Peter Dieleman leidt Zaamslag in 'n halfuurtje langs WC'68 mmmm —EIEr —5= SPORT 7 Eerste nederlaag Spui in topper tegen Colijn WC'68 is na het vertrek van acht spelers dusdanig verzwakt dat de ploeg uit Halsteren dankzij haar I (vierde) nederlaag met nul pun- I ten onderaan staat. Zaamslag is na zaterdag terug te vinden op I plaats acht. De Zeeuws-Vlamingen legden al snel de zwakke plekken bloot. In de eerste minuut sneed Peter Die- leman vanaf de rechterkant naar binnen, zette twee tegenstanders op het verkeerde been en scoorde met zijn linker fraai in de korte hoek: 1-0. Drie minuten later werd er een overtreding begaan op Dieleman. Joris Rademakers schoot de vrije trap vanaf 25 me ter achter de kansloze WC-doel- man Sander Zwaan: 2-0. „Net als in de eerste drie duels kenden we een prima start door in de eerste vijf minuten te scoren", stelde Dieleman na afloop. Na de 2-o-voorsprong bleef de thuisclub de zwakke tegenstan der bestoken. „We hadden afge sproken vanaf hét begin druk te zetten", zei Van den Hemel later. Het pleitte voor de Brabanders dat ze bleven kiezen voor een voetballende oplossing, maar de ploeg van trainer Johan Sulkers moest daarvoor wel de tol beta len. Nadat inzetten van Koen Post en Dieleman werden gepareerd door Zwaan, was de doelman kansloos bij de derde treffer. De ij verige Michiel Leijte onderschep te de bal, bediende Jordy Bakker die oog in oog kwam met de doel man. De aanvaller van Zaamslag was niet zelfzuchtig en liet Diele man zijn tweede treffer aanteke nen: 3-0. „Ik verwijt me zelf wei eens dat ik te sociaal ben, maar Peter stond er beter voor. En hij wil als spits graag scoren", ver klaarde Bakker zijn keus. De ver dediging van WC kon vooral geen vat krijgen op het gevaarlij ke spitsenduo van Zaamslag. Na ruim een half uur had Dieleman al zijn hattrick te pakken. De spits, die met itame voor rust uit blonk, reageerde attent op een (mislukt) schot van Post: 4-0. Het betekende zijn zesde competitie treffer. „Ik had graag nog twee doelpunten gescoord. Met zo'n voorsprong sluipt er automatisch wat gemakzucht in." Zaamslag claimde nog een straf schop na een duwfout op Diele man, maar de overigens goed lei dende scheidsrechter Van de Luit- gaarden wuifde de protesten weg. Het hoogtepunt van de tweede helft vormde het doelpunt van Bakker. Wie anders dan Diele man lanceerde zijn 'maatje' met een bal in de diepte. Bakker liep zijn tegenstander eruit en maakte met een prachtige lob over doel man Zwaan de 5-0. Daarna zakte het tempo bij de thuisclub. WC kwam aanvallend niet verder dan een paar afstandsschoten, die de zestienjarige Zaamslag-doelman Gijs Dekker goed verwerkte. Van den Hemel spaarde Radema kers, Bakker en Peter Doens en gunde de jeugdspelers Stijn Dek ker (17), Jelle van Boom (18) en Justin Kolijn (20) de nodige speel minuten. Romano Ruytenburg (17) voldeed als basisspeler. Zaam- slag miste tegen WC zeven spe lers van de selectie door blessures en werk. Van den Hemel: „Het geeft aan dat we in de breedte sterker zijn geworden. We moe ten wel realistisch blijven. We zijn geen ploeg voor de top drie." Zaterdag wacht de lastige uitwed strijd tegen Bruse Boys. Guido Vinke keert dan terug bij de selec tie. In hoger beroep werd de doel man vijf van de zeven duels schor sing, voor de rode kaart tegen SSV'65, kwijtgescholden. KARAKTERISTIEKEN met slechts één punt. De