LFduwenuaeie mccii punten bij WHS Negen uit drie voor Smerdiek en IJzendijke Stefan van de Klooster vijf 2 F 6 SPORT ZATERDAG HOOFDKLASSE B Zeeuwse hoofdklasser verspeelt opnieuw een punt in de blessuretijd. Nu tegen koploper Katwijk (1-3). Arnemuiden-GPC Vlissingen ï-i: Beide partijen konden leven met het gelijkspel. Voor rust kreeg Colin van Koeveringe na mens Arnemuiden een aardige kans, maar de eerste goal viel pas in de negentigste minuut! GPC-speler Ricardo de Nooijer strafte een fout in de verdediging van de thuisploeg af. Twee minu ten later kopte Leon van Belzen I uit een vrije trap van Janick Scha- ier uit een moeilijke hoek de 1-1 binnen. De wedstrijd werd tijde lijk onderbroken omdat scheids rechter Harold van de Ketterij van dichtbij een bal in het gelaat kreeg en behandeling nodig had. Terneuzense Boys-Oostkapelle 2-o: Op basis van de eerste helft een verdiende zege voor Terneu zense Boys. Na acht minuten schoot André Siereveld een afval lende bal van achttien meter raak en na een actie van Miroslav Peric tekende Niels de Booij na" een kwartier al voor de 2-0. Oostkapel le kreeg voor rust nog een grote kans, maar de bal verdween in het zijnet. De tweede helft was matig. Terneuzense Boys consoli deerde en Oostkapelle werd niet gevaarlijk. Via Len Eversdijk, die een bal van de doellijn gered zag worden, was de thuisploeg nog het dichtst bij een treffer. WHS-Dauwendaele 2-3: Na een doelpuntloze eerste helft viel er na rust van alles te beleven in St. Annaland. Arvin de Witte open de in de 48e minuut de score. Door goals van Peter van Gorsel en Davy Ernest kwam Dauwen daele op een 1-2-voorsprong, maar in de 58e minuut zorgde André Wessels voor de 2-2. Daar na raakte een oppermachtig WHS tot drie keer toe paal en lat. Vijf minuten in blessuretijd schoot Timme Kwast de bezoekers ech ter naar de gestolen driepunter. De Meeuwen-SSV'65 Uit een strafschop, na een overtreding van Pieter Roelse, schoot Alex van Dongen SSV'65 in de negen tiende minuut naar de 0-1. Het antwoord van De Meeuwen liet slechts twee minuten op zich wachten. Na een prachtige solo van Maas Boogaard, die de bal ver volgens prima opzij legde, tikte Robin Dek de 1-1 binnen. Via Ri co de Putter rook SSV'65 zowel voor als na rust aan de overwin ning, maar ook De Meeuwen ver scheen nog een aantal keer gevaar lijk voor de goal. Zwaluwe-Tholense Boys 2-0: Zwaluwe bleek wat scherper in de afronding. Op aangeven van Gijs van der Maden tikte Joey Ko- nings de 1-0 binnen. Het fysiek sterkere Tholense Boys kreeg daar na nauwelijks uitgespeelde kan sen op de gelijkmaker. In blessure tijd van de tweede helft ver scheen Maurice Sprangers alleen voor de Thoolse doelman en de Zwaluwe-speler besliste het duel. Zaamslag-WC'68 5-0: De Zeeuws-Vlamingen legden al snel de zwakke plekken bloot. In de eerste minuut sneed Peter Diele- man vanaf de rechterkant naar binnen, zette twee tegenstanders op het verkeerde been en scoorde met zijn linker fraai in de korte hoek: 1-0. Drie minuten schoot Jo ris Rademakers een vrije trap van af 25 .meter raak. Na de 2-0 voor sprong bleef de thuisclub de zwakke tegenstander bestoken. Op aangeven van Jordy Bakker maakte Dieleman 3-0 en na ruim een half uur voltooide hij zijn hat trick. Het hoogtepunt v^n de tweede helft was de prachtige lob van Jordy Bakker, die daarmee de eindstand op 5-0 bepaalde. KLOETINGE - De blessuretijd werd Kloetinge zaterdag weer fataal. Een week eerder was dat tegen Smitshoek het geval (1-2) en nu