m een drama Dallinga wint, publiek en de sport verliezen 1 De Bree herovert met handicap kadertitel SPOI 15 Schakers uit Sas van Gent krijgen onverwacht mogelijkheden tegen Apeldoorn. Desondanks verliest HWP. Wat iedereen bijbleef, was het smeken van Irina de Roo, zijn vriendin, met wie hij sinds een halfjaar een dochtertje had. Eerst zachtjes en daarna steeds luider van 'Erik zeg alsjeblieft iets of laat je horen, kom op nou'. Maar aan de andere kant bleef het stil, dood stil. Ook Eriks vader Frans zat er, be grijpelijk, helemaal doorheen. Het zal toch niet waar zijn dat dit zo eindigt: „Negentien jaar heb ik met hem opgetrokken om zijn fa voriete hobby, motorcross, te be oefenen. Wat moet ik tegen zijn broer zeggen, die pas naar Hong- De commotie vóór de wedstrijd op social media was groter dan tij dens. Een echte wedstrijd kon het namelijk nooit worden. De tegen stander kwam met een B-ploeg naar de koploper in Sluiskil (Lep- pens, Christiani en Bitalis ontbra ken) en dat veroorzaakte nogal wat reuring. Kreten als onsportief en competitievervalsing waren niet van de lucht. Caudron won met 32 punten ver schil, Jaspers met 41 (series van 19 en 10), Merckx met 38 en Jean Paul de Bruijn met 32. Ben Ou- wendijk, teamcaptain van de be- kong is vertrokken en nu terug moet komen? Hoe groeit mijn kleindochtertje van een half jaar zonder papa op?" Burgemeester Stapelkamp van Ka- pelle liet zich ter plaatse op de hoogte stellen en toonde aan ie dereen zijn medeleven. Deze week is de bedoeling dat er een avond wordt georganiseerd door MC de Sproeier waarbij ie dereen welkom is om met elkaar over dit buitengewoon trieste on geluk te praten. Slachtofferhulp zal daar bij aanwezig zijn. De so ciale media zullen daarbij een be langrijk hulpmiddel zijn. VLISSINGEN - Afgelopen zaterdag is de landelijke schaakcompetitie van start gegaan. Voor de schakers van Het Witte Paard stond in de eerste klasse meteen de topper te gen Schaakstad Apeldoorn op het programma. Met een kleine neder laag begonnen de Zeeuws-Vla mingen teleurstellend aan de com petitie. Goes trok tegen Overschie aan het langste eind. De promo vendus won met 5-3. HWP Sas van Gent-Schaakstad Apeldoorn 4-6: In de eerste ron de hadden de Sassenaren meteen een zware kluif op het program ma staan. Het vorig seizoen uit de Meesterklasse gedegradeerde Apeldoorn kwam op bezoek. On danks de zeer sterke tegenstander waren er kansen. Koen Leenhouts had in een vooruit gespeelde par tij geremiseerd. Op de speeldag zelf was teamcaptain Hans Grof- fen erg positief. Thibaut Vanden- busche en Thibaut Maenhout stonden prima. Daartegenover stond de mindere stelling van Tom Piceu. Maenhout greep de winst, maar Vandenbusche koos de verkeerde route en moest ge noegen nemen met remise. Na verlies van Piceu kreeg Adrian Roos een prachtige kans om zijn partij winnend af te sluiten. Hij faalde echter jammerlijk en ver loor. Dit verlies kwamen de Sas senaren niet meer te boven, waar mee het eigenlijk meteen achter de feiten aanloopt in de strijd om het kampioenschap. Voorschoten-S. Landau Axel 3,5-4,5: Het debuterende Landau heeft in de tweede klasse meteen voor een stunt gezorgd door de nummer twee van vorig seizoen op een nederlaag te trakteren. HWP Sas van Gent 2-HWP Sas van Gent 3 5,5-2,5: Het tweede, dat net gedegradeerd was uit de tweede klasse, boekte een regel matige overwinning. Goes-Overschie 5-3: Het naar de derde klasse gepromoveerde Goes, dat na een jaar afwezigheid weer landelijk speelt, heeft een ietwat fortuinlijke zege geboekt op Over schie. Gedurende de wedstrijd had Goes het zwaar en leek het er op dat er aan het kortste eind getrok ken zou worden. De wedstrijd kan telde echter. Louis Nieuwenhuijse kreeg een toren cadeau. Sven Stan- ge verloor weliswaar nog, maar Ri- nus Burgerhoff won vanuit een verloren stelling met een stuk min der. Dit bleek de sleutelpartij te zijn. Joey van de Braak breidde de voorsprong uit door zijn winstpar tij. Nadat de tegenstander van Remco van de Braak onverstandig geforceerd en daarmee verloren had was de wedstrijd gespeeld en is Goes zeer prettig aan haar lande lijke campagne begonnen. Souburg-De Pion 3 6-2: Souburg is de competitie goed begonnen. Tegen het uit de onderbond gepro moveerde De Pion 3 uit Roosen daal werd met duidelijke cijfers gewonnen. De overwinning was wel geflatteerd. Op diverse bor den stonden de Souburgers toch minder prettig. zoekers repte over budget en keu zes die moesten worden gemaakt. Peter Loenen, hoofdsponsor en spelend op bord vier tegen Jean Paul de Bruijn, trok de reden