Raymond Wolff is het breekijzer voor Vlissingen HW'24 en Zeelandia grijpen naast de zege RCS pakt tweede punt dankzij gelijkspel tegen ervaren BSC 8 SPORT TWEEDE KLASSE ZATERDACVOETBAL Ploeg uit Zierikzee helemaal van slag na discutabele strafschop. Bruse Boys profiteert: 1 -4. r Door de overwinning nestelde Vlissingen zich in de kop van de ranglijst met zeven punten uit vier duels. Zondag komt Haaglan- dia op bezoek aan de Irislaan. De ze Rijswijkse tegenstander heeft als enige nog geen punt bemach tigd in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. „Dat kan opnieuw drie punten opleveren", rekende Pennings voor, „maar we mogen onszelf niet overschatten." Gistermiddag in Grootebroek schatte Vlissingen zijn eigen krachten op waarde. Pennings: „Wij zijn een aanvallende ploeg, maar vandaag hebben we gezien KARAKTERISTIEK dat we ook vanuit een opdracht kunnen spelen. We lieten onszelf inzakken om de tegenstander te lokken. Daardoor kwamen ze ver van hun eigen doel te spelen, ter wijl ze achterin niet al te snelle mensen hebben rondlopen." Zodra Vlissingen de bal verover de, zocht het via een aantal schij ven snel de aanval. In de eerste helft leverde dat een aantal kans rijke situaties op, waaraan buiten spel een einde maakte. Kort voor rust werd de strijdwijze echter be loond. Via Quincy Gooding, Joost de Kubber, Salim ben Sellam en Etiënne Mallie kwam de bal bij Jo simar Pattinama terecht. Met een lob rondde hij doeltreffend af. Na de pauze wilde Vlissingen de marge uitbouwen, maar na 54 mi nuten maakte De Zouaven gelijk. Spits Pieter Koopman werd met een steekbal weggestuurd en hij passeerde Vlissingen-doelman Jo an van Belzen. Koopman heeft overigens alle zes 'Zouaafse' doel punten deze competitie gemaakt. „Na die goal hadden we het een kwartier moeilijk", zag Pennings. „We konden de bal moeilijk in de ploeg houden." De entree van Raymond Wolff (als invaller voor de moegestre den Salim ben Sellam) was de sleutel tot succes. Zowel aanval lend als controlerend vervulde hij zijn rol met verve. Na 76 minuten leverde hij de as- sist aan Pattinama bij de 1-2 en drie minuten later gooide hij de wedstrijd in het slot toen hij zelf de 1-3 maakte. De mooiste goal viel in de slotminuut. Hoessein Bouzambou kreeg op rechts een crossbal van Roycel James. Hij liet de bal één keer stuiteren, nam deze op z'n pantoffel en die zeilde over de keeper in de verre hoek. „Echt een teamprestatie", vond Pennings. „En vergeet niet dat de jongens een drieënhalf uur durende busreis in de benen had den." zierikzee - „Tot de penalty speel den we prima", sprak MZC'11 trai ner Adriaan Nieuwenhuijse zater dag na de 1-4-nederlaag tegen Bruse Boys. Hét kantelpunt in de KARAKTERISTIEK Schouwen-Duivelandse derby was de strafschop die de bezoe kers in de 21e minuut kregen van scheidsrechter Van den Bergen. Mats Willemse schoot raak en ver volgens liep de Bruse ploeg uit naar een meer dan verdiende ze- se- „Je wilt natuurlijk niet verliezen van Bru, maar dit is misschien al leen maar goed voor ons", tracht te MZC-aanvoerder Freek Torens ma moed te putten uit de gevoeli ge thuisnederlaag in de tweede klasse E tegen de 'buurman'. „Maar de wedstrijd kantelde door de strafschop", baalde hij. De jonge arbiter uit Vogelwaarde wees na een Bruse corner, na wat schermutselingen in de zestien meter, resoluut naar de