HW'24 en Zeelandia beide gelijk Raymond Wolff breekijzer Vlissingen 8 SPORT DERDE KLASSE ZONDACVOETBAL Breskens buit overwicht in eerste helft niet uit en vertrekt met lege handen naar huis: 1-0. TERNEUZEN - Op de vierde speel dag van het nieuwe seizoen kwam zowel Zeelandia Middel burg als HVV'24 niet verder dan een 2-2-gelijkspel, Zeelandia Mid delburg tegen Madese Boys (uit) en HW'24 tegen MOC'17 (ook uit). Zeelandia staat nu tweede, HVV zesde. Madese Boys-Zeelandia Middel burg 2-2 (0-2): Net als twee we ken terug tegen Unitas (1-1) moest Zeelandia Middelburg in de uitwedstrijd tegen Madese Bos genoegen nemen met een gelijk spel. Achteraf overheerste het ge voel dat er meer in gezeten had. De Middelburgers namen al vroeg een o-i-voorsprong door Gennaro Eikenhout en na 22 mi nuten werd het zelfs 0-2 door Daniel Wissel. Het keerpunt in de wedstrijd lag kort voor de rust, toen Jarreau Manuhuwa een straf schop miste. Madese Boys putte daar moed uit en kwam na de her vatting binnen zeven minuten te rug tot 2-2. In de 53e minuut scoorde Jürgen van Dijk de 1-2 en in de 60e minuut maakte Wessel Verschuren 2-2. Zeelandia nam daarna het initiatief weer over, maar verder dan een opgelegde kans voor Daniel Wissel kwamen de bezoekers niet. MOCT7-HW24 2-2 (2-1): HVV -trainer Ralph Zegers had voor het duel met koploper MOC'17 ge tekend voor een gelijkspel, maar hield er achteraf gemengde gevoe lens aan over. „Na rust waren we heer en meester", zei hij na af loop. „We hebben de kans om toe te slaan toen laten liggen." De Zeeuws-Vlamingen keken al vroeg tegen een achterstand aan. Aan twee kansen had MOC'17 vol doende om naar 2-0 weg te lopen. Kort voor rust hervond HVV'24 zich toen Jari Vyaene voor 2-1 zorgde. Een kwartier na de hervat ting bracht Ali Eryürük de stand weer in evenwicht. Tien minuten voor tijd draaide Jari Vyaene fraai weg maar de spits raakte de bal verkeerd voor de 2-3. TERNEUZEN - In een wedstrijd met twee gezichten stuurde Terneu zen debutant Breskens gisteren met lege handen naar huis. Mare Verwei werd direct na rust match winnaar (1-0) in een matige wed strijd, waarin beide teams diverse kansen onbenut lieten. In het besef dat verzuimd was om minstens een punt mee te ne men, droop Breskens met een slecht gevoel af. De jonge links achter Niels Gouka, die voor rust met zijn rushes langs de lijn veel gevaar stichtte, mocht niet mop peren dat scheidsrechter Nijsse de kaarten op zak hield, toen hij in de slotfase een paar keer zon der oog voor de tegenstander mee- KAMKTBtfftlBC In Grootebroek schatte Vlissingen zijn krachten op waarde. Pen- nings: „Wij zijn een aanvallende ploeg, maar vandaag hebben we gezien dat we ook vanuit een op dracht kunnen spelen. We lieten onszelf inzakken om de tegenstan der te lokken. Daardoor kwamen ze ver van hun eigen doel te spe len, terwijl ze achterin niet al te snelle mensen hebben." Kort voor rust werd de strijdwijze dogenloos ingreep. „Dit was geen ploeg om van te verliezen", stelde Johnny de Jaeger gelaten vast. „Ze wisten het gewoon niet in de eer ste helft. Dan moet je doordruk ken. Maar na de 1-0 waren we het kwijt. Het is doodzonde dat we het zo weggeven." Trainer Arjan Human zocht de oorzaak voor de ommekeer in de instelling van te veel spelers. „Het was natuurlijk geen polonaise in de kleedkamer. We moeten voor al naar onszelf kijken", zei hij over de beslissende treffer waar volgens velen een luchtje van bui tenspel aan zat. „Je kunt dit soort wedstrijden niet winnen op zeventig of tach tig procent. We hebben in de eer ste helft een paar heel goede kan sen gecreëerd, maar hadden na rust niet dezelfde instelling. Voor rust waren we de bovenliggende partij. In de tweede helft hadden we niet veel meer in te brengen. Edwin Brand zat er op een gege ven moment helemaal doorheen, maar heeft wel negentig minuten alles gegeven. Daar kunnen ver schillende spelers een voorbeeld aan nemen." Breskens kon niet meer wisselen, omdat de aangeslagen doelman Den Dunnen na de 1-0 