A Colijn na winst op concurrent alleen bovenaan k f 12 SPORT Hockeysters Milan Vader Walcheren slaan wint nationale na rust hun slag Topcompetitie VELDKORFBAL Koploper uit 's-Heer Hendrikskinderen treft de komende twee zaterdagen de concurrenten Tempo en TOP. Colijnsplaatse Boys-Spui 3-0: De eerste grote kans was voor Spui en hierna ging het gelijk op. Bei de ploegen kregen kansen. Pas in de tweede helft opende Youri Vis ser de score. Spui ging op jacht naar de gelijkmaker, maar was daarbij niet succesvol. Invaller Bertus Zoeteweij prikte nog twee maal raak voor 'Colijn'. Hansweertse Boys-Jong Ambon 0-2: Jong Ambon speelde gedul dig en dit resulteerde in de ope ningstreffer van Rudley St. Jago. Vlak na rust leek het 1-1 te wor den, maar een poging van Aleksandar Veljanoski kwam via de onderkant van de lat weer te rug het veld in. Jong Ambon be sliste vervolgens de wedstrijd: Björn Langeveld verzilverde een strafschop. Vlissingen-Heinkenszand 6-0: Nadat in de eerste helft de nodi ge kansen waren gemist, speelde Vlissingen een goede tweede helft. Kailas Parker kopte de 1-0 in het doel en Morad Bobouh maakte de 2-0. Met een stift zorg de Parker voor 3-0. Bobouh maak te de 4-0. De 5-0 was van grote schoonheid. Khalid Saiboa nam een voorzet namelijk direct op vlissingen - De hockeyers van Walcheren hebben de eerste zege van dit seizoen te pakken in de derde klasse. In eigen huis won het verdiend met 2-0 van Tempo uit Bergen op Zoom. Het duel werd gekenmerkt door voorzichtig spel. De wedstrijd speelde zich vooral af op het mid denveld. Daardoor was er sprake van relatief weinig doelgevaar. Daardoor werd de eerste helft zon der doelpunten afgesloten. Na de hervatting legden de teams eveneens het accent op balbezit. In die periode was Walcheren ech ter wel wat gevaarlijker. Dat resul teerde halverwege die tweede helft in de 1-0. Op aangeven van Caro Schuitema opende Frederi- que van Amersfoort met een tip-in de score. Tien minuten voor het einde scoorde Schuitema zelf. APELDOORN - De Middelburgse MTB'er Milan Vader is winnaar geworden van de Topcompetitie. Bij de laatste wedstrijd van het seizoen, die verreden werd in het Apeldoornse Orderbos, eindigde de junior als tweede. Vader moest in die laatste wed strijd vóór concurrent Roel van der Stegen eindigen om winnaar te worden van het eindklasse ment. De Belg Wout Alleman sprong direct na de start weg en eiste de overwinning voor zich op. Vader ging na een zeer matige start in de achtervolging en schoof op naar de tweede plek, voor Van der Stegen die derde werd. „Het ging vandaag hele maal niet lekker, ik zat met buik krampen op de fiets en mijn start was ook zeer slecht. Ik heb het maximale eruit gehaald", aldus de kersverse kampioen. zijn pantoffel. Invaller Donny Donovan maakte het halve do zijn vol. SVD/Volharding-Apollo'69 3-2: De bezoekers openden heel sterk en kwamen op 0-2 dankzij twee treffers van Cahit Arslanhar. Nog voor rust zette de thuisploeg de ze scheve situatie recht. Eerst maakt Kevin van Iersel de 1-2 en daarna zorgde lohnny Boonman voor de gelijkmaker. Van Iersel werd de matchwinnaar, want hij maakte ook de 3-2. Apollo'69 bleef aandringen, maar kon geen doelpunt meer maken. Hoedekenskerke-Bevelanders 2-2: Hoedekenskerke liet de kan sen onbenut en vlak na rust schoot Rafnon Remijnse voor Be velanders wel raak. Tien minuten voor tijd knalde Richard Uitter- hoeve vanaf elf meter de gelijk maker binnen. lermo Stoel kopte Hoedekenskerke zelfs op voor sprong. In de blessuretijd zorgde Quinten Leenpoel voor de terech te gelijkmaker, uit een vrije trap. Wolfaartsdijk-Kwadendamme 3-1: Wolfaartsdijk kwam op voorsprong door een doelpunt van Arnold van Gemerden. Uit een strafschop maakte Martin Smaardijk gelijk voor Kwaden- damme. Van Gemerden schoot Wolfaartsdijk weer op voor sprong. In de tweede helft kon al leen lelie Wisselink nog een doel punt maken. Waarde-Lewedorpse Boys 2-3: Matthijs van 't Westeinde open de voor Lewedorpse Boys de sco re. In de niet al de beste wed strijd volgde een minuut na de 0-1 het hoogtepunt. Lebo-rechts- back Joey de Kok knalde van der tig meter de bal schitterend in het doel. Hierna kwam Waarde terug tot 1-2 dankzij Davy Tol- hoek en net na rust tot 2-2 via Miro Monteiro. De wedstrijd vol strijd werd beslist door een be keken schot van Sven Nieuwehui- ze. VLISSINGEN - Tjoba-coach Jouri van den Broeke haast zich te zeg gen dat kampioen worden op het