stip. Er gingen weliswaar twee Bruse spe lers naar de grond, omver ge duwd of niet, maar Van den Ber ge gaf met een handgebaar aan een handsbal te hebben gezien. Hevige protesten van MZC-zijde volgden. Torensma: „De scheids rechter zei in de rust dat hij het niet zeker wist. Dan moet je hem niet geven toch?" Bij Bruse Boys maalden ze niet om de beslissing. „We kregen uit het niets een penalty. Voor MZC was dat een teleurstelling en wij putten er juist moed uit", reageer de Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. De openingsfase van de aller eerste competitiederby tussen de twee teams was overduidelijk voor MZC'11, dat makkelijk combi neerde en met negen punten uit drie duels tevens een prima com petitiestart kende. Bruse Boys bleek in de eerste drie duels juist nog op stoom te moe ten komen. Tot grote schrik van MZC'11 was juist Bruse Boys via Domenique van den Berge, die van ruim tien meter over schoot, voor het eerst gevaarlijk. In de dertiende minuut opende MZC'11 de score. Matthijs Hage kreeg te veel ruimte en bezorgde de bal bij de tweede paal bij Mar tijn van Grunsven, die met die Madese Boys-Zeelandia Middel burg 2-2 (0-2): Achteraf overheer ste het gevoel dat er meer in geze ten had. De Middelburgers na men al vroeg een o-i-voorsprong door Gennaro Eikenhout en na 22 minuten werd het zelfs 0-2 door Daniel Wissel. Het keerpunt in de wedstrijd lag kort voor de rust, toen Jarreau Manuhuwa een straf schop miste. Madese Boys putte daar moed uit en kwam na de her vatting binnen zeven minuten te- rug tot 2-2. Zeelandia nam daarna het initiatief weer over, maar ver der dan een opgelegde kans voor Daniel Wissel kwamen de bezoe kers niet. MOCT7-HW24 2-2 (2-1): HW- trainer Ralph Zegers had voor het duel met koploper MOC'17 gete kend voor een gelijkspel, maar hield er toch gemengde gevoelens aan over. „Na rust waren we heer en mees ter", zei hij na afloop. „We heb ben de kans om toe te slaan laten liggen." De Zeeuws-Vlamingen keken al vroeg tegen een achter stand aan. Aan twee kansen had MOC'17 voldoende om naar 0-2 weg te lopen. Kort voor rust her vond HW'24 zich toen Jari Vyae- ne voor 1-2 zorgde. Een kwartier na de hervatting bracht Ali Eryürük de stand weer in even wicht. RCS-BSC 1-1: Het eerste kwartier was voor de bezoekers, maar hier na zag trainer Michel Leonhart tot zijn genoegen hoe de Soubur gers het initiatief overnamen. Al snel leidde dit tot de openingstref fer van Nicky van Merriënboer via een uitval: 1-0. Kort voor rust kwamen de bezoekers langszij: 1-1 halverwege. Het ervaren BSC drong RCS, waarbij Mervin Nie- mantsverdriet en Jordy Nijland ontbraken, in de tweede helft te rug. Verdedigend stond het echter goed bij de thuisploeg, maar aan vallend werd te vaak voor de lan ge bal in plaats van de combinatie gekozen. Doelpunten leverde het tweede bedrijf niet op, waardoor het tweede gelijkspel op rij voor RCS een feit was. RIA W-Alliance 0-2: Pas na het het eerste kwartier kwam RIA in de wedstrijd. De tweede helft was nog maar vijf minuten oud toen een afstandsschot wat gelukkig in de kruising eindigde: 0-1. Kort hierna zag een dit seizoen spits Pieter Cornelis geblesseerd het veld verlaten. Vijf minuten voor tijd beslisten de Brabanders de wedstrijd in hun voordeel: 0-2. Philippine-Internos 2-2: Al na vijf minuten keerde Philippi- ne-doelman Jeffrey Wuytack