Pioniersprijs 2014 voor 'dwerg uit Serooskerke' OOS International De kale berg 22 ZEELAND VEERBOOT DE OOSTERSCHELDE De werkgroep PSDnet wil de 81 jaar oude veerboot Oosterschelde terug naar Zeeland halen en restaureren. i Bestel het boek nu voor 29,95 euro op www.200jaarzeeland.nl Ik ben gisteren terugge keerd uit Frankrijk. Met mijn PZC-collega Arjen en conculega's Bart en Mi chel van Omroep Zeeland zijn we de Mont Ventoux op ge fietst, de legendarische kale berg, waar het waait op de 1912 meter hoge top, waar de Britse wielrenner Tom Simp son in 1967 het leven liet en waarover Bert Wagendorp een prachtige roman heeft geschre ven. En waarop mannen van ze kere leeftijd willen bewijzen dat ze nog niet zijn uitgeblust. Daarom wordt hij ook wel de midlife mountain genoemd. De Mont Ventoux is een demo cratische berg. Het maakt niet uit of je snel of langzaam naar boven gaat, iedereen lijdt We zouden er geen wedstrijd van maken, hadden we van te voren afgesproken. Maar ja, me diamensen... die nemen ande ren graag de maat. In de auto naar Frankrijk sloop de concur rentie er toch in. Wie het eerst boven is krijgt het tweeper soonsbed in de stacaravan, spra ken we af. Michel, die dat bed de eerste avond al arrogant had opgeëist, herinnerde ons aan een uitspraak in De Avondetap pe: „Voetje aan de vloer is af." Oftewel: het telt alleen als je zonder stoppen naar boven rijdt. We waren nog niet begonnen of Michel, de best getrainde, reed uit ons zicht. Tot onze ver rassing kwamen Arjen en ik hem halverwege tegen, terwijl hij een banaantje stond te eten. Hij had twee keer staan kotsen en verzamelde weer moed. Wij hadden Bart net los gereden, dus ik betrapte me op de ge dachte: „Ha, de PZC 1 en 2", ook al was het natuurlijk geen wed strijd. Maar dat was te vroeg ge juicht, want even later kwam Michel ons soepeitjes voorbij fietsen, om enkele minuten voor Arjen de top te bereiken. En ik daar weer een paar minu ten achter. Tot Arjens ergernis was de app waarmee hij zijn rit bijhield on derweg uitgevallen, dus op in ternet is geboekstaafd dat hij niet meer dat 14,8 van de ruim 21 klimkilometers heeft gere den. Eigenlijk was dat tweeper soonsbed dus voor mij en niet dat minimatrasje naast de snur kende Bart. Eerlijk is eerlijk. VLISSINGEN - „Het is een buiten kansje", zegt Arjan van Gelder. Hij is één van de vier mannen ach ter PSDnet, stuk voor stuk liefheb bers van het maritieme erfgoed. Op hun website PSDnet.nl hou den ze, in beeld en met verhalen, de herinnering aan de oude pro vinciale veerdiensten in Zeeland levend. Zo kwamen Anders Hoen dervanger, Ricardo van Liere en Martien Stapper op het spoor van de Oosterschelde, die momenteel als voormalig partyship Willem Jan werkloos in Zwolle ligt te ver kommeren. Eigenaar Hans Borrel wil het schip verkopen. Een werf in het noorden des lands is belangstel lend. Aanvankelijk wilde de kandi daat-koper van het schip een pan nenkoekrestaurant maken. De be oogd exploitant is echter afge haakt, omdat de gemeente Zwolle het ligplaatstarief fors heeft ver hoogd. Volgens Borrel van 7000 naar 21.000 euro. Dat maakt het schip op die plek nagenoeg onver koopbaar, concludeert hij. Maar de kandidaat-koper heeft er ook wel oren naar het schip naar Vlis- singen te verplaatsen, aldus Van Gelder. Van Liere en Stapper zijn inmiddels een aantal keer naar Zwolle afgereisd om die mogelijk heid te bespreken. „Het wachten is op een akkoord van de gemeen- 2004-2005 Dolfijnenbureh Middelburg cherse bedrijf Overdulve Offshore Service (OOS) International te roemen. De 'dwerg uit Seroosker ke' sleepte eind vorig jaar uit het niets een miljardencontract in de wacht op de wereldmarkt. De ko mende acht jaar ondersteunt OOS International de Braziliaan se oliemaatschappij Petrobas bij de renovatie van dertig olieplat- forms. De klus is goed voor zeker 180 arbeidsplaatsen. Het bedrijf voldoet volgens de ju ry ruimschoots aan alle criteria om de prijs (5000 euro en een beeldje) te winnen, aldus woord voerder Jim Goedhart van de orga niserende Zeeuwse Connectie. „Durf, lef, vindingrijkheid, onder nemerschap en pioniersgeest. En het helpt ook de lokale Zeeuwse economie." Het was de tweede keer dat de prijs werd uitgereikt. De eerste was voor De Appelaere. De pu blieksprijs 2014 ging naar Snappic in Vlissingen, dat foto's uit smart- phone of tablet afdrukt. maandag Scholen schrijven geschiedenis De PZC maakt een boek over 200jaar Zeeland in samenwerking met leerlingen van 74 basisscholen. U krijgt dagelijks een voorproefje De jury van de jaarlijkse Zeeuwse Pioniersprijs kwam zaterdag su perlatieven tekort om het Wal- Victor Voor meer columns: www.pzc.nl/columns zij lader Oude door Marcel Modde Met 862 stemmen bleef Snappic LUXeXceL, de Bax-shop, OOS en Seafarm voor in race om publieksprijs Ernst Jan Rozendaal 1 De voormalige veerboot is omgebouwd tot partyship, maar wordt al geruime tijd niet meer gebruikt. De boot ver keert nog nagenoeg in de originele staat. Wat er niet op thuishoort, is het restaurantgedeelte dat op het achter schip is gebouwd. Daar stonden vroeger de auto's voor de overtocht, foto's PSDnet.nl ^„N.VE.SIT. ^[lta pZC verbindt door Marcel Modde MIDDELBURG - „Als je al een aantal jaren aan je bedrijf aan het bouwen bent en je zit in zwaar weer, je hebt geen cent te makken en weet niet hoe je de eindjes aan elkaar moet knopen, maar je gaat toch door. Uiteindelijk krijg je het toch voor elkaar en doe je iets wat voor Zeeland en Nederland uniek is. Dat is pionieren. Van een kleine jongen tot een begrip in de wereldwijde offshore-wereld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62