Derdeklassers allemaal in het rechterrijtje nederlaag Oostburg Goes pakt ook in vierde duel volle mep SPORT 9 geven van Tim Bogaart zorgde De- rek de Booij aan de andere kant al - snel voor de 1-3 Jordi Verstraeten en A-junior Aron de Vilder be paalden de eindstand op 1-5. Steen-Oostburg 2-0: Het jeugdi ge Steen nam na twintig minuten via Ricardo van Trappen een i-o-voorsprong. De fysiek sterke bezoekers probeerden hierna de bakens te verzetten, maar de de fensie bij Steen onder leiding van een goede doelman Kjell Verdur- men gaf geen krimp. In de begin fase van de tweede helft kende Oostburg een licht overwicht, maar de gelijkmaker leverde dit niet op. In de 67e minuut bracht Kenneth Triest namens de thuis ploeg de 2-0 op het bord, waar mee de wedstrijd was beslist. Patrijzen-Sluiskil 7-2: Bij rust stond er al een 3-0-stand op het bord via treffers van Marlo Janis- se, Angelo Janse en Pascal Zoete- weij, de laatste uit een strafschop. Ook na de thee bleef Patrijzen sterker en Danny Faes ixen An war Roemeratoe maakten het hal ve dozijn vol: 6-0. In de slotfase profiteerde Randy Zandstra van de gemakzucht die er bij de thuis ploeg insloop door twee keer te gen te scoren: 6-2. Het slotak koord was echter voor de speler die ook die middag de score had geopend: 7-2 door Marlo Janisse. Aardenburg-Hontenisse 4-2: De eerste 25 minuten waren de bezoe kers duidelijk de baas op het veld en het was dan ook verdiend dat Wouter Leeraert de score opende: 0-1. Na de 1-1 van Jordy de Ruijs- scher verzuimde Toon van Parijs nog voor rust de 2-1 op het bord te brengen. Deze kwam er na de thee echter alsnog via Niek Bare- man, waarna Hubert-Jan Roelans de bezoekers weer langszij bracht: 2-2. Jan Meijaard bracht de stand op 3-2, waarna Toon Van Parijs de wedstrijd in het voordeel van Aar denburg besliste: 4-2. IJzendijke-Koewacht 5-1: On danks het gemis van zeven basis spelers was een fel IJzendijke van af het begin de bovenliggende par tij. Na de openingstreffer van Luc van Waes (1-0), nam Koewacht kort het initiatief over wat de ge lijkmaker van Ruud Martens ople verde: 1-1. Al snel nam de thuis ploeg het heft weer in handen en nog voor rust bekroonde Job Wiersum een fraaie aanval met de 2-1. Dezelfde speler bracht in de tweede helft ook de 3-1 op het bord, waarna Kevin Burke en San- der van Buren (strafschop) in de slotfase de eindstand op 5-1 be paalden. Poortvliet was uiteraard tevreden met de overwinning, maar niet met het spel. Vooral voor rust, waarin Goes al in de derde mi nuut via Salim Sandee op voor sprong kwam, leed de ploeg veel balverlies. „De tegenstander speel de de lange bal. Je moet dan dicht op elkaar spelen, maar we bleven achterin te veel hangen", analy seerde Poortvliet. Toch kreeg zijn ploeg genoeg kan sen om met 2-0 of 3-0 te gaan rus ten. „Voorin speelden we wat on gelukkig", vond de trainer. „Als je voor rust nog één keer scoort, speel je veel gemakkelijker." Het duurde nu tot de 82e minuut voordat Goes een wat ruimere marge had. Rob Schalkoort kreeg na een fraaie combinatie met Bart Deprez een schietkans. De sterke keeper van Kocatepe keerde het eerste schot, maar was kansloos bij de rebound: 2-0. Kort voor tijd was Bart Deprez ook betrokken bij de 3-0. Hij bracht Trung Tran in kansrijke positie. De rechts back faalde niet: 3-0. Goes-Kocatepe 3-0 (1-0), 3. Salim Sandee 1-0, 83. Rob Schalkoort 2-0, 89. Trung Tran 3-0. Scheidsrechter N. Mourabit (Gouda). Rode kaart: C. Gür (elftalbegeleider Kocatepe). Geel: E. Constancia, B. Akdil (beiden Kocate- pe). RIA W-Alljance 0-2: Een bruta ler en met meer inzet spelend Al liance was de thuisploeg in het eerste kwartier duidelijk de baas. Hierna kwam RIA W beter in zijn spel, echter zonder dat dit veel uitgespeelde kansen oplever de. