Voor behoud van de school is nog wel strijdlust Overvaltraining Goese ondernemers Keukens Brand in Goes' bedrijvenpand Columbusweg BEVELANDEN en THOLEN 25 Keuken De St@mperiusschool is één van de Zeeuwse basisscholen waar van de toekomst onzeker is, gelet op de leerlingenprognoses. Begin dit jaar was er even paniek na ge- GOES - In een bedrijfsverzamelge bouw aan de Columbusweg op De Poel in Goes heeft gisteroch tend brand gewoed. Er is nie mand gewond geraakt. De brandweer rukte na de mel ding uit met twee bluswagens een een ladderauto. Voor de zeker heid werd een adviseur gevaarlij ke stoffen geïnformeerd in ver band met een partij schoonmaak middelen van een bedrijf in een aangrenzende ruimte. De schade is aanzienlijk, hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Het hele gebouw stond vol rook en is door de brandweer geventi leerd. luiden over een fusie en - op ter mijn - sluiting. Een groep betrok ken ouders probeert sindsdien het tij te keren en op dit moment worden achter de schermen voor bereidingen getroffen om verder te gaan als zogeheten Steve Jobs- school, een vorm van onderwijs waarbij het klassensysteem feite lijk wordt losgelaten en, middels het gebruik van tabiets, veel meer wordt uitgegaan van de individue le talenten van leerlingen. „Het is de bedoeling om na de herfstvakantie in fases om te gaan", zegt dorpsbewoner en ini tiatiefnemer Jesse Bolsius. „Nu is het heel druk om ieder kind op zijn individuele leerlijn in te scha len, trainingen van leraren en aan schaf en installatie van het materi aal, de iPads, presentatiescher- men en het netwerk." Henk Hoogerland, zelf dud-'hoofd der school' in Wilhel minadorp, noemt het logisch dat mensen zich sterk maken voor zo'n voorziening. „Het is wel een andere dimensie. Een school is be langrijk op het moment dat je er kinderen op hebt zitten, als dat niet zo is, heb je er geen belang bij. De belangrijkste vraag op dit moment is of er genoeg leerlin gen zullen blijven." Voorzitter Sander Vlieland van de Belangenvereniging Wilhelmina dorp denkt dat het verhaal van Hoogerland wel steekhoudend is. „De karren die in het dorp moe ten worden getrokken, hebben veelal dezelfde paarden. Zo ook bij het krantje en het Polderfeest. Dat zijn voor het grootste deel de zelfde mensen." De donkere dagen zijn in trek bij criminelen. Met eenvoudige veilig heids- en beveiligingsmaatrege len kunnen ondernemers zich veel ellende besparen. Tijdens de ze inspirerende en interactieve avond verzorgd door Fred Stuij, er varen trainer criminaliteitspreven tie, leren de ondernemers met voorbeelden uit de praktijk wat zijzelf kunnen doen om de kans op criminaliteit te beperken. Voor de pauze krijgen zij een over valtraining met praktische en con crete tips. Na de pauze kunnen de ondernemers detailhandel deelne men aan het programma over het voorkomen van winkeldiefstal, het omgaan met agressieve klan ten en het belang van goede sa menwerking met de politie. Win keldief Jaap doet haarfijn uit de De donkere dagen zijn in trek bij criminelen, maar on dernemers kunnen zich veel ellende besparen. doeken wat hem doet besluiten om wel of niet te stelen. Vooraf heeft hij enkele Goese winkels be zocht en hij deelt zijn ervaringen. De ondernemers bedrijventerrei nen krijgen ook een programma op maat. Een 'nepinbreker' heeft vooraf gaand aan deze avond een bezoek gebracht aan de Goese bedrijven terreinen en vertelt wat hij daar aantrof. Ondernemers en mede werkers van bedrijven uit de ge meente Goes kunnen zich aan melden (maximaal drie personen per bedrijf) tot uiterlijk 14 okto ber via veilig@goes.nl, of telefo nisch op nummer 0113-249729. Deelname is gratis. Locatie: Pon tes, Bergweg 14 in Goes. Aanvang 18.30 uur. Een 92-jarige bewoonster van een aanleunwoning van een verzorgingshuis in de Nassaulaan in Goes is zater dagavond het slachtoffer ge worden van een babbeltruc en bestolen. Rond 19.50 uur werd er bij het slachtoffer aangebeld. Omdat zij dacht dat de dokter of zijn assis tent aan de deur stond, deed de vrouw open. Voor haar deur stond een jonge vrouw, die zich voordeed als haar verzorgster. De be jaarde vrouw vertrouwde het echter niet en belde haar zoon. Daarna liep zij te rug naar de kamer waar de onbekende vrouw was. Zij was inmiddels verdwenen, evenals een aanzienlijk geld bedrag. Het signalement van de dader luidt: blanke vrouw (30-35 jaar), ca. 1,65 meter lang, slank postuur, blauwe jeans en wit T-shirt, donker haar tot over haar oren. Info: 0900-8844- Forse geldboete voor dronken rijden Een 30-jarige inwoner van Zwijndrecht is zaterdagoch tend in Goes aangehouden voor rijden onder invloed van alcohol. Agenten zagen de automobilist rond 04.50 uur rijden op de Westhaven- dijk. De man dacht aan con trole te ontkomen door zijn auto snel in een parkeervak te zetten. Hij kreeg een boe te opgelegd van 750 euro. De Vlinderbloem in groter pand Zorgonderneming De Vlin derbloem in Tholen heeft za terdag de deuren geopend aan de VisstraaL Jacolien Deurloo runt daar met men sen met een verstandelijke beperking een winkel met woonaccessoires en een lunchcafé. Het pand is rui mer en lichter dan het oude pand aan de Hoogstraat. Het assortiment is uitgebreid. Danslessen in The Cameronian Bij voldoende deelname be ginnen vanaf 8 oktober in dorpshuis The Cameronian in Baarland stijldanslessen. De lessen duren tot eind maart en worden gegeven door Marco van Stel en zijn danspartner Mariska van Dansschool IVO Hans weert De twintig lessen zijn op de woensdagavonden om 19.30 uur. Aanmelden: dorpshuis baarland @gmail. com. ruime keuze, mor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing Hoogbejaarde vrouw laf bestolen I Henk Hoogerland, trekker van veel in Wilhelminadorp, luidt de noodklok, foto Johan van der Heijden door Luc Oggel WILHELMINADORP - Een school is es sentieel voor de leefbaarheid in een dorp, heet het. Dus als het om behoud van zo'n voorziening gaat, is de saamhorigheid groot. Althans, onder degenen die er belang bij hebben. GOES - De gemeente Goes houdt op 15 oktober een voorlichtings avond voor ondernemers over win keldiefstal en overvallen. Dat ge beurt in samenspraak met de poli tie, Stichting Beveiliging Bedrijven Goes, Ondernemers Organisatie Goes, Ondernemers Contact Goes en Regionaal Platform Criminali teitsbeheersing Zeeland-West-Bra bant. GOES THOLEN BAARLAND Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com GOES MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59