Feest rond 60 jaar kinderboekenweek Oorlogsgeweld ZEELAND 27 Filosofisch Café op Cultuurroute Tafelgesprek in Ruimte Caesuur rond expositie van Pim Kersten Terwijl de bloedige strijd in Syrië en Irak voortduurt, werd in Hulst WOI her dacht. De uitvoering van A Mass of Peace dwong respect af, het was een mooie indrukwekkende voor dracht. De muziek van Jenkins is afwisselend, inclusief de soms smartlapachtige liederen. Maar er waren vooral ritmisch onverwach te en dynamisch sterke of emotio neel geladen delen die diep naar binnen drongen. Als je je ervoor openstelt is de muziek toeganke lijk en emotioneel heel menselijk. Na het beluisteren van dit concert dringt de wens van nooit meer, nooit meer oorlog en/of wreedhe den zich op. Het koor was goed, dat bleek met een bij de opening: L'homme armé. Het populaire Franse volksliedje kreeg een dreigend karakter mede door het militair strakke ritme in de begeleiding. Tahir Khalili illus treerde met zijn moslimgezang dat oorlog niemand ontziet en van alle tijden is. Tijdens het poly foon gezongen Christe eleison rie pen de brullende motoren buiten het gebouw het beeld op van op rukkende tanks. Tijdens het recite rende Sanctus, met doordringen de trompetgeluid, was het of er honderden militairen marcheer den, die daarna een juichend Ho sanna lieten horen. Als Interludium was er een prach tige voordracht van het gedicht Dageraad in de loopgraven door Monique van der Peijl en speelde TY ingetogen het droevige Adagio voor strijkers van Barber. Marion Kreike overtuigde ten volle met haar warm timbre en technisch knappe voordracht. Dirigent An ton de Kort hield alles strak en leidde inspirerend. Opvallend was het Benedictus met een fijne cellosolo, gedragen door liggende akkoorden, en een functionele in breng van de pauken. Het Pie ]esu klonk troostend on danks de onderstreping van het sempiternam. Een dikke pluim voor de uitvoerders is volledig te recht, hier en daar kunnen enkele kleinigheden nog verbeterd wor den, vooral in de a capella-delen, die soms te aarzelend en niet hele maal zuiver werden gezongen. landstalige boeken krijgen kopers dat boek van De Jonge cadeau. Ook op 8 oktober geeft kunstken ner Nico Out in de Drukkerij I workshops over de kunstschilder Mark Rothko. Hij doet dat om 16.00 uur voor kinderen en om 20.00 uur voor volwassenen. Ten slotte komt op donderdag 9 okto ber illustrator Marit Tornqvist naar De Drukkerij. Zij illustreerde onder meer Fabians Feest, het prentenboek van de Kinderboe kenweek. Podium 't Beest geeft samen met boekhandel De Koperen Tliin in Goes donderdag 2 oktober een kinderboekenfeest in de vorm van de toneelvoorstelling De 100-jarige man die uit het raam klom en verdween: om 16.00 uur de kindervoorstelling en om 20.00 uur de familievoorstelling. Van de Zeeuwse schrijfster Dor- othé Tempelman verschijnt woensdag het nieuwe jeugdboek Krijn en de magische speer met illus traties van Danker Jan Oreel. Zij vertellen zaterdag 4 oktober om 14.00 uur bij Het Paard van Troje in Goes over hun werk. Boekhandel De Boekenmolen in Meliskerke houdt woensdag vanaf 13.30 uur een leesfeest voor kinde ren met toneel en poppentheater. prachtige, dromerige sfeer. Dat kan alleen maar gevolgd worden door iets dat minstens evengoed is en uit een totaal andere tijd komt: Sinfonia concertante voor viool en altviool van Mozart met twee topsolistes: Sjaan Oomen en Dana Zemtsov, heel goede colle ga's van mij. En dan tot slot de derde symfonie van Brahms." MIDDELBURG - In Ruimte Caesuur aan de Lange Noordstraat 67 in Middelburg wordt zondagmiddag 5 oktober een tafelgesprek gehou den rond de expositie van Pim Kersten. Ruimte