Experiment Winnende omhaal Pellè 10 SPORT TOPKLASSE Zeeuws-Vlaamse topklasser gaat voor de derde keer op rij onderuit. Ook GVW straft persoonlijke fouten af: 4-1 Zou Barcelona degraderen als ik er een jaartje zou gaan kee pen? Tijdens het typen van de vorige zin heeft West Ham de aansluitingstreffer gescoord te gen Manchester United. Het verband tussen het eerste en het tweede is de combinatie van defensieve kwetsbaarheid en offensieve wereldtop. Niets ten nadele van mijn keepers kwaliteiten overigens. Zaterdag schakelde ik in bij Man United-West Ham en het eerste wat ik de commentator hoorde zeggen, was: „Di Maria naar Rooney, Van Persie en Fal- cao kiezen positie." Dat is een zin van een kleine 150 miljoen euro. Toch was dit de ploeg die vorige week met 5-3 verloor van het gepromoveerde Leices- ter City. Nooit eerder incas seerde United vijf goals tegen een promovendus. Ook verlo ren de Mancunians voor het eerst sinds 1984 na een voor sprong van twee goals. Ik weet het nog goed, ik was min drie. Vooralsnog schrijft Van Gaal dus geschiedenis, maar nog niet naar tevredenheid. Om Van Gaal zelf te parafraseren: "Vallen zij nu zo goed aan of verdedigen wij nu zo slecht?" Dat laatste dus. Ie kunt het hui dige United zien als een inte ressant experiment: wat krijg je als je een juniorenverdedi ging koppelt aan een aanval van wereldklasse? Een beetje zoals je vroeger bij het compu terspel FIFA 98 Zinedine Zida- ne naar FC Groningen haalde om te kijken wat er dan ge beurt. Bij United levert het vooralsnog uitslagen op als 5-3 en een doelsaldo van 11-9. De doelpuntenmaker tijdens de eerste zin van dit stukje is Diafra Sakho, deze zomer nog aangeboden aan Feyenoord. Dit seizoen scoorde hij al drie keer zoveel als Robin van Per sie. Martin van Geel koos ech ter voor een experiment: wat gebeurt er als je een moeilijk scorende ploeg koppelt aan een Brits-Turkse spits die geen spits is? Ik zit me ineens af te vragen of Feyenoord zou degraderen als ik er een jaartje technisch di recteur zou zijn. VEENENDAAL - Soms spookt het wel eens door zijn hoofd. Laat het alsjeblieft niet zo'n seizoen als vier jaar geleden worden, denkt Giovanni Siereveld dan. Hoek de gradeerde destijds roemloos uit de topklasse en dat is een erva ring die de aanvoerder niet nog een keer mee wil maken. Dat zijn gedachten deze weken af en toe terug gaan naar dat rampseizoen is niet zo vreemd. Want er zal op korte termijn toch echt iets moe ten veranderen, wil Hoek niet op nieuw het lachertje van de top klasse worden. Toegegeven: het seizoen is nog maar net op gang. Maar na drie ne derlagen op rij begint het al een beetje te schuren bij Hoek. De ploeg stapelt persoonlijke fout op persoonlijke fout en staat mede daardoor steeds met lege handen. In defensief opzicht laat de ploeg te veel steken vallen, waardoor Hoek steeds in de achtervolging moet. Tegen GVW slikte de Zeeuws-Vlaamse ploeg zaterdag in de eerste helft voor de vierde keer op rij (minimaal) twee goals. Hoek moet daardoor steeds in de achtervolging en laat dan vaak pas het ware gezicht zien. Als het te laat is. Siereveld trok in Veenendaal het boetekleed aan, nadat zijn blun der het duel een beslissende wen ding had gegeven. Ruim een kwar tier leek er weinig aan de hand voor Hoek, tot de aanvoerder werd aangespeeld. Siereveld draai de open naar zijn linkerbeen en speelde de bal te ver voor zich uit. Rechtsbuiten Martin van Eek zet te meteen druk en won het duel, de tot dat moment onzichtbare Sherwin Grot kreeg daardoor een vrije doorgapg. De spits passeerde Jordi de Jonghe in de korte hoek (1-0). Siereveld: „Wat ik na dat doelpunt