Goes pakt ook in vierde duel volle mep Luctor'88 bezorgt Zeeland Sport eerste nederlaag vosmeer moet 7 SPORT 9 zich na de rust gewonnen geven kans wel raad wist: l-o. Via Fred van der Helm en Hage was MZC'n daarna wederom gevaar lijk. Met dank aan Van den Bergen kwam Bruse Boys daarna op goed kope wijze aan de gelijkmaker. Nieuwenhuijse: „Wij vielen zover terug na de penalty. We speelden tot dan toe prima, maar het was gewoon een mentale kwestie dat we dat niet meer konden opbren gen." Tien minuten na de 1-1 liep Olaf Willemse tegen zijn eerste gele kaart op. De Bruse verdediger mocht twee minuten later, na een overtreding op Ingmar Quist, in zijn handen knijpen want Van den Bergen bleek coulant en hield de kaarten op zak. Langs de kant trachtte Nieuwenhuijse zijn ploeg op te zwepen. De gerouti neerde trainer voelde het onheil aankomen en kreeg het gelijk aan zijn zijde. In de 42e minuut vero verde Marco Ketting op wils kracht met een sliding de bal, be diende Domenique van den Ber ge die de bal bij Martijn Backx be zorgde. Backx drukte koel af: 1-2. In blessuretijd was Backx dicht bij de 1-3, maar MZC-doelman Ruud van der Linde tikte de bal over de lat. Na de pauze ging MZC'n meer en meer tegen zichzelf en de scheids rechter voetballen. In de 62e mi nuut moest Bruse Boys-doelman Mark Giljam nog wel redding brengen op een inzet van Hage, maar in de 75e minuut besliste Domenique van den Berge op fraaie wijze het duel. „Ik trok me een beetje terug, nam de bal uit de lucht aan en raakte hem vol", sprak de doelpuntenmaker. Uit de negende Bruse corner werd het nog 1-4. Mats Willemse nam de hoekschop kort op Koen van de Berge, die voor de goal de vrij staande Domenique van den Ber ge vond. Voor de spits was het een peulenschil om met het hoofd wat zout in de Zierikzeese wonden te strooien. GOES - De voetballers van Goes blijven winnen in de eerste klasse van het zondagvoetbal. Gisteren was de ploeg van trainer Jan Poortvliet met 3-0 te sterk voor het nog puntloze Kocatepe. Goes gaat samen met drie andere ploe gen met twaalf punten uit vier wedstrijden aan de leiding. Poortvliet was uiteraard tevreden met de overwinning, maar niet met het spel. Vooral in de eerste helft, waarin Goes al in de derde minuut via Salim Sandee op voor sprong kwam, leed de ploeg veel balverlies. „De tegenstander speel de de lange bal. Je moet dan dicht op elkaar spelen, maar we bleven achterin te veel hangen", analy seerde Poortvliet. Toch kreeg zijn ploeg genoeg kan sen om met 2-0 of 3-0 te gaan rus ten. „Voorin speelden we wat on gelukkig", vond de trainer. „Als je voor rust nog één keer scoort, speel je veel gemakkelijker." Het duurde nu tot de 82e minuut voordat Goes een wat ruimere marge had. Rob Schalkoort kreeg na een fraaie combinatie met Bart Deprez een schietkans. De sterke keeper van Kocatepe keerde het eerste schot, maar was kansloos bij de rebound: 2-0. Kort voor tijd was Bart Deprez ook betrokken bij de 3-0. Hij bracht Trung Tran in kansrijke positie. De rechts back faalde niet: 3-0. De rechter- verdediger was één van de uitblin kers bij Goes. „Verdedigend was hij sterk en hij bleef maar gaan", had Jan Poortvliet gezien. Patrijzen-Sluiskil 7-2: Bij rust stond er al een 3-0-tussenstand op het bord via treffers van Marlo Janisse, Angelo Janse en Pascal Zoeteweij, de laatste uit een straf schop. Ook na de thee bleef Patrij zen sterker en Danny Faes (2x) en Anwar Roemeratoe maakten het halve dozijn vol: 6-0. In de slotfa se profiteerde Randy Zandstra van de gemakzucht die er bij de thuisploeg insloop door twee keer tegen te scoren: 6-2. Het slot akkoord was echter voor de speler die ook die middag de score had geopend: 7-2 door Marlo Janisse. Zeeland Sport-Luctor'88 2-4: De eerste helft, met voor beide ploe gen de nodige kansen, werd afge sloten met 2-1 door treffers van Stefan Boonman (Luctor), Wou ter van Belzen en Jordy Tuin (bei den Zeeland