gaan fors onderuit Zeeuwse rugbyclubs Boer pakt voor een weekje de leiderstrui Incompleet BC Vlissingen verliest Prachtige crossdag eindigt in 14 SPORT De Goese Rugbyclub Tovaal dacht na twee ruime thuiszeges kansen te hebben tegen Bassets 2, maar in Sassenheim trokken de Goesenaren uiteindelijk aan het kortste eind: 22-5. Oemoemenoe-trainer Stijn van Hauwemeiren kon weer beschik ken over Dicky Wullems en Yed- ney America, maar de door een groot aantal blessures geteisterde selectie van Oemoemenoe blijft te klein om het grootmachten als HRC lastig te maken. De vlot combinerende thuisclub drukte binnen twintig minuten vier tries en in die fase kwamen de Middelburgers er nauwelijks aan te pas. Pas bij een 26-0-achter- stand kon Oemoemenoe een fat soenlijke aanval opzetten en die werd meteen prima afgerond door Dicky Wullems. Joey Luit- wieier benutte de conversion, maar nog voor rust voerden de Ha genaars de voorsprong op tot 36-7. Na rust bleef het eenrichtingsver keer in de richting van de Middel burgse trylijn. Verdedigend stak het nog best aardig in elkaar bij Oemoemenoe, maar de opvolging bij HRC was prima, zodat scores niet uit konden blijven. Een rush van Yedney America zorgde voor het enige hoogtepunt voor de Middelburgers in de twee de helft. Joey Luitwieler zorgde met een welgemikte conversion voor een 59-14-stand. Na het uit vallen van Deniël van der Waal moest Oemoemenoe de slotfase in ondertal zien door te komen en dat mislukte volledig. HRC rook bloed en bleef uiteindelijk slechts één geconverteerde try van de honderd punten verwij derd. Eindstand: 93-14- Ook de rugbyers van Tovaal staan weer met beide benen op de grond. Het team van trainer/speler Brian Hendry had alleen good-old Sjoerd van Bent- hem op de reservebank en dat brak de Goesenaren in de tweede helft op. Bassets 2 nam in de eerste helft een 8-o-voorsprong, maar kort na rust knokte Tovaal zich via Brian Hendry terug tot 8-5. Direct daar na werd een try van Matthijs van Roemburg door de zeventienjari ge scheidsrechter Van de Plas afge keurd en raakten de Goesenaren wat van de wijs. Door kleine fou ten liepen de meeste aanvallen op niets uit. In de 50e minuut kwam Sjoerd van Benthem binnen de lijnen voor Matthijs van der Werf, maar tot reële kansen leidde dit niet. In de slotfase wist de thuisclub nog wel twee keer te scoren. Eind stand: 22-5 Boer toonde zaterdag aan een ta lent te zijn in het veldrijden. Niet voor niets maakt hij sinds enkele weken deel uit van een Belgische opleidingsformatie waarin hij zich verder kan ontwikkelen. Vorige winter bewees Boer al over kwaliteiten te beschikken door wedstrijden in onder meer Oudewater en Moergestel te win nen. „Toen bleek al dat ik een be ter veldrijder zou zijn dan weg renner. Daarom ga ik me daar meer op toe leggen", aldus Boer na zijn toetreding tot de Bel gische ploeg. Zaterdag domineerde de Zeeuw samen met Brabander Peter Woes tenberg de eerste WBVC-wed- strijd, waarvoor al meteen een re delijke belangstelling bestond: in totaal waren er 219 deelnemers. Om en om voerden zij de kop groep aan en al snel werd duidelijk dat een klein foutje wel eens fu nest zou kunnen zijn. Beiden maakten die echter niet en dus kwam het op een spurt aan en daar in maakte Boer gebruik van zijn kennis van het parkoers. Hij kwam op het juiste moment op kop en stond die positie niet meer af. Na afloop liepen de emoties nog be hoorlijk op toen Boer klaagde dat 'die ander' (Woestenberg dus) hem had gedreigd om hem klap pen te geven en hij een paar maal een duw had gekregen. „Dat was zijn eigen schuld. Hij had mij tot driemaal toe de weg afgesneden", was Woestenbergs reactie. Uiteindelijk kon Boer de leiders trui alsnog omgehangen worden. „Maar", zei hij, „die moet ik volgen de week toch weer inleveren. Dan heb ik een wedstrijd in Gieten en kan ik dus niet meedoen in Ruc- phen." Hij dreigde om me klappen te geven en gaf me een paar keer een duw De Vlissingse vrouwen versloe gen in de tweede divisie Tantalus met 47-58 en zijn daardoor koplo per. BV Souburg moest in de eer ste klasse het onderspit delven te gen WBB Giants. Mannen: BC Vlissingen - Atta cus 56-94: Bij de Vlissingse man nen zijn Stefan Schrier en Emilio Jangbahadoer gestopt. Door bles sures ontbraken ook Sjors van de Poel, Dorde Karadzic, Dennis de Paauw en Sjoerd van Pelt, waar door er nogal wat geïmproviseerd moest worden. Attacus begon gre tig aan de wedstrijd en na 9-11 liep de ploeg uit Veghel uit naar een beslissende 24-53-ruststand. In het derde kwart toonde BC Vlissingen karakter en