dacht? Dit wordt weer een lastige middag." Net als tegen HHC Hardenberg (binnen vier minuten) en Excel sior Maassluis (binnen een tijds bestek van vijf minuten) duurde het niet lang voordat Hoek een tweede tegentreffer incasseerde. Grot liep weg uit de rug van Siere veld, werd op maat bediend en til de de bal over de uitgekomen De Jonghe (2-0). „Het doel was om voor rust eindelijk eens de nul te houden", zei Siereveld. „Dat lukte weer niet door een knullige per soonlijke fout. Dit keer van mij." Een van richting veranderd schot van Kyle Doesburg (2-1) bracht Hoek even terug in de wedstrijd en in het eerste kwartier na rust leek de 2-2 eerder te vallen dan de 3-1. Toen kantelde het duel en nam GVW het initiatief over. Pepijn Vangansbeke, halverwege in de ploeg gekomen voor Guillaume Clinckemaillie, kopte een bal van de doellijn en GWV-back Taoui- fik Adnane vuurde twee gevaarlij ke schoten af. De thuisploeg maakte daarna alsnog de 3-1. Siere veld kon de bal slechts half weg werken, Joey Snijders schoot raak. Acht minuten later strooide Roy Terschegget nog meer zout in de Hoek-wonden. Zijn schot hobbel de in de verre hoek binnen (4-1). Gert-Jan van Leiden, een week eerder nog actiefin het tweede en nu weer basisspeler, had zich verbaasd over de angst waarmee Hoek voetbalde. „Niet alleen als wij de bal hebben, ook bij balbe zit van de tegenstander. Sommige KARAKTERISTIEK jongens durven een ander niet in te spelen en kiezen dan maar voor een lange haal naar voren. Dat be- tekent iedere keer balverlies en dat omschakelen kost heel veel energie. Ik wilde na de 2-0 wat meer druk zetten om wat te force ren, maar toen ik achter me keek zag ik een enorm gat. Niemand deed mee." Na rust ging het een tijdje wat be ter, vond Van Leiden. „Dan denk je: de 2-2 kan vallen. En dan ma ken zij de 3-1...." Kenny Verhoene vroeg tijdens de rust aan zijn spelers of het een kwestie van 'niet willen' of'niet durven' was. „Ze zeiden dat 'niet willen' het niet was. Dan blijft er één optie over." De trainer vond zijn ploeg te wei nig energie uitstralen. „De menta liteit moet anders zijn. Tegen Har denberg kwamen we in kwalita tief opzicht te kort, zo eerlijk moet je zijn. Maar tegen Maas sluis en ook GVW was dat niet zo. Van mijn kant heb ik er alles aan gedaan, we reiken de jongens tijdens de trainingen en bespre kingen van alles aan. Maar bij per soonlijke fouten sta je machteloos als trainer." De trainer wil het tij keren met zijn ploeg. „Dat moet ook vanuit de spelers zelf komen", zei Ver hoene. „Ik denk ook dat veel men sen een beetje verblind zijn ge raakt door de eerste drie wedstrij den. Voor iedereen die dacht dat wij makkelijk de top zeven zou den bereiken is nu wel duidelijk dat dat niet het geval is. Eigenlijk moeten we gewoon opnieuw be ginnen, te beginnen zaterdag te gen Barendrecht. We geven hier op een kinderlijke manier vier doelpunten weg. Dit is de topklas se. Als je op dit niveau echt iets BLRTEHtANDS v? Zijn haar glom als vanouds, de scheiding zat messcherp en zijn wenkbrauwen waren keurig ge trimd. Alleen zijn baardje vertoon de enkele onzuiverheden. Verder oogde de ijdele spits nog exact hetzelfde als in zijn glorieperiode bij Feyenoord. In Engeland, zeker in Southampton, kan een dergelij ke zorg voor het uiterlijk normali ter op weinig waardering reke nen. Voor Pellè maken de mensen graag een uitzondering. De impact van de aanvaller op de resultaten van het team van trai ner Ronald Koeman laat geen ruimte voor sarcastische spreekko ren. Voor lieve jongetjes is geen ruimte bij Hoek door Barry van der Hooft GVW-Hoek 4-1 (2-1). 