een strafschop. Daardoor kon Maarten van Hecke de openingstreffer op zijn naam brengen: 1-0. Met nog een kwartier te gaan verdubbelde Lunven Vermeer de score. Inter nos bleef de aanval zoeken wat na de 2-1 uit een vrije trap, via een treffer in blessuretijd alsnog een punt opleverde: 2-2. Unitas'30-Clinge 3-0: Clinge mis te zeven spelers. Toen het na zes minuten al 1-0 werd en even later Dion Weemaes geblesseerd het veld moest verlaten, leek het een erg moeilijke middag te gaan wor den. Pas in de slotfase liep Uni- tas'30 uit naar de 3-0-eindstand. Terneuzen-Breskens 1-0: Bres- kens was voor de pauze beter, maar verzuimde te scoren. Dat brak de ploeg in de tweede helft op. Toen Mare Verwei kort na rust 1-0 voor Terneuzen maakte, had Breskens daar geen antwoord op. De ploeg liep in de slotfase op het tandvlees, mede omdat er niet meer gewisseld mocht worden. door Rudy Boogert CROOTEBROEK - Vlissingen heeft op gepaste wijze revanche geno men op zichzelf. De 4-1-thuisneder laag van vorige week tegen Chabab werd gisteren vakkundig gecoun terd. Op bezoek bij De Zouaven in Grootebroek ging de Walcherse hoofdklasser nu zelf met een 4-1-overwinning terug naar huis. „Het is precies gegaan zoals ge hoopt", stelde trainer Ruud Pen- nings tevreden vast. De Zouaven-Vlissingen 1 -4 (0-1 41. Josimar Pattinama 0-1, 54. Pie- ter Koopman 1-1, 76. Josimar Patti nama 1-2, 79. Raymond Wolff 1-3, 90. Hoessein Bouzambou 1-4. Scheidsrechter. L.P. Eleveld (Gie ten). Gele kaart: Frank Abbring (De Zouaven). Aantal toeschou wers: 480. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Milton Roemeratoe, Joost de Kubber, Quincy Gooding; Tho mas Ragut; Etiënne Mallie (70. Roycel James), Salim ben Sellam (65. Raymond Wolff), Hoessein Bouzambou; Josimar Pattinama, Abdoe Abdenbi. MZC baalt na penalty door Klaas Verspoor MZC'11 - Bruse Boys 1-4 (1-2). 13. Martijn van Grunsven 1-0, 21. Mats Willemse (strafschop) 1-1, 42. Martijn Backx 1-2, 75. Domeni- que van den Berge 1-3, 86. Dome- nique van den Berge 1-4. Scheids rechter: S. van den Bergen (Vogel waarde). Gele kaart: Frank Kriste- lijn, Lars Holm, Benjamin Verwest, Sven Heijboer en Freek Torensma (allen MZC'11), Marco Ketting en Olaf Willemse (beiden Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 500. MZC'11Ruud van der Linde, Fred van der Helm (74. Sven Heijboer), Freek Torensma, Lars Holm, Benja min Verwest, Frank Kristelijn, Cor- né Schilperoort, Ingmar Quist, Matthijs Hage, Martijn van Gruns ven, Ramon Janson. Bruse Boys: Mark Giljam, Marco Ketting,Johan Vroegindeweij, Olaf Willemse, Rudi van der Bijl (46. Ben von Unen), Jasper Maas kant (77. Gerard Vogel), Mats Wil lemse, Mare Bij de Vaate, Koen van de Berge, Domenique van den Berge, Martijn Backx. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Op de vierde speel dag van het nieuwe seizoen kwam zowel Zeelandia Middelburg als HW24 niet verder dan een 2-2-ge- lijkspel, Zeelandia Middelburg te gen Madese Boys (uit) en HW'24 tegen MOC'17 (ook uit). Zeelandia staat nu tweede, HW zesde. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De zes Zeeuwse ploe gen die uitkomen in de derde klas se A van het zondagvoetbal zijn na de vierde speelronde allemaal te rug te vinden in het rechterrijtje. RCS boekte een verdienstelijk 1-1-gelijkspel tegen BSC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40