Paspoorten van Grote weerzin SP tegen ingrijpen A dagen Praag Berlijn ParijsLonden 8/10 dagen Rovinj Istrië 8/10 dagen Istrië Opatija bbsbsê SS WINNAAR ZOOVER AWARD 201A zo°Zer 8/10 dagen eilanden en steden van Kroatië 8 dagen Barcelona en omgeving Op de vraag hoe lang het voor haar toelaatbaar is dat Sylvano on dergedoken leeft, in angst ver keert en niet naar school kan - en dus afhankelijk is van thuisonder- wijs -zegt ze: „Ik ben nu gerus ter dan eerst. Ik weet dat hij veilig is en niet meer wegloopt." Ook zij vindt dat jeugdzorg haar zoon niet begrijpt. „Het is een slim mannetje en ik ben bang dat die wijsheid verkeerd wordt geïn terpreteerd. Hij zegt zo vaak din gen waar ik me ook over verbaas. Ik was aanvankelijk positief over jeugdzorg, maar Sylvano niet. Zijn reactie was heel extreem en dat is alleen maar erger gewor den. Hij wordt gestraft omdat hij naar mij wil, maar dat is toch nor maal voor een kind?" Ze blijft hopen dat Sylvano weer thuis mag wonen. „En dat we daar de hulp krijgen die blijkbaar nodig is. Of anders in ieder geval een goede, veilige omgeving voor Sylvano, waar ze hem echt helpen en begrijpen." Op 8 oktober, de dag dat hij 11 wordt, beslist de familierechter in Leeuwarden over verlenging van uithuisplaatsing. Bij het afscheid is Sylvano een blij kind. Trots laat hij zijn acrobati sche kunsten zien op een trampo line in de tuin. Zijn ogen stralen. „Zeg maar tegen mama dat ik van haar hou en dat alles goedkomt", schreeuwt hij ons na. Dat maakte minister Ivo Opstel ten (Veiligheid en Justitie, WD) gisteren bekend. Ook is van acht mensen die al in het strijdgebied zitten, het paspoort ingetrokken. De passen van potentiële jihad- gangers kunnen worden afgeno men doordat de veiligheidsdien sten deze personen in beeld heb ben, aldus de minister. Het kabinet wil voorkomen dat men sen weggaan, omdat ze een groot risico vormen als ze terugkomen in Nederland. „Ze hebben dan getraind en ge vochten", zei Opstelten. Tot nu zijn ongeveer 140 mensen afge reisd, zei hij. Onder hen zijn veer tig vrouwen. Onder de acht Nederlandse strij ders van wie het paspoort is inge trokken, is ook de man die afgelo pen week het filmpje maakte waarin hij oproept tot 'een daad tegen Nederland'. Van twaalf personen die zijn afge reisd, zijn de financiële tegoeden bevroren. Het gaat om mensen die daar actief zijn voor een terro ristische organisatie, aldus een woordvoerder. Dat kan Islamiti sche Staat (IS) maar ook een ande re groep zijn. Inmiddels zijn der tig uitkeringen van jihadgangers stopgezet. De minister verwacht dat alle aantallen nog zullen stij gen. Ook zei Opsteken dat er dertig strafrechtelijke onderzoeken in gang zijn gezet vanwege jihadis- me. Het gaat onder meer om men sen die verdacht worden van op ruiing, van recrutering van men sen voor de strijd, maar ook om AMERSFOORT - De weerstand van de SP tegen militaire acties tegen Islamitische Staat (IS) in Irak of Syrië wordt breed gedragen bin nen de partij. Ook willen SP'ers geen wapenleveranties aan Koer den of andere partijen in Irak. Dat bleek zaterdag tijdens de par tijraad in Amersfoort. De SP en de Partij voor de Dieren zijn de eni ge fracties in de Tweede Kamer die tegen militair ingrijpen zijn. Het kabinet besloot mee te doen met de internationale militaire ac tie tegen IS in Irak. Deze week praat de Kamer er over. Volgens de SP is militair in grijpen niet de oplossing en de partij wil dat er ingezet wordt op een politieke oplossing. Alleen waar genocide dreigt, is militair optreden gerechtvaardigd, stelt Kamerlid Harry van Bommel. personen die van plan zouden zijn terroristische daden te ple gen. Een aantal van de verdachten is opgepakt. De minister herhaalde gisteren dat mensen in Nederland zich niet gek moeten laten maken door alle ophef en het dreigingsni veau. Dat is sinds maart vorig jaar substantieel. „We vragen niks extra's-van mensen." De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veilig heid onderzoekt een twitterbe- richt waarin gezegd wordt dat er drie Nederlandse jihadstrijders in Syrië zijn gedood. Waar en wan neer dat zou zijn gebeurd, staat er niet in. MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 v.a. slecht: Vertrekdata: 6.13,18 okt j.a. s echts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! alles goedkomt' ?«enngers HILVERSUM - Tot nu toe is van 41 mensen hun paspoort afgenomen om te verhinderen dat ze zouden afreizen naar het strijdgebied in Sy rië of Irak. Dat gebeurde soms in een half uur tijd, onder meer door de marechaussee op Schiphol. Van acht Nederlanders die al in Syrië of Irak zitten, heeft de overheid het paspoort ingetrokken Er zijn dertig uitkeringen van jihadgangers gestopt. Opstelten denkt dat dit er nog meer zullen worden I Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 2, 9,16, 23,30 okt/6, 13,20, 27 nov4 11,18 dec Vertrekdatum: 27 okt Vertrekdata: 6,13.18 okt Vertrekdata: 6,13,18 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5