veld geen doelstelling is. Feit is dat de Bevelandse korfbalploeg na vijf wedstrijden ongeslagen lijst aanvoerder is van overgangsklasse C. Met de vierde overwinning op zak is TOP Arnemuiden een se rieuze concurrent. Swift verloor in dezelfde poule van hekkenslui ter Albatros. KCR-Tjoba 15-21: Alleszeggend was de tactische wissel waartoe KCR zich al na een kwartier ge dwongen zag. Tjoba leidde toen al comfortabel met 2-7 en was heer en meester. Dat na rust (7-13) de boog wat minder gespannen was, begreep coach Van den Broeke wel. In twee time-outs had hij vooral aandacht voor de verdedi ging, met het oog op de duels met de titelconcurrenten Tempo (4 ok tober) en TOP (11 oktober). TOP-De Meervogels 19-10: Bin nen vier minuten trok TOP de re gie naar zich toe. Van 3-0 tot 6-4 duldden de Arnemuidse korfbal lers het weerwerk van De Meervo gels, maar voor rust was het ver schil al opgelopen naar zes pun ten: 10-4. Volgens coach Arco Goedkoop had de uitslag groter kunnen uit pakken als vooral het eerste aan- valsvak zorgvuldiger was ge weest. Scores TOP: Anita de Ridder 5, Rem- co Bezemer 4, Jeanine Marijs en Petra van Belzen 3, Corné Bezemer 2, Em- melie Bouwens en Jurgen Janse 1. Swift-Albatros 16-18: Dat Alba tros de eerste punten van het sei zoen tegen Swift zou pakken, zag men in de eerste 45 minuten niet aankomen. Tot dat keerpunt heer sten de Middelburgers, maar ze deelden de genadeklap niet uit. Doordat de Middelburgse ploeg nog slechts twee keer scoorde, rook Albatros bloed en ging het team uit Zwijndrecht er met de buit vandoor. „Super zuur en een dure les", oordeelde coach Dennis Plantinga. Fortis-Korbatjo 17-24: Eersteklas ser Fortis deed wat het kon, maar kreeg Korbatjo, dat met het ver trouwen van een koploper speel de, er niet onder. De Souburgers verdedigden na rust (12-16) wel beter, maar het gat werd niet klei ner. Scores Fortis: Rens van den Driest 6, Timme Provoost 5, Juul van der Linde 2, Kim Baas, Remco Crucq, Justin Kop- pejan en Pascal Koppejan 1 ACKC-Stormvogels 14-7: De 2-0-tussenstand binnen een mi nuut was exemplarisch voor de felheid waarmee ACKC Stormvo gels in de tweede klasse aftroefde. „We hadden een offday", zei Wim Allaart, de coach van het achttal uit Westkapelle. „Het had 14-11 kunnen zijn, maar dan had den we er wel moeten staan." Scores Stormvogels: Jonathan Koets 4, Vera Geschiere 2, Niek Peene 1. Ondo-KVK 18-9: In de fases waar in Ondo zich niet door KVK liet verleiden tot statisch spel rond de korf, was het team de baas op het veld. Straf voorverdedigend dwong de thuisploeg de Kapelse aanvallers ver van de korf te spe len. Die hadden daar grote moeite mee. Seolto-DSO 8-17: DSO was in de derde klasse duidelijk een maatje te groot voor het met de opstel ling puzzelende Seolto. Dat de Vlissingse mannen dertien tegen treffers kregen, was volgens coach Sjaak Joziasse veelzeggend. Togo-Reeuwijk 6-11: „Het was niet al te best." Coach Kurt van der Welk wilde zijn Goese ploeg gum 1 door Robin Hamelink VLISSINGEN - Door een 3-0-overwin- ning op medekoploper Spui is Co- lijnsplaatse Boys nog de enige ploeg in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal die foutloos is. Hansweertse Boys, dat ook nog niet verloren had, leed een 2-0-ne- derlaag tegen Jong Ambon. Vlissin- gen gaf ondertussen Heinkenszand een veeg uit de pan: 6-0. In de vierde klasse A heeft alleen Colijnsplaatse Boys nog in alle vier speelrondes gewonnen. Tjoba maakt zich op voor toppers door JaapJan Ritsema Scores Tjoba: Dennis Broerse 6, Pa trick de Bruine en Dirk-Jan Westmaas 3, Demi Mondeel, Anoek Braam en Niels Westmaas 2, Esmee Walraven, Sharona Goedegebure en Manon Braam 1. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 7, Dylan Gillissen 5, Aisja Zuidweg, Ra chel Verhagen, Joren Gilissen en Bas Gunter 1. TOP Arnemuiden scoort het makke lijkst in de overgangsklasse C. De ploeg heeft al 96 treffers gemaakt, een gemiddelde van negentien per duel. Scores Ondo: Ronald Wisse 8, Nikie Geervliet 3, Linda Burger en Dennis Witte 2, Annemieke Toerse, Thomas Mesu en Jeroen Mesu 1Scores KVK: Koen Volkers 6, Yvonne Joziasse, San- der Slabbekoorn en Lennard Volkers 1. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 3, Mariëlle Francke en Ralf Dourlein 2, Lieve Middelhoek 1. 1 Een van de volleyballers van Forza Schouwen-Duiveland slaat de bal hard langs het blok van Vollido. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44