knokte zich naar 47-71. Het laatste kwart kwam de thuisploeg er niet meer aan te pas, waardoor een zware 56-94-nederlaag werd geïncas seerd. Migliore - BC Vlissingen 2 53-66 Door een eindsprint in de eerste helft ging BC Vlissingen rusten met een 26-39-voorsprong. In het tweede bedrijf kwam Migliore door driepunters nog dichtbij, maar dankzij een sterke slotfase won BC Vlissingen met 53-66. Scores: Amar van Sluijs 16, Jesse Brom 14, Leander Both 8, Danny Ce- vaal 7, Niels Wisse 7, Tom Rottier 6, Rajan Dielbandhoesing 5, Robin de Jonge 2 en Angelo Roelands 1 Vrouwen: Tantalus - BC Vlissin gen 47-58: In Eindhoven maakte BC Vlissingen goed gebruik van het lengteoverwicht en nam een io-20-voorsprong. In het derde kwart begon de Vlissingse aanval te haperen, waardoor Tantalus te rugkwam tot 39-42. BC Vlissin gen herkende het gevaar en ver grootte de marge weer naar tien punten, wat resulteerde in een 47-58-zege. BV Souburg - WBB Giants 51-54 BV Souburg nam snel een 9-3-voorsprong. Via een 20-21-ruststand en een 39-31-voor- sprong werd het weer gelijk. Na een spannend slot trok Giants met 51-54 aan het langste eind. Scores: Annemarie van der Kaaden 14, Melanie Lindenberg 9, Immie Patti- kawa 7, Annegret Scheers 7, Gitta Zijl- ma 7, Jessica Verhage 5 en Femke ten Haken 2. Aan het eind van een prachtige crossdag sloeg in de allerlaatste manchehet noodlot genadeloos toe. De 24-jarige Erik Koote, af komstig uit Sommelsdijk en woonachtig in Middelharnis, raak te in de tweede manche van de klasse MX 1 de controle over zijn machine kwijt en sloeg met zijn hoofd keihard tegen de harde on dergrond. Ondanks alle hulp was al snel duidelijk dat het een hope loze zaak was. In het bijzijn van zijn naaste familie, die aanwezig was bij dit evenement, is hij zon der bij kennis te zijn gekomen overleden. Veel van zijn cross vrienden keken geëmotioneerd van afstand toe hoe hun maatje - vorig jaar Zeeuws kampioen - on danks alle inzet van de hulpverle ners van EHBO, ambulance en trauma-helikopter, tevergeefs voor zijn leven vocht. Ineens waren al die fraaie dagover winningen na mooie en spannen de manches in de andere klassen niks meer waard. Kevin Spruijt uit Meliskerke bij de MX 2 viertakten; de Belg Mat thias van Roy uit het Vlaams-Bra bantse Zichem bij de MX 2 twee- takten en Erik van der Wekken bij de veteranen, Jop Adam uit Westdorpe bij de jeugd 65 cc klei ne wielen en Dylan Serrarens uit Lamswaarde bij de grote wielen, Vlissinger Mats Leeuwensteijn bij de 85 cc kleine wielen en Luc Ver boom uit Arnemuiden bij de gro te wielen; allemaal in één klap niet meer belangrijk. door Hans Markusse MIDDELBURG - Het was een week einde om snel te vergeten voor de Zeeuwse rugbyclubs. Oemoeme- noe werd in Den Haag van het veld gespeeld door landskampioen HRC. Na een 36-7-achterstand bij rust, liepen de Hagenaars in de tweede helft uit naar een 93-14-eindoverwinning. 93-14 De rugbyers van Oemoemenoe kre gen tegen landskampioen HRC 93 pun ten om de oren. De Middelburgers wisten daar slechts veertien punten te genover te stellen. door Wim de Vos KRUININGEN - Hij mocht na afloop van de eerste wedstrijd in de WBVC-cyclus, zaterdag in Kruinin- gen, best de grootste mond heb ben. De zeventienjarige Erik Boer uit Wolphaartsdijk maakte gebruik van zijn parkoerskennis in Den In- kel om na een spannende wed strijd routinier Peter Woestenberg uit Sint-Willebrord te kloppen in de strijd om de eerste plaats. Na wat 'gekibbel' tijdens de koers mocht dat zeker. Erik Boer door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen begonnen hun com petitie in de eerste divisie met een incompleet team. Daardoor kon het team van coach Victor Vermue geen vuist maken tegen Attacus en verloor met 56-94. Het tweede team van de Vlissingers won in de eerste klasse met 53-66 van Miglio- re. Scores: Abdul Zombra 19, Raylin Jime nez 19, Benjamin Steenbeek 6, Lean- der Both 6, Benjamin Risakotta 2, Amar van Sluijs 2 en Rajan Dielband- hoesing 2. Scores: Yolanda Joosse 22, Romana de Ridder 17, Lisa Kuiper 10, Char- mey Koemans 5, Anouk van Pelt 2 en Elisa Kuipers 2. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De derde wedstrijd om het Open Zeeuws kampioen schap motorcross, verreden op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge, is geëindigd in een gitzwart scenario. m Stefan Hage (350) uit Goes en Mark Boot uit Burgh-Haamstede (37) in actie tijdens het Open Zeeuws kampioen schap, voordat een tragisch ongeval al het voorgaande uit zou wissen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46