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud toen een af standsschot vanaf de zijkant wat gelukkig in de kruising eindigde: 0-1. Kort hierna zag een dit sei zoen toch al moeilijk scorende thuisploeg spits Pieter Cornelis geblesseerd het veld verlaten. Vijf minuten voor tijd beslisten de Brabanders de wedstrijd in hun voordeel door 0-2 aan te tekenen. Philippine-Internos 2-2: Al na vijf miauten keerde Philippi- ne-doelman Jeffrey Wuytack een strafschop en voorkwam zo een vroege achterstand voor zijn ploeg. Mede hierdoor kon Maar ten van Hecke in de veertiende minuut de openingstreffer op zijn naam brengen: 1-0. Kort voor de thee verzuimde Ronald van de Wege om deze voorsprong te ver dubbelen. Met nog een kwartier te gaan deed Lunven Vermeer dit echter alsnog: 2-0. Internos bleef ook na deze tegentreffer met goed combinatievoetbal de aanval zoe ken wat na de 2-1 uit een vrije trap, via een treffer in blessuretijd alsnog een punt opleverde: 2-2. RCS-BSC 1-1: Het eerste kwartier weggekomen. Doelman Dennis Wondergem had een aantal goe de reddingen. Jonahtan Weever redde op de doellijn. „Maar ik denk dat wij de grootste kansen hebben gecreëerd. Voor rust was Breskens sterker omdat het in de organisatie niet klopte. We had den het plan om druk te zetten, maar kwamen iedere keer een stap te laat. Spelers moeten besef fen dat ze hun teamtaak moeten uitvoeren. Op het moment dat je het uitlegt, hoor je niemand. Als je er in de rust over begint, is het: ja maar. De ruimtes waren veel te groot. Ik was ontevreden over de eerste helft, maar in de tweede helft waren we vanuit de omscha keling met veel snelheid gevaar lijk. Dit hadden we even nodig." was voor de bezoekers, maar hier na zag trainer Michel Leonhart tot zijn genoegen hoe de Soubur gers het initiatief overnamen. Al snel leidde dit tot de openingstref fer van Nicky van Merriënboer via een uitval: 1-0. Kort voor rust kwamen de bezoekers langszij: 1-1 halverwege. Het ervaren BSC drong RCS, waarin Mervin Nie- mantsverdriet en Jordy Nijland ontbraken, in de tweede helft te rug. Verdedigend stond het echter goed bij de thuisploeg, maar aan vallend werd te vaak voor de lan ge bal in plaats van de combinatie gekozen. Doelpunten leverde het tweede bedrijf niet op, waardoor het tweede gelijkspel op rij voor RCS een feit was. Unitas'30-Clinge 3-0: Behalve de absentie van zeven basisspelers had Clinge ook nog het nadeel dat de wedstrijd op kunstgras werd gespeeld. Toen het na zes minuten ook nog 1-0 werd en even later Dion Weemaes gebles seerd het veld moest verlaten, leek het een erg moeilijke middag te gaan worden voor de ploeg van Gino van den Broecke. Met een goede Sjef van der Kinderen tus sen de palen hielden de met veel inzet spelende Zeeuws-Vlamin gen goed stand. Pas in de slotfase liep Unitas'30 uit 3-0. MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 Zeeland Sport-Luctor'88 2-4 (2-1). Stefan Boonman 0-1, Wouter van Bel- zen 1-1, Jordy Tuin 2-1, Nick Brusket 2-2, 2-3, Rutger van Rossum 2-4. door Koen de Vries GOES - De voetballers van Goes blij ven winnen in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Gisteren was de ploeg van trainer Jan Poortvliet met 3-0 te sterk voor het nog punt loze Kocatepe. Goes gaat samen met drie andere ploegen met twaalf punten uit vier wedstrijden aan de leiding. de rust toe door Jos van Belzen VLISSINGEN - De zes Zeeuwse ploe gen die uitkomen in de derde klas se A van het zondagvoetbal zijn na de vierde speelronde op de rang lijst allemaal in het rechterrijtje te rug te vinden. RIA W was op eigen veld niet opgewassen tegen Allian ce (0-2) net als Clinge bij Unitas'30 (3-0). RCS boekte een verdienste lijk 1-1-gelijkspel tegen BSC en Phi lippine zag in de slotfase een 2-0-voorsprong tegen Internos in rook opgaan. Breskens-speler Ned de Looze (blauw shirt) kopt de bal op het doel van Terneuzen. Keeper Dennis Wondergem zal redding brengen, foto Peter Nicolai Jeffrey Wuytack stopte een straf schop voor Philippine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69