oogst bewondering in Engeland SPORT 11 OVER DE GRENS Ik denk ook dat veel mensen een beetje verblind zijn geraakt door de eerste drie duels Wat ik na dat doelpunt dacht? Dit wordt weer een lastige middag wilt halen moet je top zijn." Wie staan er de komende tijd op en welke spelers haken in een vroegtijdig stadium al af? Siere veld en Van Leiden behoren tot het selecte groepje persoonlijkhe den binnen de selectie van Hoek. Of het nu goed of slecht is, na een wedstrijd staan ze er om vragen te beantwoorden en uitleg té ge ven. Waar anderen het liefst via een achterdeur richting kantine of bus gaan. Die spelers zie je vaak alleen als het tijd is voor een polonaise. Voor veel voetballers van Hoek is het tijd voor zelfre flectie. Of zoals Kenny Verhoene het in Veenendaal verwoordde: „Misschien begrijpen veel spelers nu dat ze moeten stoppen met lie ve jongetjes te zijn." Zeker als Hoek niet voor de twee de keer in vier jaar tijd het lacher tje van de topklasse wil worden. Sommige jongens durven een ander niet in te spelen en kiezen dan voor een lange haal Southampton beleeft, mede door hem, de beste start aan een sei zoen in de Premier League sinds de oprichting van de club. The Saints hoeven na zes speel ronden alleen Chelsea voor zich te dulden. Pellè, goed voor vier doelpunten, krijgt hiervoor als vanzelf applaus. Hoewel niemand hem meer als een miskoop durfde te typeren, maakte zijn treffer tegen Queens Park Rangers hem definitief tot één van de revelaties van het sei zoen. Bij een gelijke stand trapte invaller Shane Long een voorzet richting de tweede paal, precies op het hoofd van Dusan Tadic, overgekomen van FC Twente. De Serviër kopte naar beneden, rich ting Pellè. Een acrobatisch hoog standje volgde. Pellè tikte de bal voor die de grond raakte met rechts omhoog, lanceerde zich met zijn andere been en scoorde met een omhaal. De vreugdekreten op de tribunes van het St. Mary's Stadium hiel den minutenlang aan. Pellè, erg tevreden met zichzelf, liet zich meeslepen door de eufori sche stemming. Hij gebruikte een interview na afloop om de eredivi sie een kleine sneer te geven. „Het kostte een paar weken om te wennen aan de Premier League", gaf hij aan. „In Nedèrland kon ik op tachtig procent spelen. Hier moet je elke keer minimaal 110 procent brengen. Je staat telkens tegenover sterke verdedigers, on geacht welk team je treft. Maar een verrassing? Ik geloof in me zelf. De trainer doet dat doet ook. We willen met z'n allen een per fect afgestemde voetbalmachine worden." Koeman probeerde het moment van brille niet af te zwakken. „On gelooflijk", zei hij later. „Deze goal gaat de hele wereld over. Als je al op deze manier scoort, doe je dat bij een voorsprong van 4-0. Pellè maakt de winnende." Vol gens de spits kwam dat niet uit de lucht vallen. „Ik zei enkele mi nuten eerder tegen mezelf: Tk moet nu een doelpunt maken.' Het team had een ingeving van een speler als ik nodig." Waar of niet, Southampton snak te inderdaad naar lucht. Vier da gen eerder versloeg de ploeg Ar senal in het Emirates Stadium in de strijd om de League Cup (2-1), dankzij een fantastische knal van Nathaniel Clyne. Koeman wilde zijn spelers als be loning een dag vrij geven, maar kreeg tot zijn verbazing het ver zoek het verlof in te trekken. Pel lè: „We wilden per se winnen van Queens Park Rangers. Verslap pen kon niet." Koeman, die het ego van Pellè als geen ander kan bespelen, sprak de verwachting uit dat er meer hoogtepunten gaan volgen. „Dit kan hij volhouden", sprak de coach die hem bij Feyenoord zag opbloeien. „Hij weet wat hij moet doen dit niveau te halen. Pellè is al 29 jaar. We geloofden altijd in hem. Nu laat hij zien waarom." Barcelona blijft zijn goede reeks in de Spaanse competitie voorzetten. Zaterdag wonnen de Catalanen thuis met 6-0 van Granada. De Braziliaan Neymar maakte een hattrick. Lionel Messi nam twee tref fers voor zijn rekening en de Kroaat Ivan Rakitic scoorde eenmaal. Barcelona heeft na zes wedstrijden zeventien goals vóór en nul tegen. Mede dankzij een doelpunt van Robin van Persie boekte Manchester United zijn tweede competitiezege van het seizoen. De ploeg van Louis van Gaal won met 2-1 van West Ham United. Wayne Rooney, die later direct rood kreeg, nam het andere doelpunt van de Mancunians voor zijn rekening. Paul Verhaegh werd zondag matchwinner bij FC Augsburg. Dankzij een benutte penalty van de international won zijn ploeg op eigen veld met 1 -0 van Hertha BSC. Juventus en AS Roma blijven foutloos in de Serie A. Beide ploegen wonnen zaterdag en staan daardoor als enige op vijftien punten uit vijf duels. Juventus gaf Atalanta Bergamo met 3-0 klop, Roma was op eigen veld te sterk voor AS Roma: 2-0. Napoli - met Jonathan de Guz man als invaller - won met 1-0 bij Sassuolo en staat achtste. In België gaf Standard Luik een zeker lijkende zege uit handen tegen Lierse SK. De tegenstander van Feyenoord in de Europa League (don derdag) leidde met 2-0 door twee doelpunten van oud-Ajacied Jelle van Damme, maar in blessuretijd maakte Lierse de gelijkmaker. Stan dard blijft daardoor hangen in de middenmoot van de Belgische com petitie met twaalf punten. Koploper Anderlecht heeft er 21. Kenny Verhoene MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 Giovanni Siereveld Reguillo Vandepitte (5) is in een fel duel verwikkeld met GVW-invaller Ismail Ouaddouh. Vandepitte speelde centraal achterin op de plek van de gepas seerde Lionel Fitsch. foto Erich Snijder/Orange Pictures Gert-Jan van Leiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71