te gen Katwijk (1-3). De frustratie was zaterdag echter minder diep geworteld dan zeven dagen eer der, zeiden aanvoerder Jaap Esser en trainer Diederik Hiensch in koor. „We kunnen onszelf nu niets verwijten." Was dat inderdaad zo? Alles over ziend wel. De drietrapsraket die Hiensch als tactische strijdplan had gebouwd, was negentig minu ten (exclusief blessuretijd) zicht baar. In een tweespitsensysteem werden de linies kort op elkaar ge houden (trap 1), in balbezit de ruimtes benut (trap 2) en werd de aanvallende balans gezocht om de spitsen niet uit te putten (trap 3). Vooral de eerste trap werd noest en succesvol uitgevoerd. De uit voering van de andere twee trap- KARAKTERISTIEK pen was niet optimaal, maar vol doende. „Zonder bal gebruiken we heel veel energie", constateer de aanvoerder Jaap Esser. „Als we in balbezit komen, gaan we vaak met dezelfde energie door, terwijl het dan soms juist niet op 120 pro cent moet gaan. Dan moeten we rustiger aan de bal zijn." Zeker in het concept dat zaterdag werd gehanteerd, waarin Kloetin ge weinig balbezit had, moest de ploeg zuinig zijn op de bal. Én ef fectief. Met één flits was Jason Tjien Fooh dat na 53 minuten. Vanaf de zestienmeterlijn haalde hij na een korte dribbel doeltref fend uit in de korte hoek. Het gro te Katwijk, de ongeslagen koplo per in de hoofdklasse B, stond ver rassend achter in Kloetinge. Dat was niet de enige verrassing van de middag. Onder de lat bij Kloetinge keerde Jaco van der Schee terug na de matige competi tiestart van zijn concullega Mat thew Lentink. De Schouwse routi nier keepte solide. Daarnaast maakte Dennis Dorssers als rechtsback zijn competitiedebuut voor Kloetinge. Hij moest wen nen aan het tempo, maar zakte niet door het ijs. Aan de gelijkmaker van Katwijk ging wel een foutje van hem voor af. Bij het rechtzetten daarvan ver oorzaakte Michel Maaskant een strafschop. Robbert Susan benut te deze. Het duel leek onbeslist te eindigen, hoewel Tjien Fooh kort voor tijd nog een kopkans kreeg. „Ik had in de slotfase niet het ge voel dat-ie aan één van beide kan ten ging vallen", aldus Hiensch. Maar Marciano Mengerink (kogel- hard schot, 92e minuut) en Jeffrey Jongeneelen (counter, 96e mi nuut) wél. En dus verloor Kloetinge voor de derde keer op rij. Verwijten over het duel van zaterdag waren niet op zijn plaats. Kloetinge speelde naar zijn mogelijkheden. Maar de realiteit is dat Kloetinge voor laatste staat in de hoofdklasse Reiger Boys 2-Smerdiek 2-6: Smerdiek begon moeizaam maar door twee treffers van Colinda van der Steen werd het 1-2. Griffi th Vaissaire maakte 1-3 en Naomi van Mierlo zorgde voor 1-4. Direct na rust maakte Roxanne Smits de 1-5. Uit een strafschop bepaalde Anne Hage de eindstand op 2-6. WlJ-IJzendijke 0-2: In de eerste helft speelde de ploeg van Guust van de Velde goed en kwam het op 0-1 dankzij een doelpunt van Kelly van Leeuwen. Maud Kui pers verdubbelde die stand door een vrije trap raak te schieten. Oostkapelle-Delta Sports'95 0-3: Oostkapelle was overal een stap te laat en ging terecht onderuit. „Het zelfvertrouwen is ver te zoe ken. We moeten positief blijven. Dat gaat tijd kosten en hopelijk komt het dan vanzelf', zei train- ster Ilona Stouthamer. RKAW-MZC'11 4-0: Na de com plete offday van vorige week kwam MZC'n zaterdag beter voor de dag. In Leidschendam durfde de equipe van Walter de Jonge te voetballen tegen een fysiek sterke opponent. „In deze klasse worden foutjes afgestraft en mijn jonge ploeg moet nog veel