Lopen zonder tijdsdruk verandert beleving Bewoners Weststraat Zierikzee willen af van te snel rijdend verkeer Keukens Grevelingenweek wil naar 1000 bezoekers toe Keuken De hulpverleners zijn op blaren voorbereid, op verstuikingen of eventueel ergere dingen. In de brandweerkazerne van Renesse is een centrale post ingericht, waar het hele reilen en zeilen van het in vier rayons verdeelde gebied sa menkomt. -Prima organisatie, valt links en rechts te beluisteren. „Ja, iedereen happy", vat Bruno van der Hoek de reacties die via mail en Facebook binnenlopen samen. Natuurlijk ging er hier en daar wat mis. „We lezen alles en kij ken wat we een volgende keer an ders kunnen doen." Want die volgende keer komt er, zo veel is na afloop meteen wel duidelijk. „Ik ga binnenkort bij de sponsoren langs." Van der Hoek en Leo van Vliet liepen zelf hun eerste Fjoertoer op Terschelling met windkracht 6. Ondanks dat weer was de ervaring leuk genoeg om 'm naar Renesse te halen. „Het is weer eens iets anders: lo pen in het donker, zonder tijds druk, in een prachtige omgeving. Je krijgt er een heel andere bele ving door." De organisatie van de Terschellingse Fjoertoer heeft de Renesser organisatie met raad en daad bijgestaan. Maar ook in Re nesse konden Van Vliet en Van der Hoek meteen op support reke nen. „We hebben een hele actieve Hoe of wat precies is nog niet be kend. „We hebben de Burendag verder vooral gebruikt om gezel lig samen te zijn", zegt buurtbe woner Wim Schot. Feit is wel dat de verkeerssituatie in de Zierikzeese Weststraat stuk ken beter kan. Het is, als toegangs weg tot de binnenstad, logischer wijs een drukke straat. Maar aan snelheid van het voorbij razende verkeer of aan bijvoorbeeld de kwaliteit van de bestrating van de voetpaden valt heel wat te verbe teren, meent Schot. Door bouwwerkzaamheden in de stad is er het afgelopen jaar veel werkverkeer gepasseerd. „Het is hier een gekkenhuis geweest, met veel zwaar verkeer dat langs kwam." Samen met het bevoorra- dingsverkeer en de hoge snelhe den waarmee regelmatig wordt ge reden, zorgt het verkeer door gaans voor nogal wat overlast voor aanwonenden. Dat is in de loop der jaren, onder meer in de discussie over vrachtverkeer en de binnenstad, vaker aangekaart. Maar actie bleef uit. Het comité Verkeer Weststraat gaat de stand van zaken op een rij zetten en dan kijken op welke ma nier de klachten bij de gemeente goed onder de aandacht kunnen worden gebracht. „We willen er op een constructieve manier mee aan de slag", maakt Schot duide lijk. „Niet tegen Zierikzee den ken, maar vóór Zierikzee. We wil len naar een oplossing zoeken." Burendag is zaterdag op meerdere plaatsen gevierd. ondernemersvereniging. Als er iets wordt opgepakt, is er altijd wel iemand die er een duw tegen geeft." De grootste klus was mis schien nog wel het binnenhalen van alle vergunningen, want de Fjoertoer raakt heel wat instan ties zoals provincie, gemeente, wa terschap en Staatsbosbeheer. „Die moet je er alle van zien te overtuigen dat dit een vriendelij ke tocht is. Dat is tenminste ons uitgangspunt met deze Fjoertoer. Mensen hiernaar toe halen door het bieden van kwaliteit." BROUWERSDAM - De Grevelingen week wil in 2015 minimaal 1000 mensen bereiken. Ondernemers, bezoekers en betrokken organisa ties gaan in gesprek over hoe de tweede editie van de Grevelingen week beter zichtbaar kan worden gemaakt bij bewoners en hoe het activiteitenaanbod kan worden verbreed. De eerste editie van de Grevelingenweek was een succes. Er waren 28 activiteiten opge tuigd en daar kwamen 600 bezoe kers op af. De Grevelingenweek is een initiatief van IVN en Zeeuw se Milieufederatie (ZMf) in sa menwerking met Natuur- en Re creatieschap de Grevelingen. Veel schade na brand op De Poel In een bedrijfsverzamelge bouw aan de Columbusweg op De Poel in Goes heeft gis terochtend brand gewoed. Er is niemand gewond ge raakt. De brandweer rukte uit met twee bluswagens en een ladderauto. De schade is aanzienlijk, hoe de brand is ontstaan is niet bekend. Het hele gebouw stond vol rook en is geventileerd. Lessen in atelier van Coos Verwoest Beeldend kunstenaar Goos Verwoest begint morgen een nieuwe reeks teken-, schilder- en keramieklessen. In twaalf middagen of avon den leren deelnemers ver schillende technieken te ge bruiken. Iedereen werkt op eigen tempo en niveau aan de hand van opdrachten. In formatie via: www.goosver- woest.nl of 06-10175460. Aanschuiftafel wordt weer gedekt In restaurant d'Ouwe Smis se in Zonnemaire wordt van avond de Aanschuiftafel weer gedekt. Dat is een ini tiatief van het restaurant in samenwerking met de oude- rensoos van Zonnemaire, waarbij ouderen vanaf 17.00 uur een driegangenmenu krijgen gepresenteerd. Meer info: 0111402932. ruime keuze, voor eik budget ook voor uw totale keukenverbouwing Een 92-jarige bewoonster van een aanleunwoning van een verzorgingshuis in de Nassaulaan in Goes is zater dagavond het slachtoffer ge worden van een babbeltruc en bestolen. Rond 19.50 uur werd er bij het slachtoffer aangebeld. Omdat zij dacht dat de dokter of zijn assis tent aan de deur stond, deed de vrouw open. Voor haar deur stond een jonge vrouw, die zich voordeed als haar verzorgster. De be jaarde vrouw vertrouwde het echter niet en belde haar zoon. Daarna liep zij te rug naar de kamer waar de onbekende vrouw was. Zij was inmiddels verdwenen, evenals een aanzienlijk geld bedrag. Het signalement van de dader luidt: blanke vrouw (30-35 jaar), ca. 1,65 meter lang, slank postuur, blauwe jeans en wit T-shirt, donker haar tot over haar oren. Info: 0900-8844. Hoogbejaarde vrouw laf bestolen f Eén van de lichtverrassingen die Fjoertoerders tegenkwamen in het bos foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Een PHPD-tje noemen centralist Mario en coördinator Er nesto van medische dienst Medic Event Support de categorie men sen die tijdens evenementen stee vast aanklopt bij een medische post. „Pijntje Hier, Pijntje Daar", licht Mario de afkorting toe. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Bewoners van de West straat in Zierikzee hebben de zater dag gehouden Burendag aangegre pen om een comité Verkeer West straat in het leven te roepen. De be doeling is om iets aan het te hard rijdende, zware en drukke verkeer te doen. GOES ZIERIKZEE ZONNEMAIRE Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 SCHOUWEN-DUIVELAND 25 GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55