Caesuur is in het kader van het project 'Let Gooooo' door curator Just Quist herschapen tot een 'witte hoek', waarin een deur toegang geeft tot een achterruimte die eveneens ook voor de expositie bedoeld is. Pim Kersten heeft daar gretig ge- Berkhemer heeft een drukke agen da met onder meer 'De Nacht van de Viool', waar hij directeur van is, Mokum Strings en oprichting Mokum Symfonie, muziekreizen naar Hongarije, Israël, Amerika en Frankrijk met Klaviertrio Am sterdam. Hij speelt daarin samen met zijn vrouw Nadia Davids (cel lo) en met Klara Würtz (piano). bruik van gemaakt met een licht- raster dat de daarin geplaatste voorwerpen juist (bijna) onzicht baar maakt. Kersten doet in zijn installatie een beroep op de zoge heten 'vierde wand' zoals toneel maker Brecht ooit bedoelde. De toeschouwer is in feite deelnemer aan het kunstwerk, want dat be staat dankzij zijn aanwezigheid. Wie mee wil doen is zondag om 14.00 uur welkom om aan te schuiven. Heeft hij nog een advies voor zijn opvolger Ivan Meylemans bij Het Zeeuws Orkest? „Ik wens hem vindingrijkheid toe voor het voortbestaan van dit orkest." middelburg - Het Filosofisch Ca fé zondag 5 oktober op de Cul tuurroute Middelburg biedt een drieluik. Dick van Biemen belicht om 13.30 uur in Koepoortstraat 6 'Kunst als verlangen naar het su blieme'. Anthonie van den Buuse vertelt om 14.45 uur in Galerie T over 'Albert Camus, de kunste naar en zijn tijd'. Nico Out sluit om 16 uur af in CBK Zeeland met 'Alain de Botton: goede bedoelin gen in onkunde gesmoord?' Die veelheid aan activiteiten past in het zogeheten jubeljaar met het thema 'Feest'. De Kinderboe kenweek bestaat namelijk 60 jaar en dat wordt uitgebreid gevierd. In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg gebeurt dat woensdag 1 oktober met een doorlopende ten toonstelling van bekroonde boe ken met een Griffel, een Penseel of Vlag en Wimpel. Verder met een 'Biebfeestquiz vanaf 10.00 uur en met de voorstelling Arend en de Wolf hebben iets te vieren om 14.00 uur. Vrijdag 4 oktober is er van 10.00 tot 16.00 een Wetenschaps dag in de Zeeuwse Bibliotheek. Bij De Drukkerij wordt woensdag middag om 16.00 uur de tentoon stelling 'Kleur' met werk van Wim Hofman, Joke van Leeuwen en leerlingen van Primas-scholen- groep geopend. Op dezelfde dag bezoekt schrijver Jan Paul Schut ten van het boek Ruik eens wat ik zeg om 10.30 uur De Drukkerij in Middelburg en boekhandel 't Spui in Vlissingen om 13.30 uur. Op woensdag 8 oktober is Harm de Jonge vanaf 15.00 uur aanwezig in de Drukkerij. Hij schreef speciaal voor de Kinderboekenweek het ge schenk Zestig Spiegels. Bij aankoop van ten minste 10 euro aan Neder- MAANDAG 29 SEPTEMBER 2014 familie verlaten'is van alle "id611 RECENSIE door Jeanette Vergouwen Herdenking WO I 'A Mass of Peace' van Karl Jenkins. Door Cantorij der Basiliek, Kameror kest TY, Marion Kreike (mezzo/alt) o.l.v. Anton de Kort. Zondag 28 sep, Willibrordusbasiliek in Hulst. Zestig jaar Kinderboeken week wordt in Zeeland in bi bliotheken en boekwinkels uitgebreid gevierd Chef-dirigent Joan Berkhemer aan de vooravond van zijn vertrek bij Het Zeeuws Orkest: „Ik houd erg van deze pro vincie, dus wil die niet helemaal loslaten." foto Lex de Meester Vrijdag 3 okt, 20.00 uur; zondag 5 okt 15.30 uur: Zeeuwse Concertzaal, Md- delburg; zondag 12 okt, De Kirke, Westdorpe, 15.00 uur. MIDDELBURG - Boekhandel De Druk kerij in Middelburg, de Zeeuwse Bi bliotheek, regionale bibliotheekves tigingen en plaatselijke boekhande laren in Zeeland buitelen over el kaar heen met activiteiten tijdens de Kinderboekenweek van 1 t/m 12 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27