19. Sherwin Grot 1 -0, 22. Sherwin Grot 2-0, 45+2. Kyle Doesburg 2-169. Joey Snijders 3-1, 76. Roy Terschegget 4-1. Scheidsrechter: C. Prooi (Hel- levoetsluis). Aantal toeschouwers: 1000. GVW: Johan Jansen; Rodny Hof man, Wouter Bonke, Bart Hulsbos, Taoufik Adnane; Roy Terschegget, Simon Brouwer (16. Danny de Leeuw), Wilco den Hartog (80. Tom Oostinjen); Martin van Eek, Sherwin Grot en Joey Snijders (71. Ismail Ouaddouh). Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Gert-Jan van Leiden (79. Jelle de Schryver), Mateusz Kuzmicki (71. Thomas van der Haegen); Ky le Doesburg, Birgen Martens, Guil laume Clinckemaillie (46. Pepijn Vangansbeke); Nick de Groote. België: Zulte-Waregem - Anderlecht 0-2, KV Kortrijk - Royal Mouscron Péruwelz 3-0, KV Mechelen - Waasland-Beveren 2-0, Cer- de-Brugge - KVC Westerlo 1-2, KRC Genk - Sporting Charleroi 1-1, KAA Gent - KSC Loke ren 1-1, Standard Luik - Lierse SK 2-2. Anderlecht 9-21 KRC Genk 9-12 KAA Gent 9-17 Royal Mouscron 9-11 KVC Westerlo 9-16 Sp. Charleroi 9-11 KSC Lokeren 9-15 KV Kortrijk 9-10 KV Oostende 8-13 Cercle Brugge 9- 9 Club Brugge 8-13 Waasland-B. 9- 8 KV Mechelen 9-12 Zulte-W. 9- 6 Standard Luik 9-12 Lierse SK 9- 6 Duitsland: FC Schaike 04 - Borussia Dort- mund 2-1, SC Freiburg - Bayer Leverkusen 0-0, VfB Stuttgart - Hannover 96 1-0, 1.FC Koln - Bayern Munchen 0-2, SC Paderborn 07 - Borus sia Monchengladbach 1-2, VFL Wolfsburg -Werder Bremen 2-1, FC Augsburg - Hertha BSC 1-0, Hamburger SV - Eintracht Frankfurt 1-2. Engeland: Liverpool - Everton 1-1, Chelsea - Aston Villa 3-0, Crystal Palace - Leicester City 2-0, Huil City - Manchester City 2-4, Manches Bayern M. 6-14 FC Schaike 04 6- Borussia MG 6-12 Paderborn 07 6- B. Leverkusen 6-11 Bor. Dortmund 6- Hoffenheim 6-10 1.FC Koln 6- FSV Mainz 05 6-10 Hertha BSC 6- Hannover 96 6-10 VfB Stuttgart 6- Eintracht Fr. 6- 9 SC Freiburg 6- FC Augsburg 6- 9 Werder Br. 6- VFL Wolfsburg 6- 8 Hamburger SV 6- ter United - West Ham United 2-1, Southamp ton - Queens Park Rangers 2-1, Sunderland - Swansea City 0-0, Arsenal - Tottenham Hots pur 1-1, West Bromwich Albion - Burnley FC 4-0. Chelsea 6-16 Leicester City 6- 8 Southampton 6-13 West Ham U. 6- 7 Man. City 6-11 Liverpool 6 - 7 Arsenal 6-10 Everton 6- 6 Swansea City 6-10 Hull City 6- 6 Aston Villa 6-10 Sunderland 6- 5 Man. Utd 6-8 Stoke City 5 - 5 Tottenham H. 6-8 Queens Park R. 6 - 4 Crystal Palace 6 - 8 Newcastle Utd. 5 - 3 WBA 6 - 8 Burnley FC 6-3 Italie Italie: AS Roma - Hellas Verona FC 2-0, Atalan ta - Juventus 0-3, US Sassuolo Calcio - Napoli 0-1, AC Cesena - AC Milan 1-1, Chievo - Empo- li FC 1-1, Inter - Cagliari 1-4, Torino - Fiorenti- na 1-1. Spanje: Villarreal - Real Madrid 0-2, FC Barcelo na - Granada CdF 6-0, Atletico Madrid - Sevilla 4-0, Athletic de Bilbao - SD Eibar 0-0, Levante - Rayo Valiecano 0-2, Getafe - Malaga 1-0, Dep- ortivo la Coruna - UD Almeria 0-1 door Geert Langendorff FC Barcelona 6-16 Granada CdF 6- Atletico M. 6-14 Malaga 6- Valencia 5-13 Getafe 6- Sevilla 6-13 Espanyol 5- Real Madrid 6-12 Real Sociedad 5- Celta de Vigo 6-12 Athl. Bilbao 6- Villarreal 6- 8 Dep. la Coruna 6- SD Eibar 6- 8 Elche CF 6- Rayo Valiecano 6- 8 Levante 6- UD Almeria 6- 8 Cordoba CF 5- SOUTHAMPTON - Graziano Pellè kon na een imponerend begin bij Southampton al weinig verkeerd meer doen. Sinds zaterdag spreken fans over hem, als ware hij een wonder op voetbalschoenen. Zijn omhaal, goed voor de zege tegen Queens Park Rangers (2-1), maak te hem in één klap tot een cult- held. De Italiaan onderging de be wieroking met de routine van een filmster. De omhaal van Graziano Pellè.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70