leren. We kwamen kwaliteit en fysiek te kort, maar complimenten voor hoe de dames toch probeerden te voetballen", aldus De Jonge. Nieuwland-Nieuwdorp 2-9: Met vijf goals en twee assist was Ste fan van de Klooster de absolute uitblinker. Hij zorgde voor 0-1 en 0-2. Niels Mulder tekende voor 0-3, Van de Klooster voor 0-4 en via Mulder werd het 0-5. Corné van Belzen schoot Nieuwland naar de 1-5, maar door goals van Van de Klooster en Kevin Janse stond het bij rust al 1-7. Na een uur zorgde Janick van As voor 1-8 en met zijn vijfde maakte Van de Klooster er 1-9 van. Wilco de Keu- ning deed nog wat terug namens Nieuwland. Nieuwdorp rook daar na aan de dubbele cijfers, maar een inzet van Roderick Gakeer werd afgekeurd. MZVC-Kapelle 2-2: Alle goals vie len in de eerste helft. De snelle Jordy Matondo opende de score en met een lob over de MZVC-doelman zorgde Souliman Abali na een halfuur voor de 0-2. In de 44e minuut verdween een voorzet van Ferhan Topal via een Kapelle-been in het doel en in blessuretijd zorgde Jelmer Pas veer met een schuiver voor de 2-2. Na rust bleef het spannend tot het eind. FC Axel-De Noormannen 5-1: Ivo Verstraeten had het op zijn heupen en maakte met vier goals het verschil. Na twaalf minuten scoorde hij voor de eerste keer en Urmeion Martis maakte er 2-0 van. In de 24e minuut maakte Verstraeten er al 3-0 van en na een uur tekende hij ook voor de 4-0. In de 85e minuut scoorde Dylan Maljers namens De Noor mannen tegen, maar via Verstra eten werd het nog 5-1. Arendskerke-Veere 2-1: Veere had het meeste balbezit, maar Arendskerke de betere kansen. Uit een fraaie crosspass van Justin le Conté zorgde Michel Harinck voor de 1-0 en na een uitval van de thuisploeg maakte Ricardo Kriekaard er op aangeven van Ha- door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Dauwendaele boekte bij WHS de tweede overwinning (2-3) van het seizoen, maar die kon als een gestolen zege getypeerd worden. Het duel tussen De Meeu wen en SSV'65 eindigde, net als dat tussen Arnemuiden en GPC Vlissingen, in een 1-1-gelijkspel. Terneuzense Boys won met 2-0 van Oostkapelle en is na vier speel ronden alleen koploper. pagina 8 en 9: MZC'11 baalt na penalty Kloetinge en de door Rudy Boogert Kloetinge-Katwijk 1-3 (0-0). 53. Jason Tjien Fooh 1-0, 74. Robbert Susan 1 -1 (strafschop), 90+2. Mar- ciano Mengerink 1-2, 90+6. Jeffrey Jongeneelen 1-3. Scheidsrechter: J. Knetsch (Bussum). Gele kaart: Mi chel Maaskant (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; Dennis Dorssers, Michel Maas kant, Jaap Esser, Ruben Holle mans; Mark Schuit, Aart Veldhof, Remco van Tiggele, Timo Jansen (76. Julius Bliek); Jason Tjien Fooh, Daan Esser (90. Alex Jobse). door Robin Hamelink VLISSINGEN - De vrouwen van Smer diek en IJzendijke hebben hun der de wedstrijd gewonnen. Smerdiek won met 6-2 van Reiger Boys 2 en IJzendijke was met 2-0 te sterk voor WIJ. Oostkapelle verloor in de eerste klasse met 3-0 van Delta Sports'95. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Met vijf goals en twee assists had Stefan van de Klooster een groot aandeel in de eclatante 9-2-overwinning van zijn Nieuw- dorp bij Nieuwland. De koplopers uit de derde klasse A, FC Axel en VCK, wonnen hun vierde duel op rij. Onderin is degradant MZVC door een 2-2-gelijkspel op eigen veld tegen Kapelle van de nul pun ten af. De derde klasse A heeft twee koplopers: FC Axel en VCK, bei den met twaalf punten uit vier wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38