in fa milieverband. „We waren erg laat met het vor men van ons team, waardoor som mige spelers ook al verplichtin gen elders hadden. Die hebben we te respecteren. Ik heb tegen de teamleider gezegd, ik bemoei me verder nergens mee, maar tegen AEJ speel ik zelf met mijn zonen Randy (tegen Jaspers) en Nick (te gen Merdoc). Daarnaast moet San- der Jonen spelen tegen Frédéric Caudron. Dit is na al zijn sores een mooie geste voor hem. Jonen onderging een half jaar geleden een zware operatie en is nog al tijd herstellende. Wat mensen er ook van zeggen, het is onze keuze en daarmee uit." De Middelburger heroverde daar mee zijn titel die hij vorig jaar ver speelde aan Robert van Steven- daal uit Vogelwaarde. De Zeeuws-Vlaming was wel van de partij maar kon deze keer na twee vroege nederlagen geen potten meer breken. Dat deed De Bree, goed spelend, wél. Ondanks zijn handicap van het 38/1 te moeten spelen tegen de anderen 38/2 bleef hij ongenaakbaar. In de slot- ronde zette hij nog even de punt jes op de i tegen Van Stevendaal met winst en een serie van 146, gedeeld met Bas Reedijk de hoog ste van het toernooi. Tweede divisie driebanden, 's Lands Welvaren - Merwehof/- Dérogée 2-6: Het in de tweede di visie debuterende 's Lands Welva ren leed de derde seizoensneder laag op rij. Nu was Merwehof uit Dordrecht te sterk. Alleen Luc Pee- ters wist zijn partij te winnen. Derde divisie. De Stene Brug - De Distel Biljarts 5 4-4: Het eer ste punt is binnen voor de Beve landers. Het gelijke spel was kant je boord. Edwin Geluk en Ad Menheere wonnen met een punt verschil. Bekercompetitie. 3BSD Hydro- zorg - Jacobs Mannenmode 1 4-4,7-5 in sets: Verrassend was de zege van de vierde- op de der- dedivisieploeg wel op papier, maar niet in de praktijk. Laatstge noemde speelde met drie man. Van 't Westende net naast podium Judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag bij de Europe an Cup in Tallinn geen be slag kunnen leggen op ere metaal. De Vlissinger die uit komt in de klasse -73 kilo had een goede dag, maar ver loor wel in de strijd om het brons. Hij kreeg in dat duel drie strafjes en verloor der halve met een waza-ari. Eerder op de dag had Van 't Westende in de Estse hoofd stad nog wel drie partijen ge wonnen. Drie Zeeuwse titels op NK bankdrukken Bij het Nederlands kam pioenschap bankdrukken in Nijmegen zijn drie Zeeuw en Nederlands kampioen ge worden. In de klasse tot 83 kilo won Donovan Dobbe laar uit Sluiskil. In de zwaarst bezette klasse, tot 120 kilo, pakte Tymen Geres- tein uit Grijpskerke de titel met de beste beurt van de dag, 200 kilo. Anton de Wit (Hulst) won de klasse tot 105 kilo en in de klasse tot 93 kilo werd Art Asrian (Hulst) tweede. Vito Minheere uit Vlissin- gen eindigde in de klasse tot 105 kilo als derde en in de klasse tot 120 kilo werden Ri chard Dirven uit Nieuwdorp en Michiel Kodde uit Vlissin- gen respectievelijk vijfde en zesde. Estafetteteams AV'56 op het NK Diverse estafetteteams van het Goese AV'56 waren dit weekeinde actief op het Ne derlands Kampioenschap es tafette. Zo verbeterde het AV56-team met een vierde plaats op de 4 x 400 meter het Zeeuwse record uit 1987: 3.34.26. Het jongens B-team won een bronzen medaille op de Zweedse estafette (400-300-200-100), met een tijd van 2.05.27, ook een Zeeuws record. Op de 4 x 200 werd dat team vierde. Het jongens D-team werd tweede op de 4 x 600 meter. Hun 6.46.27 was ook goed voor een Zeeuws record. Ruime honkbalzege voor Amsterdam De honkballers van L&D Amsterdam Pirates hebben gisteren ook de tweede wed strijd van de Holland Series gewonnen. De spelers van hoofdcoach Charles Urbanus waren in Rotterdam met 17-7 te sterk voor Neptunus. Ze wonnen zaterdag al met 5-0 van de ti telverdediger. Amsterdam, voor het laatst landskam pioen in 2011, gaat met een riante uitgangspositie naar de volgende twee thuiswed strijden. Daarin kan de ploeg de best-of-sevenserie al beslissen. MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Het sterrenensemble van AEJ/Dallinga in de eredivisie drie banden walste met 8-0 over het be zoekende MCR/de Uitspanning uit Barendrecht heen. HWP grijpt kansen niet door Roeland Alders Na één jaar afwezig heid op het landelijk ni veau, wonnen de scha kers van Goes de eer ste partij met 5-3. door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Het De Visser Op tiek kadertoernooi dat door biljart vereniging Windenburg voor de achtste keer werd georganiseerd le verde de vijfde titel op voor Peter de Bree. TALLINN NIJMEGEN AMSTELVEEN ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47