Sukkel ZEEUWS-VLAANDEREN Klauteren op Boerenhoeve Oppositie Sluis wil resultaat zien almanak Sinds de ingebruikname van een digitale vrachtwagensluis in Zelzate neemt het vrachtverkeer in Sas van Gent weer toe. ADVENTURE DAY 'Hét voelt als je familie verlaten SAS VAN CENT - Sas van Gent zucht onder een flinke toename van het aantal vrachtwagens door de stad sinds de ingebruikname van een digitale vrachtwagensluis bij Zelzate. Veel vrachtwagenchauffeurs zoe ken naar manieren om de sluis te ontwijken, zodat zij onbeboet toch langere tijd in de Vlaamse grensplaats halt kunnen houden. Oud-raadslid Wim ten Hoor, be woner van de Westkade, stelt vast dat het aantal vrachtwagens dat sinds de ingebruikname van de vrachtwagensluis bij Zelzate pas seert op de Westkade lijkt te zijn verdubbeld. „Ik ga dezer dagen precies tellen hoeveel het er per uur zijn, maar we hebben er enorm veel last van. Vaak zit je te shaken op je stoel. Terwijl hier nog steeds een verbod geldt. De gemeente heeft de borden im mers niet weggehaald, ook niet na de dreiging met juridische stappen door transportbedrijven en andere belanghebbende bedrij ven hier in en om Sas. En ook na discussie in Provinciale Staten." Als Ten Hoor het cijfermateriaal heeft verzameld is hij van plan er mee naar de gemeente en moge lijk ook de provincie te stappen. Een oplossing zou zijn dat de poli tie overtreders bij de grens op de bon slingert. De digitale vrachtwagensluis op het kruispunt Kanaalstraat-Sta tionsstraat-Kerkstraat legt de be doelingen van vrachtwagenchauf feurs in Zelzate vast. Alle voertui gen hoger dan drie meter worden gedetecteerd. Hun doorrijtijden verraden of de vrachtwagens in Zelzate moesten zijn om te laden of te lossen. Doorgaand vrachtver keer wordt beboet. Uit metingen voor de ingebruikname van de di gitale sluis bleek dat dagelijks zo'n achthonderd vrachtwagens door het centrum van Zelzate rij den. Aanvankelijk was het de be doeling om de sluizen grensover schrijdend te maken, maar dat bleek juridisch niet haalbaar. Een uitspraak van een onafhankelijke bezwarencommissie dwarsboom de vorig jaar een besluit van Gede puteerde Staten om alleen nog vrachtwagens die bij bedrijven in en nabij Sas van Gent moesten zijn toe te laten op de Westkade. De borden dat er alleen bestem mingsverkeer mag rijden, staan er echter nog steeds. Ook in Zandstraat klinken steeds meer klachten over vrachtver keer, dat borden 'bestemmingsver keer' negeert en door het dorp dendert. Een bewoner: „De laat ste maanden is het aantal vracht wagens toegenomen. Er gaan er zeker drie tot vier per uur door Zandstraat, maar dat heeft niets met de sluis in Zelzate te maken." SLUIS - De Sluise oppositie is eens gezind. B en W moeten doorgaan met uitvoering van het plan Aan trekkelijk Oostburg, maar ze moe ten wel snel resultaten laten zien. Om het college bij de les te hou den, volgde de oppositie een amendement van de PvdA. De so ciaal-democraten wilden de helft van het gevraagde krediet ver strekken, om het college tussen tijds ter verantwoording te kun nen roepen. Maar de coalitiepar tijen vonden dat Aantrekkelijk Oostburg prima verloopt, en dus stemde de raadsmeerderheid vóór verstrekking van het volle pond. Op welk moment ben ik van een held veranderd in een sukkel?, vroeg moeder zich een aantal jaren gele den af toen de kinderen aangaven liever met haar een spelletje te doen dan met hun vader. 'Want jij ver liest tenminste vaak'. Afgelopen weekend had ze weer zo'n moment waarop ze hardhan dig met twee benen op de grond be landde. Twee uur lang zat ze voor morele steun met haar puberdochter over dier geschiedenishuiswerk gebo gen. Er werd in harmonie vertaald, geknipt en geplakt. „Ik vind je lief', zei moeder, genie tend van de gezelligheid. Waarop haar dochter prompt antwoordde: „Ik vind jóu handig!" Meer vrachtverkeer door sluis door Wout Bareman en Raymond de Frel MAANDAG 29 september 2014 21 NIEUWVLIET - Hij is niet echt gevallen tijdens het lopen over de verenbalk. Gabriël (9) is eraf gesprongen. Dat is dus geen vallen, al zagen de anderen uit zijn groep dit even anders. Ze maakten deel uit van de ruim 130 Zeeuws-Vlaamse kinderen die op uitnodiging van Kids Zeeuws-Vlaanderen en met medewerking van lionsclub Zostera naar de Boerenhoeve in Nieuwvliet waren geko men voor een middag avontuur en spanning op de hinder- nisbanen. Zo stonden Veerle en Carlijn uit Axel met een klimgordel om in spanning te wachten voor de hoge tou- wenpiste door bomen en was Thijs uit Schoondijke en thousiast over het ondergrondse doolhof. „Je moet daar maar je weg vinden", meende hij. „Het is echt super don ker. Beetje eng, eerst dacht ik nog 'oké', maar ik ben er toch maar eerder uitgekomen!" foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61