verwij- allooi (SHO en Smitshoek). ten dienen te gaan naar de voor- Jaap Esser prees zich gelukkig gaande duels, waarin Kloetinge met zijn eerste basisplaats maar eerlijk gezegd begreep ik de trainer wel. Ik kon niet brengen werk ik aan die laatste tien pro cent." Misschien staat dat wel symbool voor heel Kloetinge. Die laatste tien procent... TOP vlissingen - Door een 3-0-over- winning op Spui is Colijnsplaatse Boys de enige ploeg in de vierde klasse A die nog foutloos is. Hans- weertse Boys verloor met 2-0 van Jong Ambon en Vlissingen won met 6-0 van Heinkenszand. SVD/Volharding won met 3-2 van Apollo'69 en staat in het linkerrij- tJ'e- Colijnsplaatse Boys-Spui 3-0: De eerste grote kans was voor Spui en hierna ging het gelijk op. In de tweede helft opende Youri Visser de score. Spui ging op jacht naar de gelijkmaker en invaller Bertus Zoeteweij prikte nog tweemaal raak voor 'Colijn'. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Zaterdag-tweedeklas- ser Zaamslag heeft in zijn eerste thuiswedstrijd op het pas gereno veerde hoofdveld uitgepakt met een 5-0 overwinning op WC'68. De hekkensluiter vormde zaterdag voor de ploeg van trainer Hubert van den Hemel de ideale tegenstan der. Zaamslag-WC'68 5-0 (4-0). 1. Peter Dieleman 1-0, 4. Joris Ra demakers 2-0, 25. Peter Dieleman 3-0, 35. Peter Dieleman 4-0, 59. Jordy Bakker 5-0. Scheidsrechter: M. v.d. Luitgaarden (Sliedrecht). Gele kaart: Michiel Leijte (Zaam slag), Jess Ernest, Miguel Mpanda (WC'68). Aantal toeschouwers: 200. Opstelling Zaamslag: Gijs Dekker; Maikel Krans, Joris Rademakers (61. Stijn Dekker), Hylke Stroo, Peter Doens (70. Justin Kolijn); Ro mano Ruytenburg, Michiel Leijte, Titiano Staes, Koen Post; Jordy Bakker (70.Jelle van Boom). MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 laatste tien procent ONS Boso Sneek-Capelle 0-2 (0-2). 30. Kou semaker 0-1, 32. Lopes 0-2. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 500. Spakenburg-Scheveningen 3-3 (1-1). 4. Tol 1-0, 22. Huntink 1-1, 56. Aldogan 1-2, 73. Maayen 1-3 (strafschop), 81. Tol 2-3, 90+2. Til- lema 3-3. Scheidsrechter: Koekoek. Toeschouwers: 2.100. Gele kaart: Tillema, Lanting (Spaken burg), Boks, Ros, Schwiebbe, Goeman (Scheve- ningen). Ajax AFC-SC Genemuiden 1-0 (1-0). 4. Mi- sa-Danso 1-0. Scheidsrechter: Bekebrede. Toeschouwers: 450. Gele kaart: Rose (Ajax AFC), Ties (SC Ge nemuiden). Excelsior M.-IJsselmeervogels 0-2 (0-1). 29. Van de Laar 0-1, 89. Burgerhout 0-2. Scheidsrechter: Huizinga. Toeschouwers: 800. Barendrecht - Sparta Nijkerk 1-1 (0-0). 79. Esa- jas 1-0, 84. Amarzagouio 1-1. Scheidsrechter: De Winter. Toeschouwers: 750. Gele kaart: Esajas (Barendrecht), Muller, Van Kammen (Sparta Nijkerk). HHC-FC Lisse 0-0. Scheidsrechter: Bronsvoort. Toeschouwers: 1.300. Rode kaart: 78. De Goede (FC Lisse/ 2x geel). Gele kaart: P Jurgens (HHC). GWV-HSV Hoek 4-1 (2-1). 20. Grot 1-0, 22 Grot 2-0, 45. Doesburg 2-1, 70. Snijders 3-1, 78. Terschegget 4-1. Scheidsrechter: Prooi. Toeschouwers: 1.000. Rijnsburgse Boys-Kozakken Boys 1-5 (1-3). 17. van de Leuv 1-0, 25. El Khayati 1-1, 34. Po- wel 1-2 (strafschop), 37. Bot 1-3, 74. Powel 1 -4, 88. Van der Waal 1 -5. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 1.200. Rode kaart: 33. Sardar (Rijnsburgse Boys). Gele kaart: Ali, Van Eeuwijk (Rijnsburgse Boys).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67