Strafblad om pilletje gaat BNN veel te ver Nog even hinder door staking bij Air France onafhankelijkheid voor ramkoers IN HET NIEUWS 3 Executieverkoop Be\astingdienst Deze krant berichtte er eind au gustus over dat 119 feestgangers op het festival Lowlands gepakt waren met een 'gebruikershoe- veelheid' harddrugs. Zij kregen zonder tussenkomst van een advo caat een boete of een taakstraf. De politie, het Openbaar Ministe rie en de beveiliging werkten sa men in een soort wasstraat waar de festivalgangers na een paar uur weer buiten stonden. Als ze een straf accepteerden, mochten ze van het OM meteen weer terug naar het festival. De meesten reali seerden zich echter niet dat ze daarmee ook een strafblad kre gen. Spuiten en slikken lanceerde daar om gisteravond een online petitie 'Eén pil te veel maakt geen crimi neel'. „Als je gepakt bent met een pilletje wil je maar één ding: te rug het festivalterrein op", stelt presentator Tim Hofman. „Maar je loopt nu het risico dat je vijf jaar lang niet aan de bak komt in bepaalde functies omdat je geen verklaring omtrent gedrag (VOG) krijgt." Het BNN-programma wil 40.000 handtekeningen verzamelen om het onderwerp op de agenda van de Tweede Kamer te krijgen. PARIJS - Luchtvaartmaatschappij Air France verwacht haar norma le dienstregeling pas vanaf mor gen te kunnen hervatten, nu de piloten een einde aan hun staking hebben aangekondigd. Dat maak te het Franse zusterbedrijf van KLM gisteren bekend. Vandaag zullen nog veel vluchten uitvallen. Dat komt doordat vlieg tuigen die dagen aan de grond hebben gestaan, eerst moeten worden nagekeken voor ze weer de lucht in mogen. De staking heeft twee weken geduurd. Dat de piloten weer aan het werk gaan, wil niet zeggen dat het con flict met de directie uit de wereld is. Pilotenvakbond SNPL liet aan radiozender France Info weten 'zijn verantwoordelijkheid te ne men', ondanks het mislukken van een nieuwe nachtelijke onderhan delingsronde. De piloten verzetten zich tegen de oprichting van een nieuwe Eu ropese tak van prijsvechter Transavia. Toen Air France-KLM dat plan van tafel haalde, richtten zij hun pijlen op het voorstel om dan Transavia Frankrijk sterker uit te breiden dan eerder was afge sproken. Zij vrezen dat de werkge legenheid en arbeidsvoorwaarden zullen lijden onder de toenemen de focus op lage kosten. den, worden te hulp geroepen en snellen naar Haaksbergen om de toegangswegen tot het centrum af te sluiten. Voor een nabijgele gen bankgebouw worden scher men geplaatst. Tenten onttrekken slachtoffers aan het zicht. Drie kwartier eerder stond het pu bliek nog rijen dik rond de par keerplaats om getuige te zijn van het slotspektakel van het evene ment AutoMotorSportief. De speaker sommeerde de toeschou wers met klem achter de drang hekken te gaan staan. Mede door het prachtige weer was het erg druk. Met trots kondigde de speaker aan dat het de organiserende stichting Sterevenementen einde lijk was gelukt de monstertruck naar Haaksbergen te krijgen. Rond 16.00 uur scheurde het ge vaarte op hoge wielen een paar rondjes over het parkeerterrein. De chauffeur gaf even later gas en de auto met de megabanden den derde over de autowrakken op het midden van het plein. Bij de voorlaatste auto kantelde de truck naar rechts. Even leek het gevaarte om te vallen, maar de truck bleef overeind om vervol gens met een kleine bocht door de dranghekken te rijden. Na het ongeluk is er bij de getui- gen meteen ook woede over de omvang van het terrein. „Dit had hier nooit mogen gebeuren. Deze parkeerplaats is daar veel te klein voor", roepen meerdere omstan ders. dum daar vooraf doorschemeren een veto uit te zullen spreken over eventuele toetreding van een onafhankelijk Schotland tot de EU. Als ultiem dreigement voor Catalonië. Maar de uitkomst van die stem ming heeft geen negatieve in vloed gehad op de droom van de deelstaat. Integendeel. De Catala nen hebben het gevoel dat ze in Madrid niet gerespecteerd wor den. En dat het referendum de enige manier is waarop ze hun stem kunnen laten horen. Gisteren werd het startsein gege ven voor de campagne van de poli tieke partijen, met het oog op 9 november. Die dag wordt de inwo ners twee vragen voorgelegd. Moet Catalonië een staat worden? En zo ja, moet die staat dan onaf hankelijk zijn? De Spaanse premier Mariano Ra- joy reageerde geprikkeld, vanuit China. „Hij (Mas, red.) heeft zich zelf in de problemen gebracht. In de politiek kun je niet zomaar iets doen en wel zién wat er gebeurt. Je moet nadenken over de gevol gen voor je actie onderneemt." Mas houdt ondertussen de deur voor premier Rajoy nog op een kier. „Tot het einde toe ben ik be reid te overleggen over de voor waarden voor het referendum", al dus de premier. Als alternatief, mocht het Hof de raadpleging ver bieden, kan hij altijd nog ver vroegde verkiezingen uitschrij ven. Ook een referendum. Maar dan anders. MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl door Freke Remmers HILVERSUM - Omroepvereniging BNN springt in de bres voor recrea tieve drugsgebruikers die gepakt worden tijdens festivals. Het gaat volgens de redactie van het seks en drugsprogramma Spuiten en slik ken veel te ver om mensen met en kele pillen op zak al een strafblad te bezorgen. ineens helse plek Paniek, angst en ontreddering overheerst na het ongeluk met de monstertruck in Haaksbergen. foto Eric Brinkhorst/HH De Catalaanse premier Artur Mas foto HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3