Sport). Na de thee waren de bezoekers duidelijk de bovenliggende partij. Nick Brus- két tekende halverwege de twee de helft de gelijkmaker aan, waar na hij ook de 2-4 op het bord bracht. Het slotakkoord was voor Rutger van Rossum die de eind stand op 2-4 bepaalde. Schoondijke-Corn Boys 1-2: In een wedstrijd tussen twee aan el kaar gewaagde ploegen werd de score na rust geopend door Wes ley Winnen: 0-1. Na de gelijkma ker van Niek Haartsen (1-1), miste Arek Nicolajczin (Schoondijke) een strafschop. In blessuretijd viel de winnende treffer dankzij Wes ley Winnen aan de andere kant. Vogelwaarde-Biervliet 1-5: In een boeiend eerste kwartier scoor den Derek de Booij en Tim Boog- aart namens de bezoekers, met tussendoor een tegentreffer van David Smit: 1-2. Na de thee zorg de Derek de Booij al snel voor de 1-3 Jordi Verstraeten en A-junior Aron de Vilder bepaalden de eind stand in de slotfase op 1-5. Steen-Oostburg 2-0: Het jeugdi ge Steen nam na twintig minuten via Ricardo van Trappen een 1-o-voorsprong. De fysiek sterke bezoekers probeerden hierna om de bakens te verzetten, maar de defensie bij Steen gaf geen krimp. In de 67e minuut bracht Kenneth Triest namens de thuisploeg de 2-0 op het bord, waarmee de wed strijd was beslist. Aardenburg-Hontenisse 4-2: In de eerste 25 minuten waren de be zoekers duidelijk de baas en het was dan ook verdiend dat Wouter Leeraert de score opende: 0-1. Jor dy de Ruijsscher maakte daarna 1-1. De 2-1 kwam er na de thee via Niek Bareman, waarna Hu- bert-Jan Roelans de bezoekers weer langszij bracht: 2-2. Jan Meij- aard bracht de stand op 3-2, waar na Toon Van Parijs de wedstrijd in het voordeel van Aardenburg besliste: 4-2. IJzendijke-Koewacht 5-1: On danks het gemis van zeven basis spelers was IJzendijke vanaf het begin de bovenliggende partij. Na de openingstreffer van Luc van Waes (1-0), maakte Ruud Mar tens gelijk. Nog voor rust bekroon de Job Wiersum een fraaie aanval met de 2-1. Dezelfde speler bracht in de tweede helft ook de 3-1 op het bord, waarna Kevin Burke en Sander van Buren (strafschop) de eindstand op 5-1 bepaalden. VLISSINGEN - Vosmeer verloor in de vijfde klasse van het zondag voetbal op eigen veld van SDO'63. de ploeg uit Lamswaarde legde daarmee beslag op de koppositie. Verrassend was de zege van Ter hole op Graauw. De niet vaak win nende ploeg van Edy de Witte greep de zege met liefst 5-1. In de eerste helft ging de wed strijd tussen Vosmeer en SDO'63 nog redelijk gelijkop, maar na de hervatting was SDO'63 sterker. Na de doelpuntloze eerste helft zette Ricky de Klerck de thuisclub in de vijftigste minuut op voorsprong. Kevin Schot her stelde het evenwicht echter al snel, waarna de bezoekers naar een beslissende 1-3 wegliepen door treffers van Collin Dieleman en opnieuw Schot. MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 r Bruse Boys-speler Marco Ketting (paars shirt) en Leen van der Helm zien net als de vollerende Ramon Janson de bal aan zich voorbij gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema Goes heeft ondanks de vlekkeloze start nog geen gat geslagen. Nieu- werkerk, RKAVV en Boshuizen zijn ook nog zonder puntenver lies. Poortugaal haakte af na een nederlaag tegen Wateringseveld. Goes-Kocatepe 3-0 (1-0), 3. Salim Sandee 1-0, 83. Rob Schalkoort 2-0, 89. Trung Tran 3-0. Scheidsrechter N. Mourabit (Gouda). Rode kaart: C. Gür (elftalbegeleider Kocatepe). Geel: E. Constancia, B. Akdil (beiden Kocate- pe). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Luctor'88 bezorgde Zeeland Sport de eerste verliespar- tij in de vierde klasse A van het zondagvoetbal door in Vlissingen met 4-2 te winnen. Patrijzen had een productieve middag tegen Sluiskil. De ploeg uit 's-Heeren- hoek won met 7-2. Patrijzen schiet met scherp tegen Sluiskil. De ploeg uit 's-Heeren- hoek scoort liefst ze ven keer. door Eddy van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41