus Van Ham. Zaamslag-Weidevogels 13-17: Zaamslag bood vooral voor rust (7-9) prima weerwerk tegen de ti telkandidaat, maar moest na rust het hoofd buigen voor de Bleiswij- kers. Zaamslag liet zich niet impo neren door het lengteoverwicht bij de mannen en trok zich op aan het verzorgde spel van Weidevo gels. „Jammer was alleen dat we zeven opgelegde kansen misten", zei coach Carlo de Waele. Net als tegen DSO kreeg Zaam slag in de eerste minuten na rust te veel en te snel tegentreffers te incasseren. Het gat liep op tot ze- ',v De Schelde-Spio 3-2: De Schelde keek al vroeg tegen een-o-2-ach- terstand aan. Niek Kampman, speler/coach bij De Schelde, wis- ven punten, waarna Zaamslag slechts nog aan schadebeperking kon doen. „Dit is geen schande, Weidevogels is feitelijk een twee deklasser", aldus De Waele. 't Capproen-Luctor 15-9: Na een nerveuze start en een 4-1-achter- stand knokte Luctor zich half- koers terug de partij in (6-6). Na rust werd het zelfs 6-8. In het laat ste kwartier vond de thuisploeg ineens wel de korf en stelde men in no-time orde op zaken. Vrouwen. Tweede klasse. Dor- drecht-Rapide 2-0 (1-0): Het grootste deel van de eerste helft stond Rapide onder druk. Dat overwicht van de thuisploeg werd in de vijftiende minuut uitge drukt in de 1-0. In de slotfase van de eerste helft kwam Rapide wat beter in de wedstrijd. Ook in de tweede helft bood het meer tegen stand en zag het zelfs een treffer afgekeurd worden. Toch kon Rapi de niet voorkomen dat Dordrecht na tien minuten op 2-0 kwam uit een strafcorner. Daarna dwong Ra pide eigenlijk te weinig af om iets in de score te veranderen. Het was toch een pechmiddag voor Rapide, want Laurien Cleij- man viel uit met een vleeswond aan haar scheenbeen en Stephanie van Haperen moet het veld rui men met een neusverwonding. Vierde klasse. Souburgh-Olym- pia 2-4 (1-2): Een uitstekend spe lend Olympia was vrijwel de gehe le wedstrijd de bovenliggende par tij. Na tien minuten resulteerde dat in 0-1 door Guusje Ceelen. Nog geen tien minuten later liet Kirsten van der Peijl na een fraaie aanval met een mooi doelpunt 0-2 noteren. Op slag van rust kreeg de T'l IJzendijke voor rust op rozen Vierde klasse. FC Axel-De Meeuwen 5-2 (2-1). Renee van de Berg 1-0, Mariët Bakker 2-1, Linda van Meurs 3-2, Alicia Huijsman 4-2, Inge Suy 5-2. Vijfde klasse. Graauw-Steen 1-2 (1-1). 0-1 e.d. Graauw, Iris Lauwerijs 1-1, Laura Willaert 1-2. SVD/Volharding-HW'24 0-17 (0-8). Doelpuntenmakers: Jorina Mulder 7, Marieke Kwast 4, Nathalie Jeras 2, Ma- ra Fassaert 2, Francesca Hiemstra 1. e.d. SVD 1. Vijfde klasse. Halsteren-Vogelwaar- de 0-5 (0-1). Scoreverloop: Daisy Bracké 0-1, Elodie Nafa 0-2, Iris Corne- lissens 0-3, Francis Collet 0-4, Daisy Bracké 0-5. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport zijn de competitie in de tweede klasse zuid uitstekend begonnen. De ploeg van coach Mar tin van Ham won in Tilburg met 60-28 van Pendragon 2. door Jaapjan Ritsema TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag verloren zaterdag in de derde klasse van Weidevogels. Coach Carlo de Waele vond dat geen schande. ■Hfl door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van de Schelde hebben zaterdag de eer ste thuiswedstrijd moeizaam ge wonnen. De zege voor de Terneu zense mannen was wel verdiend. De Bruinvis was met 3-9 te sterk bij De Warande 4. door Peter Snelders Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Jeffrey Courtens 5, Marco van Reeu- wijk 2. Scores Luctor: Pieter Kousemaker en Adri de Jonge 3, Evi Lauret, Karlijn den Hollander en Jasper de Pooter 1. Fortis 6-BKC 8-15. Scores BKC: Koen de Bliek en Jonas Kloet 4, Anne de Koster 3, Kirsten Willemsen 2, Ri- cardo de Reus en Jan-Willem de Grootte 1 HULST - Het jeugdige Rapide kon de fraaie competitiestart tegen Fo- rescate in de tweede klasse geen vervolg geven. Het team van Mark-Jan de Jonge verloor in Dor drecht met 2-0. De vrouwen van Olympia pakten opnieuw winst in de vierde klasse. Met 4-2 werd thuisploeg Souburgh verslagen. Ook de mannen van die Terneuzen se vereniging boekten hun tweede zege. In dezelfde vierde klasse wa ren de mannen van Rapide veel te sterk voor Zundert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 72