o Stedentrip Berlijn Motorcrosser (24) verongelukt tijdens ZK 8 en 9 12 en 13 Wat de spectaculaire afsluiting van een auto- en motorevenement had moeten worden, eindigde in een ramp. Jong Hongkong eist de stad op Zacht voorjaarsweer, 22° Eenvoud is hoogste goed MAANDAG 29 september 2014 HAAKSBERGEN - Inktzwart, noemt burgemeester Hans Gerritsen van Haaksbergen zondag 28 septem ber voor zijn gemeente. Een onge luk met een 'monstertruck' die het publiek inreed, heeft zeker twee mensen het leven gekost, ter wijl gisteravond nog voor het le ven van ^es zwaargewonde om standers werd gevreesd. Verder moesten zeker achttien mensen met lichtere verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Wat er even na vieren precies mis is gegaan op het parkeerterrein van supermarkt Jumbo met de truck op metershoge wielen, staat nog niet vast. Speculaties over een kapotte remleiding of een vastzittend gaspedaal worden be vestigd noch ontkend door poli tie, justitie en gemeente. De be stuurder van het voertuig is na het ongeval aangehouden, een standaardprocedure. Justitie stelt een strafrechtelijk on derzoek in naar het incident. Daar naast zal de Onderzoeksraad voor Veiligheid een eigen onderzoek in stellen, zo is gisteravond bekend gemaakt op een persconferentie van burgemeester Gerritsen, dis trictschef Janny Knol van de poli tie en officier van justitie Schram. Het drietal heeft behalve over het aantal doden en gewonden gister avond nog weinig inhoudelijke in formatie kunnen geven over de toedracht en de veiligheidsvoor schriften die in de vergunning wa ren opgenomen voor het auto- en motorevenèment. Is het niet onverantwoord een stuntshow op een betrekkelijk klein terrein vol publiek te geven? „Dat is allemaal onderwerp van de onderzoeken die volgen", al dus burgemeester Gerritsen. De gemeente heeft gisteravond een dringend verzoek van de massaal toegestroomde pers gekregen om de inhoud van de verleende ver gunning zo snel mogelijk open baar te maken. Gerritsen zei enke le uren na het drama nog geen kennis te hebben genomen van de exacte voorwaarden in de ver gunning en veiligheidsvoorschrif ten, zoals het minimaal aantal me ters afstand tussen publiek en rij dende trucks. De eerste zorg gaat uit naar de slachtoffers, betrokke nen en hun naasten, herhaalden de leden van de veiligheidsdrie hoek meerdere malen. Daarom was de persconferentie ook kort; Gerritsen wilde zo snel mogelijk naar het stationsgebouw van Mu seum Buurtspoorweg, waar ge schrokken omstanders en lichtge wonden waren opgevangen. Kras.nl/51362 of bel 0900-9697,5cPm WEMELDINGE - Tijdens wedstrij den om het Open Zeeuws kam pioenschap motorcross in Wemel- dinge is zaterdag de 24-jarige Erik Koote uit Middelharnis dodelijk verongelukt. Tijdens de laatste manche van de dag raakte de Zeeuws kampioen van vorig jaar de controle over zijn machine kwijt en sloeg met zijn hoofd tegen de harde onder grond. De crosser overleed ter plekke in het bijzijn van zijn bij het evenement aanwezige familie. Een traumahelikopter was toen al gekomen. Koote laat een vriendin en een dochter van bijna zes maanden achter. DESTELLING UW MENING 543 reacties Windmolens op zee storen mij niet 64% 71 555530 Editie: Schouwen-Duiveland 256e jaargang nr. 229 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Twee doden door monstertruck I De monstertruck rijdt over een rij autowrakken, kantelt een beetje en rijdt vervolgens dwars door dranghekken heen het publiek in. foto HH pagina 2 en 3 Feestend plein ineens helse plek Hip en historisch, dét is Berlijn! Ontdek de voormalige Muur, de Brandenburger Tor en het beroemde warenhuis KaDeWe. SensCity Hotel Berlin Spandau inclusief ontbijtbuffet Hotel met sauna, solarium en gratis wifi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Sport 14/15: Prachtige crossdag eindigt in drama Thuisonderwijs moet verboden worden pagina 7 Reageer op pzc.nl EENS ONEENS MLteLgll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1