het veld ruimde voor Thijs van Houte. Kjeld Verschorre was erin geko men voor Jan Willy van de Broecke en de ingevallen rechts back Jeffrey de Koning liep na een ongelukkige charge ook al trekke benend over het veld. De bezoekers liepen op hun tand vlees, ook al omdat na de rust vaak zonder succes direct de diep te werd gezocht en dat veel kracht kostte. Human: „We zitten |M» volop in een leerproces. Ik hoop dat ze er iets van meenemen. Ook van de positieve dingen." Voor de thuisploeg was de tweede zege op eigen veld een opsteker. „Dit is goed voor het vertrouwen", zei Wesley Visser, die in een pril sta dium is geconfronteerd met het afhaken van twee spelers. De Belg Jeffrey van Gucht en Railison Cristina zijn gestopt. „Om pri- vé-redenen", zei de oefenmeester. Daar staat tegenover dat Niels Burm na mislukte avonturen bij Biervliet en het Belgische Wachte- beke weer meetraint. Visser: „We willen in de winter stop de selectie weer op twintig man hebben." De trainer erkende dat zijn ploeg voor rust goed was beloond. Via via kwam de bal bij Josimar Pattinama terecht. Met een lob rondde hij doeltreffend af. Na de pauze maakte De Zoua ven gelijk. De entree van Raymond Wolff (als invaller voor Salim ben Sel- lam) was daarna de sleutel tot suc ces. Na 76 minuten leverde hij de assist aan Pattinama (1-2) en drie minuten later gooide hij zelf de wedstrijd in het slot, 1-3. De mooiste goal viel in de slotmi nuut. Hoessein Bouzambou nam de bal één keer op z'n pantoffel: 1-4. Schoondijke-Corn Boys 1-2: In een wedstrijd tussen twee aan el kaar gewaagde ploegen werd de score na rust geopend door We sley Winnen: 0-1. Na de gelijkma ker van Niek Haartsen (1-1), kreeg Arek Nicolajczin een uitgelezen kans op de 2-1, maar zijn inzet vanaf de stip werd gestopt door Ali Yilmaz. In blessuretijd viel de winnende treffer aan de andere kant: met zijn tweede treffer be zorgde Wesley Winnen de Boys de drie punten: 1-2. Vogelwaarde-Biervliet 1-5: In een boeiend eerste kwartier scoor den Derek de Booij en Tim Boog- aart namens de bezoekers, met tussendoor een tegentreffer van David Smit: 1-2. Na de thee kwam Vogelwaarde fel uit de startblok ken, wat enkele kansjes oplever de, die niet werden benut. Op aan- lit!»! m m 'h door Eddy van der Hooft Terneuzen slaat na door Peter van Kouteren Terneuzen-Breskens 1 -0 (0-0). 47. Mare Verwei 1-0. Scheidsrech ter: R. Nijsse (Oost-Souburg). Ge le kaart: Yannick Vinke (Bres kens). Aantal toeschouwers: 350. Terneuzen: Dennis Wondergem; Quincy Poortvliet, Shurandall van Uijtrecht, Jasper van Asten, Johna- than Weever; Mare Verwei, Liam O'Shea (63. Jarno Waebeke), Dou- we de Kok; Jamie Rademaker (9. Hasan Basagac), Can Kiran, Sonny Huitema (68. Giovanni Lekaj). Breskens: Roy den Dunnen (47. Thijs van Houte); Tom Meijer (63. Jeffrey de Koning), Tim van Has selt, Wim Vet, Niels Gouka; Bart van den Hemel, Johnny de Jaeger, Edwin Brand, Yannick Vinke, Jan Willy van de Broecke (63. Kjeld Verschorre); Ned de Looze. door Rudy Boogert GROOTEBROEK - Vlissingen heeft op gepaste wijze revanche geno men op zichzelf. De 4-1-thuisneder laag van vorige week tegen Chabab werd gisteren vakkundig gecoun terd. Op bezoek bij De Zouaven in Grootebroek ging de Walcherse hoofdklasser nu zelf met een 4-1-overwinning terug naar huis. Biervliet profiteert van De Zouaven-Vlissingen 1-4 (0-1). 41. Josimar Pattinama 0-1, 54. Pieter Koopman 1-1, 76. Josimar Pattinama 1-2, 79. Raymond Wolff 1-3, 90. Hoes sein Bouzambou 1-4. Scheidsrechter: L.P. Eleveld (Gieten). Gele kaart: Frank Abbring (De Zouaven). Aantal toe schouwers: 480. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een afgeteken de 1-5-zege bij Vogelwaarde en het verlies van Oostburg bij Steen (2-0), is Biervliet na vier speelron den de nieuwe lijstaanvoerder in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Niek Haartsen, hier op archieffoto, bezorgde Schoondijke de gelijkmaker tegen Corn Boys. foto Mark Neeiemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68